Vysoky tlak a mam len 19

Príspevok v téme: Vysoky tlak a mam len 19
redsun

ahojte potreboval by som poradit od niekoho kto sa rozumie alebo ma nejake skusonosti s vysokym tlakom :( neviem co sa stalo secko bolo uplne v poriadku zaciatom janura som bol na KARDIOLOGII na preventivnu kontrolu secko bolo okej EKG + ECHO ....medzi tym som zacal aj posilnovat s cinkami par tyzdnov ma zacala PICHAT HLAVANA Na pravej strane ale brutalne bolest tak som siel k lekare a tam mi namerala tlak 157/85 tak ma poslala na kardio ked mi merala aj tam takteiz to bolo 150/85 dala mi holtera cista hlupost lebo som bol iba strese ked mi to meralo vysiel mi priemer ze mam 131/80....tak lekarka mi povedala ze asi budem zrat tabletky navzdy !!! lebo sa to uz vratit neda ten tlak.....poradte mi prosim co mam robit mam len 19 rokov a mal som uz aj tlak 161/85 ozaj sa bojim ze to budem somnou len HORSIE....neviem cim to je ten tlak ze ci tym ze cvicm alebo tym ze malo spim.....prosiiim poradte mi co mam robit su nejake SANCE ze budem mat este niekdyn normalny krvy tlak ??? este chcem toho prezit dost dakujem Vam pekne piste secko co vas napada velmi si to ocenim :)dakujem pekny den prajem

redsun

ahojjjj RNG :) pekny den ti prajeeem tak teda vcera som bol zase zmerat a mam som zase dobre hodnoty prve kled som prisiel tak som mal 140/80 a po 3 minutkach ked som sa skludnil tak to bolo 125/75 :) tak teda dufam ze to tak stale ostane uz som si zakupil aj ten Lecithin :)

redsun

dakujen RNG tak teda to som nevedel ze ty co maju ozaj taky vysoky nemaju ani pod 140 dnes si pojdem zmerat este raz :) ty vole tak ten LODOZ co mi dala je ale fajna hovadina ja som mal taky pocit ze ked to budem zrat moje telo si akokeby naviklo na tu latku a bude potrabovat nieco silnejsie A INAC TABLEKY SOM ANI NEBRATL A MAL SOM 125/60 :) pijem len caj co si mi poradil a prestal som posilnovat ! ak tu budes tak este napis :) pekny den prajem

mackka

ja odkedy beriem hak, mam 135 na 90, vcera som mala 150 na 105, tep nad 100...
predtym 100-120 na 70-80, tep 70
idem sa zblaznit, tabletky mi doporucili dobrat aby sa mi nerozhadzal cyklus

RNG

redsun, ved ty nemas ziadny problem s vysokym tlakom. Ti, co ho maju si nikdy nemozu namerat tlak pod 140.
Lodoz je kombinacia betablokera a syntetickeho diuretika.
Betabloker je tam bisoprolol, ktory nie je extra ucinny na znizovanie tlaku i tak.Chemicke diuretikum( mocopudna latka) brane dlhodobo straca ucinnost a postupne znici ladviny.
Som 62 rocny stary pan, byvam v predmesti Chicaga, pisem do tohoto fora, aby som oboznamil krajanov s novsimi pohladmi na zdravie a prirodnymi prostriedkami na udrzbu pripadne prinavratenie zdravia.
A aby som im spristupnil aj mnohe z radenych potravinovych doplnkov, otvoril som tam obchody s kvalitnym dovozovym tovarom z USA za pristupnejsie ceny, nez domace lekarne.

redsun

cawteee no paradaaa tak teda dnes som bol merat tlak moja kamoska robi sestricku na jednom odeleniii takze ked som tam prisiel povedal som hned mi zmeraj trosku som bol v napati tak som mal 145/70 asi o tri minutky mi zmerala na druhej ruke uz len 140/70 a potom som jej povedal ze 5 minut pockaj sa poriadne uvolnim a mi zmeras a mal som 125/60 takze nevyzera to na hypertenziu ????? :))) juuuj jupiii som mal normalnyyy tlaaaak aky to je pekny pocit !!!!

redsun

som rad ze mi vies tak pekne poradit cenim si to ! ona mi predpisala LODOZ .....este mam taku otazku lebo vidim ze sa rozumjes do takych veci ! ak to je len z toho ze som privela cvicil a malo spal aka je sanca alebo dlha doba kym sa mi vrati tlak do normalneho stavu aspon na tcyh 130/80 nikdy v zivote som nemal vysoky tlak od kedy som zacal cvicit tak vtedy mi namerali taky ak to je len z toho tak som stastny lebo nieje to nic prijemne :)mozem sa ta opitat kolko mas rokov ? a z akeho si mesta diky moc :)

RNG

Redaun, inac to picjanie"brutalne" bolo velmi pravdepodobne z natrhnuteho medzireberneho svalu. V mojej mladosti som to mal 2 krat, trochu som robil gymnastiku a pretiahol som to zrejme. Staci jeden neopatrny pohyb z velkou vahou.