Cukrovka a tetovanie

Príspevok v téme: Cukrovka a tetovanie
enorm

dobry den chcel by som sa spytat ci viete ako je to s tetovanim v spojenim s cukrovkou. chcem si dat na prave rameno nieco vytetovat nejake ornamenty ale neviem ci to nieco nespravi s mojou cukrovkou.liecim sa na nu od roka a pol ( mam 18 rokov ) . momentalne sa liecim inzulinovou pumpou. za odpovede dakujem.

srichaphan

Cukrovku mam od 16tich, picham si 4x denne. Prve tetovanie som si daval po dvoch rokoch cukrovky, dalsie po nejakych siedmych, po desiatich dalsie, teraz ju mam uz trinas rokov a nemal som s tym ziadny problem.

Andel

Enorm,

ja som si davala robit tetovanie, ked som mala diabetes zopar mesiacov, kompenzaciu som mala strasnu, len som v papieroch musela klamat, ze nemam cukrovku, inac by mi tetovanie nespravili (zrejme zvysene riziko infekcie). Nakoniec sa mi tetovanie zahojilo rychlejsie ako mojej kamoske (nema diabetes a tetovanie sme si davali robit v ten isty den). Takze ja som s tym nemala ziaden problem, len som si to aspon 2 krat denne poriadne umyvala antibakterialnym mydlom a nechala som tu chrastu samu odpadnut (nesnazila som sa ju odtrhnut nasilim)Len si je treba davat vacsi pozor a pokial sa ti normalne rany hoja dobre a rychlo tak by si nemal mat ziaden problem.

opatrne

tetovanie s tym su spojene rozne rizika treba sa spytat asi najlepsie lekara ten ti to povie presne ja som si davala pernamentny make-up a kozmeticka ma na moj stav upozornovala ale ne kazdy ta na to upozorni a je mu to jedno ake mas zdravotneproblemy hlavne ze zaroby ale ja nemam cukrovku no neviem cukrovka je dost nepredvidatelna chces takto riskovat predsa len tam je hlboky zasah do koze a tvraly