Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)

Príspevok v téme: Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)
mikinka

Ahojte prosim,napiste niekto kto vie nieco o hypoglykemii..Mam taky problem,niekedy,ked vstanem tak sa mi stalo,ze mi odrazu z nicoho nic prislo hrozne zle,ako od hladu,az na zvracanie,zacala som sa potit a triast..ale zvacsa ked som si rychlo dala nieco sladke,tak mi to preslo.Ale tento tyzden mi to vobec neprechadzalo,tak ma triaslo az mi zuby cvakali a zacali mi "mravcat"prsty na oboch rukach,az tak ze som mala krce v prstoch a trhalo mi nimi.Preslo mi to az asi po 40minutach. Povedali mi ze je to pokles cukru v krvi po zobudeni..Ale pocula som ze ked sa ten stav vyhroti,moze to byt nebezpecne.. Vie o tom niekto nieco?Ale mava nieco podobne.?Ozvite sa prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim

10om

hypo v noci? uff...zatial myslim ze som nemal tu cest ale to co pise Andel mi pripada hrozostrasne. /od dnes nespim ;-) / Predchadzat hypu v noci zrejme nie je mozne...

Ale hyper rano u mna je skoro uz pravidlom aj ked vecer chodievam spat so 6 mmol. / Ukorigovat to inzulinom je pre mna nemozne /.

O ktorej hodine v noci je taky najkritickejsi cas??? alebo sa to neda presne stanovit?

hybe

Andel,suhlasim s tebou.....ja som to pisal len na zaklade vlastnych skusenosti(vždy sa prebudim ak je zle) a aj som si myslel,že telo ma vždy ešte niejaky ten pud sebazachovy ak je bezprostredne v ohrozeni života....ja ked mam v noci hypo,na ktore nezareagujem(prespim ho)zrejme vtedy ide o menšie hypo,tak rano mam hyper,kôli tomu,že pečeň spravne zareagovala a prirodzene vyplavila glukozu do krvi na sebazachranu.Pripadov nočnych vykyvov je isto každu noc nespočetne vela a každe su ine a žial to "chvaaala bohu" sa vždy asi nekona...ktovie čo hovoria o tom štatystiky...

Andel

hybe, ja by som ti len chcela vyvratit tvoju mylnu mienku o tom, ze ak mas hypoglykemiu v spanku, tak sa telo samo zobudi. Ja osobne som v spanku odpadla z hypoglykemie, a az rano, ked mi pecen zacala produkovat glukozu z dovodu "hladu" som sa zobudila do velmi neprijemneho rana, ked som nevedela, kde som, kto som, preco som a co sa deje. Ver mi neexistuje nic neprijemnejsie, takze nespoliehala by som na to, ze sa zakazdym zobudis pri hypoglykemii, moja skusenost vravi, ze to tak nie je

hybe

Danushica
10om to celkom dobre vystihol,kedže vpyva na to vela faktorov,tak hypo môže a prisť naozaj sem tam aj nečakane a občas aj dosť rapidne....preto lekari doporučuju nosiť stale zo sebou kocku cukru alebo niečo sladke...hypo pride občas aj v noci,napr po celodennej turistike určite atd....ale aspon ze je telo tak nastavene,že sa na hypo samo prebudi...(jak sa vravi chváála bohu)
lucija5
neviem ako to mysliš ked vraviš : nedam si sladke nejem vela a cukor mam vysoky...všetko nad 9 mmol cukru v krvi už je riadna choroba a zbytočne je hazardovať z vlastnym zdravim...ak je cukor vyšši alebo ako ty vraviš vysoky dlhodobo,tak je to velmi zle z pohladu pozdnych komplykacii........existuju dosť učinne (a lacne) homeopaticke kvapky DIAVAL , lekarmi tiež velmi doporučovane ktore pôsobia na pankreas a ten nasledne tvory inzulin...ak nie je dostatočne pankreas učinny,tak sa to berie aj k pichanemu inzulinu....zakladom všetkeho je udržať glykemiu v norme,teda medzi 4-8 mmol...akym spôsobom sa to dosiahne je v podstate jedno....

10om

danushica

Sice som v tomto obore novacik ale par veci som uz "spozoroval".

Predchadzat hypo dokazes jedine doslednym monitorovanim hladiny cukru v krvi...Kedze pri DM1 to skace ozaj ako dive :-) aspon u mna na zaciatku /faktor je rozny: strava /glykemicky index/, pohyb...etc.

RNG

Hypoglykemia je hlavne z predavkovania inzulinu.
Na znizovanie cukru su rozne, treba vyskusat, ktore ti zaberu(ktora kombinacia, jedna sama ziadna nezaberie dost)
Chrom, skorica, morusove listy, silnejsie: gymnena sylvestris(2X1gram, , alfa lipoicka kyselina(2x200 mg) , sylimarin(2x200 mg), acetyl L carnitine(500 mg), L-carnosine(500 mg).
Tie uvedene ako silnejsie nielen znizuju cukor, ale aktivne prispievaju k regeneracii pankreasu.

lucija5

ako sa da znizit cukor nejake kvapky ..nieco co nie je na predpis nedam si sladke nejem vela a cukor mam vysoky dakujem vopred pekne

danushica

Mojmu stvorrocnemu synovi diagnostikovali pred dvoma tyzdnami cukrovku, a preto sa chcem spytat ci moze prist hypoglykemia kedykolvek necakane aj napriek tomu, ze dbame na stravu a pichanie inzulinu...

RNG

Su aj sladidla bez cukru.Specificky pre diabetikov 2 je na trhu erythritol, "cukrovy alkohol" C4H10O4

en.wikipedia.org, ktory sa absorbuje v tenkom creve a vzapati vyluci mocom.
Sladkost je 50-70% normalneho cukru, da sa s nim piect aj varit.
Inaksie sladidlo, 300 krat sladsie ako cukor je vytazok z rastliny stevia rebaudiana.
Spravne vytazeny (ciastocne fermentovany na odstranenie pachuti pendreku)nahradi chut cukru vyborne. Co tu treba spomenut pre cukrovkarov je, ze stevesidy su zaroven regeneratorom pankreasu. Takze je to nielen sladidlo pre cukrovkarov, ale aj liek zaroven.