Vysoky tlak a mam len 19

Príspevok v téme: Vysoky tlak a mam len 19
redsun

ahojte potreboval by som poradit od niekoho kto sa rozumie alebo ma nejake skusonosti s vysokym tlakom :( neviem co sa stalo secko bolo uplne v poriadku zaciatom janura som bol na KARDIOLOGII na preventivnu kontrolu secko bolo okej EKG + ECHO ....medzi tym som zacal aj posilnovat s cinkami par tyzdnov ma zacala PICHAT HLAVANA Na pravej strane ale brutalne bolest tak som siel k lekare a tam mi namerala tlak 157/85 tak ma poslala na kardio ked mi merala aj tam takteiz to bolo 150/85 dala mi holtera cista hlupost lebo som bol iba strese ked mi to meralo vysiel mi priemer ze mam 131/80....tak lekarka mi povedala ze asi budem zrat tabletky navzdy !!! lebo sa to uz vratit neda ten tlak.....poradte mi prosim co mam robit mam len 19 rokov a mal som uz aj tlak 161/85 ozaj sa bojim ze to budem somnou len HORSIE....neviem cim to je ten tlak ze ci tym ze cvicm alebo tym ze malo spim.....prosiiim poradte mi co mam robit su nejake SANCE ze budem mat este niekdyn normalny krvy tlak ??? este chcem toho prezit dost dakujem Vam pekne piste secko co vas napada velmi si to ocenim :)dakujem pekny den prajem

RNG

redsun, neviem, co ti lekarka predpisala, ale pochybujem, ze ti predpisala prirodne liecivo.
Prakticky kazdy chemicky liek sa da nahradit prirodnymi latkami, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Mam ten dojem ale, ze ty vlastne nepotrebujes nic, ked prestanes intenzivne posilovat a budes len cvicit na udrzanie tela a cirkulacie, nebudes potrebovat nic extra.
A ked, tak nejake vitaminy(na ukludnenie nervov) lecitin na cistenie zil a vyzivu mozgu a rozne antioxidanty so zeleniny a ovocia na cirkulaciu a pruzne zily a celkove regeneraciu tela.

redsun

OTAZKA CISTE LEN PRE RNG !!!!!!!!chcem sa ta opitat tie lieky co mi predpisala doktorka mam brat lebo robim vsetko tak ako ste mi poradili proste pijem tie caje co znizuju tlak posilnovat uz nebudem nestoji mi to zato a beriem aj magnesium tak ja neviem ci mam brat aj tie likey s tym alebo ich mam vysadit na vlastne riziko ??? DAKUJEM RNG !

RNG

Redsun, posilovanie s vahami vyse 60% maximalnej, co vladzes zdvihnut je skodlive na telo. Zbytocne vyvinie neuzitocny svalovu hmoru, ktora je potom zataz pre cele telo a skracuje zivot.A akonahle prestanes intenzivne cvicit, premeni sa na sadlo.
Cvic radsej z 40 % a menej max kapacity, radsej viackrat na vybudovanie ekonomickeho(vykonneho) svalstva, to je lahsie v zivote udrzat a zdravsie. Mensia zataz na tie iste vnutorne organy. Privela svalstva ich totiz pretazi!.

redsun

juj este mam jednu otazocku s tym posilnovanim mam prestat uplne ale aspon 2x do tyzdna si mozem zacvicit ja si to osobne nemozem dovolit aby som to prestal robit.........musim pokracovat :) dakujem !

redsun

dakujem vam za radu co sme mi poradili no presne toto nechcem ja to nechcem zrat cely zivot doktorka mi povedala takze ze pol roka ich mam prveventivne jest...ze sa zabranilo nejakej komplikacici v buducnosti a potom sa uvidi ze ci mam ozaj vysoky tlak este aj potom alebo uz nie ....ale chapete mne nerobili ziadne odbery krvy nic proste len mi dali holter a ja som mal zly pocit ked som to mal na sebe tak som v napeti ......a potom mi dala doktorka jest lodoz....tak teda dakujem vam seckym za rady budem to hhned skusat HLOH uz som si pozeral na netiku takze si to musim kupit ! oco mi uz pomohol kupil jeden caj CINSKE CAJE ktore vozia primao s ciny na rozne uceli napr mne na tlka zatial ho pijem 7 dni takze uvidime co to zabralo a MUSKA pocuvaj povedz priatelovy nech pije vela KAKAA lebo som cital ze nemecky vedci dokazali zeKAKAO vyrazne znizuje tlak az na taku uroven ako lieke !!! takze este sa Vam ozvem drzte palceky zajtra idem zmerat Tlak :)

muška

A este nieco, ked budes uzivat tieto volnopredajne preparaty, nesmies zaroven uzivat lieky!Ked raz zacnes uzivat lieky, budes ich brat cely zivot, je to sajrajt..Skus najskor znizit to takymto sposobom!

muška

redsun..viem ze mas strach, ja som ho mala tiez o priatela, 26 a vysoky tlak..on nechcel ist k doktorke a tiez mu ho namerali pri nahodnom vysetreni..Prestudovala som si vsetko mozne nemozne..Neboj sa, ten tlak dostanes dolu!!Aj ja som dostala dolu priatelovi, hoci som mala strasne nervy a kazdy mi vravel, ze ine ako lieky nepomozu..Takze ti radim, skus nedosalat jedlo, nejedz slane veci, typu chipsy, krekry..instatne polievky, pastety, vsetko co je konzervovane (myslim z obchodu),syrokrem, vacsie mnoztvo vajicok, suchu salamu (radsej sunku), mastne veci typu klobasy (radsej parky)..skratka nejest vsetko co je slane, aj to co slane nevyzera. co som spominala..vyhybaj sa vyprazanym jedlam, hranolkom, siskam, hamburgerom, jedz skor dusene jedla, priloha ryza..vela ovocia, zeleniny, nepi alkohol (ak chodis na pivco, nie viac ako male za den, alebo nealkoholicke),cigarety a pozor na mineralky, bud vobec, alebo iba druhy s nizkym obsahom sodika..Mozem ti ich aj napisat (tiez s nizkym obsahom Na): Drobcek, Matusov pramen, Bonaqua, Lucka, Zlata studna, Toma, Rajec.Tieto su dobre.To co sa tyka stravy. A potom kup si magnezium v tabletkach, cesnekove tabletky, vit. Bkomplex, vytazok zo šišiaka a od RNGa si objednaj tabletky hloh (hawtorn).Keď budes spolu s upravenou stravou toto uzivat 3 mesiace, dostanes to dolu, neboj!Priatel mal tlak este vyssi ako ty, najskor som si zufala, lebo to vobec asi dva mesiace nezaberalo, proste akoby ziaden ucinok a teraz na treti mesiac, to slo rapidne dolu, a teraz akurat vcera sme merali tlak a mal neuveritelnych 120/80.Sem tam to ale skace ale max. do nejakych 127..este to treba uzivat nejakym mesiac ,dva..Hloh kupis teda od RNG, B-cko, cesnek a magnezium v lekarni a šišiak v specializovanej predajni afra.Neviem odkial si, ale pokial ju nemate vo svojom meste, da sa to aj objednat z netu www.afra.sk, maju tam na tlak aj aroniu, ale mne v predajni povedal ze šisiak je ovela lepsi (aj ked RNG ti bude tvrdit ze nema klinicky overeny ucinok), ale ja som tam sla zufala ako poslednu moznost a zacal ho brat a uz po tyzdni to zacalo ist pozvolne dole, proste uzasna vec..Moc ti drzim palce..Daj vediet ako sa ti dari..

adkabodka

žiadny strach,ja uživam lieky už tretí rok.Tlak môže byt vysoký z rôznych dôvodov napr:nadváha,stres,ale pravda je aj tá,že cvičenie zvyšuje tlak,ak ešte zároven berieš nejaké lieky na podporu svalovej hmoty.Skus vynechat vsetko čo môže tlak zvyšovat.

RNG

ukludni sa, znizi sa ti zaroven tlak. Cisti si zily lecitinom(2x do tyzdna lyzica ), pripadne ber na chvilu hloh(hawthorne) ktory tiez roztvara cievy= vasodilatant a ako antioxidant ich spruznuje.
Nadmerne cvicenie aj nedostatok spanku zvysuju tlak