Ibalgin

joni_

no tie 2 kusy za mesiac su ok, ale tych 50 ???? to by som si fakt rozmyslela, sak si pytaj od zubara nieco na bolest ked je to kvoli zubom, Ibalgin naozaj nici travenie, aj obvodna ma na to upozornuje, ked pridem s problemom, pyta sa co som si na to dala a uz parkrat ma vyhresila, povedala som ze Ibalgin a ona na to - ze to som si fakt "pomohla" vraj si okrem bolesti co mam este aj nicim travenie
naposledy mi poradila Panadol Extra a musim povedat ze zabera podobne ako Ibalgin, ten slabsi Panadol je naozaj o nicom ale ten cerveny mne pomaha

lilien

Neviem neviem ,ale ja som minulý mesiac skonzumovala okolo 50ks ibalginu,lebo som často naštevovala zubára a tak som musela dajak zahlušiť bolesti.ja trpieť nebudem vezmem si liek a je po bolesti.

Lucinka33

A velmi to skodi, ked si dam len jednu, max. 2 talbletky Ibalgin 400 mesacne? Lebo ostatne proti menstruacnym bolestiam mi nezaberaju. Ja som nepocitila ziadne problemy so zaludkom. Skor naopak :)

damian

NSAID ako ibalgin okrem ineho zvysuju priepustnost tenkeho creva, co sposobuje, ze sa napriklad parazity dobre vstrebavaju do tela, vysledkom coho je sustematicke kandidozy a teda choroby rozneho druhu - od roznych zapalov az po rakovinu. NSAID su antipyretika, avsak z dlhodobeho hladiska podporuju zapalove procesy v tele. Preto by sa mali pouzivat len vynimocne.

aduliena

Zwedavus, asi som sa zle vyjadrila. Ja pijem tú vodu s citrónom hlavne teraz počas letných mesiacov, keďže menzes mávam 7-8dní, tak si to v lete chcem uľahčiť. A počas roka ju pijem len občas, tj.,vtedy, keď mám silnejší menzes. Ak mám normálny, tak tú vodu s citronom nepijem. Ja som mávala bolesti, keď som bola mladšia, teraz ich našťastie nemávam, len také mierne a tie sa dajú vydržať. Pomáha mi na ne horúci kúpeľ, termofor.

damian

Ibalgin (ibuprofen) je znacne toxicne NSIAD. Ak ho pouzivaju zeny kretko pred tehotenstvom alebo pocas, existuje 50% vyssie nebezpecenstvo "spontanneho" potratu. Ak je to mozne, na zmiernenie menstruacnych bolesti treba pouzivat menej agresivne analgetika. Je predsa lepsie pretrpiet mensie bolesti so slabsimi analgetikami, ako sa intoxikovat mesacne s ibalginom. Dolezite je pit minimalne 2 a pol litra vody denne (mnohym zenam toto samotne velmi pomohlo), prikladat teple obklady na podbrusko, pit zelene caje a ine.