kolostrum a alergia na pel

Sluzba11

Kolostrum nepoznam, no stopalerg berie sestra, ma 7 rokov a viem, ze bez toho sa nechodi ani na chaty, dlhe turistiky a tak. Takze pozitivna skusenost, viem, ze jej to zabera a nemusi sa chudiatko dusit, pozerat cez zaslzene oci a tak :)

DenisaKorm

Pre mna bolo colostrum sklamanim, ak to porovnam napr so stopalergom, ktory odporuca xy ludi, tak colostrum je naozaj nebadatelne oproti ucinkom stopalergu. Avsak treba si uvedomit, ze kazde telo je ine a vyskusat samy na sebe.

kika111

Osobne collostrum na moju alergiu nemalo nejaky extra badatelny ucinok, resp. prvy rok ok, druhy rok takmer nic. Momentalne skusam Stopalerg, tam je to zatial dobre a citit pozitivnu zmenu, snad bude fungovat aj druhy rok rovnako, ak nie zas skusim nieco ine.

RNG

aby som to doplnil, je viacej ludi, co tvrdia, ze ich tecenie z nosa sa po zobrati collostra zlepsilo, ale ziadna solidna lekarska studia.
Fakt, ze pomaha posilnit telo a pracuje proti virusom (Imunoglobuliny) a bakteriam(Lactoferrin)moze mat u niekoho vplyv aj na obranu tela proti alergenom.Vyssia imunita a odolnost proti alergiam je casto spajana, len tak bez dokazov.
Ak je to pravda a niekto to dokaze na riadnych studiach, budem tlacit collostum aj na alergie.
Zatial ale nic take nie je v medickej literature
Collostrum rozhodne neobsahuje ziadne antihistaminy.

RNG

gnr, si uplne mimo.
Collostrum poznam a pouzivam uz vyse 10 rokov. A dostanes ho aj v mojich predajniach.
Ja som s nim zachranil zivot mojho otca, ked nad nim lekari uz zamavali rukami.
Odporucam ho pri crevnych problemoch a prudkych nakazach v kvantitach 5-15 gramov denne, ba i viac.
Zene som s nim zastavil hnacky(psylium, collostrum, probiotika), dobre robi pri ulceroznej kolitide, Crohnovej chorobe a IBS=syndrom drazdiveho creva)

Obsah imunoglobulinov(obrana tela) a
laktoferrinu(zabija bakterie a rakovinne bunky) je vyborny,
naviac je to zdroj zivin, ktory pracuje aj vtedy, ked travenie zlyha pri totalnej vycerpanosti tela.
......
Ale na alergie nie je ucinny, aspon nepoznam ziadne medicke studie na podlozenie tohoto tvrdenia.

gnr

Počúvaj RNG, ty si fakt "odbornik" na slovo vzatý, ty o kollostre nemáš ani šajnu, podľa toho čo tu píšeš,nemáš z praxe žiadne výsledky s kollostrom, stále presadzuješ len tie svoje "zaručené" produkty, len aby ľudia kupovali. Ja mám z praxe úplne iné výsledky, ako sa snažíš znegovať, ani nevieš, čo všetko kollostrum obsahuje a čo dokáže. Ak nemáš konkrétne výsledky, tak si to nechaj pre seba a nezavádzaj ľudi polopravdami.

RNG

collostrum ma minimalny vplyv na alergie. Na vzdysne alergie ale pomaha celkom slusne Quercitin(2x500 mg+),
bromelain(2x600 GDU na prazdny zaludok)
Dumbiet(1 gram cerstveho korena)
Vitamin C(3-5 gramov, najlepsie neutralny, ako Buffered C, Ester C alebo calcium ascorbate)
NAC(2x500 mg)
silny caj so zihlavy,
Omega 3 oleje(niekolko gramov)