HPV

Príspevok v téme: HPV
zhrozena

Az sa trasiem od placu, je mi strasne, akurat dosli vysledky z mojho pap testu a zistili, ze som bola vystavena virusu HPV. Okrem manzela a panica som nemala nikoho. Trapi ma obcasne svrbenie a palenie posvy. Co robit? Ako som sa mohla nakazit? Dostanem rakovinu? Vraj o rok mam prist na pap test zase...Mozeme sa s muzom este milovat? Treba pouzit kondom? Je mi priserne, paneboze, toto som necakala. Co povedat muzovi? Musi ist na vysetrenie aj on? Ma to on?

waterka

ahojte, nasla som tuto temu, lebo som hladala nejake info.. dnes mi volala lekarka s vysledkami a ostala som v soku... bola som na preventivke, robila mi vytery a aj sono... a tych vyterov zistila, ze mam abnormalnu aktivitu na krcku maternice... nerozumela som velmi dobre v telefone, kvoli zlemu signalu, ale objednala ma na kolposkopiu o 2 tyzdne... bojim sa, lebo neviem o co ide... prosim, vysvetlili by ste mi par veci?
co hovoria vysledky cytologie? co su to pap testy? co zisti tou kolkospopiou? znamena to, ze mam HPV? ako to, ze niekto ma pap testy zle, ale HPV nema alebo naopak?
dakujem vopred, som zamorena informaciami, ktore su na nete, ale stracam sa v nich... naviac som v zahranici, takze ked mi aj bude nieco vysvetlovat, tak asi moc nebudem rozumiet tym odbornym vyrazom =(

zhrozena

Viem o com hovoris, moj manzel bol v slzach, ze ma nakazil pohlavnou chorobou! Pritom sme spolu 7 rokov, sme si verni a pred prvym sexom sme sa dali vysetrit na choroby a zrazu toto...Keby mi nerobili testy na HPV, nikdy by sa na nic neprislo. Ma to vyse 80 percent ludi a teraz sa na to robia testy kvoli tomu, lebo na to vynasli vakcinu, to je jediny dovod, preco strasia ludi.

tekvicka_

ved to je na tom najhorsie ze zrazu takato info ani neviem o co ide tak sa vystrasim, aj ked ja to beriem tak fpohode lebo proste ma to strasne percento zien a taktiez telo ho moze samo potlacit, vravim ale priatel ten bol mimo ked som mu o tom hovorila ze z mu radsej hovorim len ked je nieco ok :D

zhrozena

tekvicka, na jednej strane je takato starostlivost dobra, na druhej je to dost na nervy...Dufam, ze moj buduci pap bude tiez v poriadku, ked uz to HPV zmizlo a pap som mala doteraz vzdy dobry. Tak si drzme palce.

tekvicka_

ja som mala takisto zle nalezy HPV vysokorizikove, raz som mala aj zlu cytologiu poskodene bunky, zapaly doktorka ma vystrasila, mojho priatela ani nehovorim ked som mu o tom vravela- asi dva - tri roky som chodila na gyndu tak kazde tri mesiace, po rok a podobne proste casto a momentalne zas pojdem az po roku, naposledy som mala vysledky negativne. tak budem rada aj to aj ostane, takisto zivotosprava viac menej rovnaka

zhrozena

Ahojte, tak sa ozyvam ako zakladatelka temy po roku a 4roch mesiacoch. Kazdeho pol roka chodim na gyndu ako na klavir. Vzdy vysledky ukazali pritomnost vysokorizikoveho HPV a cytologiu bez problemov. Bola mi robena aj kolposkopia, ta preukazala CIN I, co je ok. Naposledy som bola na cyto a HPV pred mesiacom a vysledok: ziadne HPV, ale bohuzial trochu abnormalne bunky v cytostere. Co si o tom myslite? Neviem podrobnosti, ale necham si poslat vysledky domov. Ale zivotospravu som nezmenila a HPV mi zmizlo. To je to hlavne, co chcem napisat, tak sa nebojte, dievcata. Po spravnosti by sa test na HPV nemal robit zenam pred 30tym rokom zivota, lebo zvykne zmiznut same, len sa zena naplasi, ako to bolo u mna.

levandulka

bola som druhy krat na teste na HPV, znova pozitivne na papilomavirusy, ale v pociatocnom staciu a nie rakovinotvorne a cytologia mi vysla velmi dobra. je tu nejake riziko?? a moze to byt aj v tomto pripade nakazlive?
co mam robit, aby sa mi to nezhorsilo ? na dalsiu kontrolu idem v maji. chodim tam pravidelne..