Nočne mory?

Príspevok v téme: Nočne mory?
syberia

mam 4-rocnu dcerku ktora sa mi uz skoro mesiac budi v noci s velkym placom, nevnima okolie ani mna, len place, trasie sa je cela spotena. vyraz v ociach desi aj mna.cela to trva asi 15 minut a opakuje sa to 1 az 3x za noc.bojim sa ci to nie je zaciatok nejakej psychickej poruchy. rano si nic nepamata. rozmyslam aj o navsteve lekara...

ElsaS

Dobrý deň, je dôležité povedať, že toto nie sú nočné mory resp. ten plač, potenie sa, krik nie sú spôsobené nočnými morami. To čo sa deje vašej dcérke sa nazýva "Nočný des" vzniká vtedy keď dieťa "tvrdo" zaspí, čiže keď je v hlbokom spánku a nikdy si ho nebude pamätať ani Vás nebude počas toho "desu" vnímať pretože ona spí aj keď má otvorené oči je to niečo podobné ako námesačnosť, ani tú si ľudia nikdy nepamätajú. Môžu za to napr. nadmerné vzruchy nevyvinutej centrálnej nervovej sústavy alebo dedičnosť. Väčšinou sa to stáva ak deti chodia spať príliš neskoro alebo ak dieťa cez deň zažilo príliš emocií alebo ak stretlo veľa ľudí (hlavne neznámych). Tieto "záchvaty" sa nijak nedajú "liečiť" iba to musíte prečkať. V každom prípade dcérku nebuďte počas záchvatu ani na ňu nehovorte zvýšeným hlasom, len sa jej potichu prihovárajte, že ste pri nej a že je v bezpečí. Tak isto sa s ňou pred spánkom rozprávajte o pekných veciach alebo pekných zážitkoch z dňa alebo jej čítajte rozprávky. Veľa šťastia :))

DES

POPROSIL BI SOM KONTAKT NA PANI KATKU KOLEJNICOVU OHLADOM NOCNEHO DESU U DETI LEBO AJ MOJ SYNCEK TRPY US 7 MESIACOU DAKUJEM

Sheili

Ahojte, mám už síce 17 rokov, ale nočné mory ma trápia už veľmi dlho. Som aj psychicky velmi labilná, brávam silné antidepresíva asi už 2 roky a v noci sa mi sníva že blúdim a bežím čiernymi priestormi alebo čiernym lesom a cítim neskutočný strach. Dosť často sa objavuje aj že mi krvácaju zuby a plujem krv a plačem. Toto sa mi deje veľmi často, zobudím sa s depresiou, spotená, vystrašená a niekedy cítim ako mám zaschnuté slzy pod očami. Deje sa to už dlho a potom celý deň myslím na ten sen. Naozaj neviem čo stým! ak by ste mi niekto pomohli bola by som veľmi rada. čokoláda na pekné sny už nepomáha! :D :)

Maoam

predtym, nez chudatku 5 rocnemu dietatu budete robit panicke ataky strasenim o duchoch a modlit sa s nim a chodit s nim po lieciteloch, ho vezmite k lekarovi a k psychologovi, takto sa prejavuju mnohe neurologicke problemy ktore treba vysetrit, liecit a nie metodami zo stredoveku ludia sa spamätajte chuda dieta

devine

moj 5 rocny syn ,uz asi mesiac sa budi kazdu noc a place,je vystraseny,trasie sa,a ma strasny vyraz v ociach.skusali sme zajst k liecitelke,..nepomaha.modlime sa s nim,lebo mame pocit ze nejaki duch mu neda pokoj.poradte mi prosim.

marek200

ja som tiez mavam nocne mory.

-nepozeravam horrory alebo filmy s negativnym obsahom
-Kedysi ja som maval depky ,braval som Antidepresiva (pocas noci som tiez maval nocne mory a aj zive sny)
-mal som pocit ako keby sa mi niekto smial vo sne a potom som sa prebral so strachom

niekedy to koncilo tak ze som mal mokru postel ...

Terena

Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou so záchvatmi nočného plaču u našej 4 ročnej vnučky. Trpela nimi veľmi často a prichádzali asi po dvoch hodinách nočného , ale i popoludňajšieho spánku. Symptomy boli presne také isté , ako opisujú v tejto diskusii rodičia. Záchvat kŕčovitého ľútostivého plaču, ktorý sa nedal zastaviť, dieťa nekomunikovalo, nereagovalo na okolie,kopalo nožičkami okolo seba , nedalo sa udržať ani na rukách.Záchvat plaču trval asi dvadsať minút, potom vyčerpaná zaspala. Ráno si nič nepamätala. Lekári nás iba upokojovali, že "raz z toho vyrastie".V máji tohoto roku, po takomto záchvate sme zúfali s manželom do noci surfovali na internete a hľadali predsa len nejaké riešenie u ľudí s podobným problémom. Natrafili sme v tejto rubrike na príspevok pani Katky Koleničovej, ktorá odporúča podávať takto postihnutým deťom ZINOK a VÁPNIK. Hneď v nasledujúci deň (22.mája) sme začali podávať tieto prípravky a keďže sme ich v lekárni nedostali vo forme špeciálne určenej pre deti, aplikujeme tie, ktoré sú povolené pre deti od 3 rokov.Stal sa pre nás z á z r a k !!!! Naša Pavlínka od tohoto dňa nedostala záchvat plaču, okrem jedného razu, počas dovolenky (26.júna), kedy sme jej ich pozabudli podať. Zatiaľ úspešne bez plaču spinkáme už viac ako tri mesiace a verím, že pri nepretržitej kontrole prísunu týchto, ale aj ďalších minerálov a stopových prvkov, sa nám už nočný des bude vyhýbať. Chcem vysloviť úprimné poďakovanie pani Katke Koleničovej za jej príspevok, ktorým pomohla našej Pavlínke a zrejme aj iným deťom, ktorých rodičia mali to šťastie, že naň tak ako my s manželom, natrafili.Ešte raz Vám pani Katka za Vašu pomoc úprimne ďakujem. V prípade bližšieho záujmu,o tento problém, rada každému odpoviem.

tak je to

Pre Ribanu-moj syn to maval tiez.Casom sa mu to same vytratilo.Ked prislo k takejto situacii,tak sme ho vzdy pritulili k sebe a hladkali ho,upokojovali.Dvere na izbe mal vzdy pootvorene.

ejuja

Neviem co 100% pomaha, ale v nasej rodine detom, ktore sa budili pomohol indiansky lapac snov. Kupili sme to niekde na jarmoku - myslim ze v Raci alebo v Juri. A odvtedy spia pokojnejsie...