Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)

Príspevok v téme: Pokles cukru v krvi za rana..(hypoglykemia?)
mikinka

Ahojte prosim,napiste niekto kto vie nieco o hypoglykemii..Mam taky problem,niekedy,ked vstanem tak sa mi stalo,ze mi odrazu z nicoho nic prislo hrozne zle,ako od hladu,az na zvracanie,zacala som sa potit a triast..ale zvacsa ked som si rychlo dala nieco sladke,tak mi to preslo.Ale tento tyzden mi to vobec neprechadzalo,tak ma triaslo az mi zuby cvakali a zacali mi "mravcat"prsty na oboch rukach,az tak ze som mala krce v prstoch a trhalo mi nimi.Preslo mi to az asi po 40minutach. Povedali mi ze je to pokles cukru v krvi po zobudeni..Ale pocula som ze ked sa ten stav vyhroti,moze to byt nebezpecne.. Vie o tom niekto nieco?Ale mava nieco podobne.?Ozvite sa prosiiiiiiiiiiiiiiiiiim

leleka

ahoj, mam taky mensi problem. Nie som diabeticka. ked rano vstanem, citim sa dobre, ale tak 1 minutu po vypiti cistej vody sa vyvinie hypoglykemia s nevolnostou, zavratom, chvenim a busenim srdca. je mi jasne, ze je to sposobene zriedenim krvi absorbovanou vodou a tym poklesnutim cukru. ked namiesto vody vypijem dzus alebo nieco zjem, tak necitim nic. toto vsetko by mi nevadilo, ale mam problem, ked mam ist rano niekedy na odber krvi (to je jedno, kvoli comu). ked nevypijem vodu, tak su vsetky vysledky skreslene kvoli dehydratacii a zahusteniu krvi a ked vodu vypijem, je mi na odpadnutie a nevydrzim az do odberu. moj lekar hovori, ze po prebudeni treba vypit 4dcl cistej vody na doplnenie strat z noci. mne je vsak zle uz po 1-2 dcl...

svajlen pavol

Man 2 a pol rocneho syna,ktoremu sa opakuju hypoglykemicke stavy.Najvyssie pracoviska nemocnic mu nevedia poradit.Nema prosim niekto adresu na pracovisko v Ceskej republike(prip.tel.číslo/.Za kazdu radu budem velmi povdacny.Dakujem

hybe

myslim si,že krute chvile hypa,ked sme si mysleli,že udrela naša posledna hodina sme mali všetci...aspon mame dobru školu a mame sa teraz v podvedomy viac na pozore.......a ešte je fajn,že naše telo,teda pečen ak ma zasoby glukozy ,dokaže ako tak korygovať jemne neumyslelne prešlapy v davkach inzulinu...

Andel

Hybe a 10om, zdravim Vas
z toho co mi moj lekar povedal, ranne hypoglykemie su pricinou skvelej prace ludskeho organizmu. Pecen je zasobarnou energie pre organizmus. Vlastne ak ludske telo zacne hladovat, vydrzime zopar dni naviac prave vdaka peceni, nakolko zacne produkovat glukozu, aby organizmus pracoval a clovek nezomrel. Tak to je u kazdeho choreho aj zdraveho cloveka (neviem ako u tych co maju cirhozu pecene ;o)). Cize je normalne, ze sa vecer navecerias a potom az do rana nejes (niekto ani neranajkuje) a pecen dostane impulz, ze telo hladuje a zacne produkovat tu zachrannu glukozu. Ako pise hybe, chce to zopar krat si v noci zmeriat ukor a prides na to, ci mas hyper z vecere alebo z nizkeho bazalneho (nocneho) inzulinu. Zvysovat nocny inzulin vsak treba opatrne, nakolko moze sposobit opacnu reakciu, hypoglykemiu, a ano vacsinou sa aj ja zobudim na hypo, ale ako som pisala, raz sa tak nestalo a dakujem mojmu organizmu, ze ma zobudil aspon rano.

RNG

Hybe, ked uznas funkciu pecene pri uvolnovani cukru proti hypoglycemii, tak musis uznat, ze prostriedky regeneryjuce pecen musia pomahat aj pri cuktovke, a to mas hned tri:sylimarin, alfa lipoicku kyselinu a selen, tj protokol dr Berksona. Nehovoriac o inych, ktore su priamo na pankreas ako gymnena sylvestris, acetyl L- carnitine a L- carnosine. A samozrejme biotim a ine vitaminy B a tiez C a E, na ktore spolu s niektorymi aminokyselinami Linus Pauling so svojim kolektivom (stale tam je este znamy dr Rath)poukazal, na ich funkciu udrzobnu a regeneracnu, pri tvoreni dlhych kolagenovych vlakien, od coho zavisi stav vsetkych organov, ich zdravie a funkcia.

hybe

10om,ak maš pred spankom okolo 6mmol a rano už hyper,tak ja by som teda skusil toto: vynechal by som večeru a samozrejme nepichol by som si ani rychly inzulin...vnoci by som sa pomeral okolo 2 alebo 3 hodine či je všetko ok a zariadil sa hned podla toho ,ak by v noci a rano bola glyk v norme,SVEDČILO by to o tom,že večera ovplyvnila bazal natolko,že nestačil už udržať glyk v norme až do rana....alebo ak si daš večeru ako sa to vetšinou robi tak nočna glykemijka ti napovie či ranše hypo je z nedostadku bazalu,alebo naopak,z jeho nadbytku a iba pečen vnoci zareagovala na nočne hypo vyplavenim glukozy do krvi ako odpoved na nočne hypo.Ide len o to,že je treba sa aj v noci občas pomerať (zrejme najlepšie v polovici nsanku)a nastaviť si podla toho večerny,či ranny bazal...takto sa da predchadzať nočnym hypam...aspon tym tvrdšim určite.
ano ano u každeho z nas čo sme na inzuline je to INDIVIDUALNE a zaleži len na nas ako sa dokažeme ratovať pred nastrahami pichaneho inzulinu.......

10om

este info pre danisucu:

k tomu predchadzani hypo:

Z vlastnej skusenosti, ak mas syna nastaveneho na tzv. druhe jedla, musis to dodrzat. to znamena cca 1-2 hodinky po hlavnych jedlach podat dalsie jedlo o sile 1 s.j. /alebo ako Vam to vyhovuje/. Je to dolezite preto lebo ked pride najvacsi ucinok inzulinu, treba byt pripraveny nato ze pokles glukozy v krvy bude rapidny. /ucinok je tym silnejsi cim mensia je hladina cukru v krvy, t.j. pri 6mmol ti zaberie viac ako pri 10mmol/.

AK SA MYLIM POOPRAVTE MA PROSIM. INFO MOZE BYT ZNOVU INDIVIDUALNE.