vagifem - skusenosti?

jana53

Ahojte! Aj mne lekar predpisal Vagifem (kvoli suchej sliznici v posve). Prave kvoli moznym sideefektom a rizikam ho vsak nechcem uzivat. Pytam sa: Odozneje problem so suchostou sliznice aj prirodzene, t.j. po uplynuti rokov klimakteria?

RNG

lieky(a vagifem je synteticky hormon estradiol) sa maju pouzivat len na choroby. To nie je potravina ani potravinovy doplnok, ktory sa casto pouziva na udrzbu tela!Prdpisat ho len tak bezdovodne je velka nezodpovednost od lekarov.
Estradiol ma kopy bocnych nasledkov, od zvysenia moznosti rakoviny maternice a prs az po porazky a demenciu.
www.medicinenet.com
.....
Ak niekto , hlavne s menstruacnymi problemami alebo problemami pocas a po prechode potrebuje upravit hormonalne hladiny(napr prevencia moznej osteoporozy, alebo "omladzovanie"zvysenim hormonalnych hladin celkove),
ma na vyber potravinove doplnky bez skodlivych bocnych ucinkov, hlavne yam, pupalkovy/borakovy olej, damianu, Dong Quai a ine.

rig

Bola som na vysetreni u gynekologicky, predpisala mi Vagifem bez toho, ze by som mala subjektivne akekolvek tazkosti. V pribalovom letaku pisu, ze sa ma uzivat pri tazkostiach, ktore su tam opisane..a ja nemam ani jeden. Mam ho uzivat, ci nie? dilema...
Ma niekto podobne skusenosti ?