Zle drzanie tela (kriva chrbtica)

doubledog

ano, cvicenie pomaha, si myslis, ze ona ti to rozprava len tak?
cim skor zacnes cvicit, tym lahsie tu deformaciu odstranis, vyuzi to, ze si mlada.

sasa84626

ahoj volam sa sasa a mam iba 13 rokov...ked som bola mensie chodila som velmi zhrbena a teraz mam dost krivu chrbticu da sa povedat ze mi lopatky vytrcaju von a na zadok tiez doktorka mi povedala ze mam cvicit no mne sa nechce pretoze neverim ci by sa mi naozaj vyrovnala alebo nie...prosim ak stym ma niekto skusenosti a vyrovnala sa mu po cviceni chrbtica tak odpiste chcem vediet ci nebudem cvicit nadarmo.

zuzuuuuuuuuuu

dobry den ludkovia chcem sa vas opytat mam krivu chrbticu a aj vam sa stava ze niekedy vam to tlaci az na srdce?bo ja mam niekedy take spomaleny rytmus srdca a cbola som aj na ekg a to mam v poraidku dakujem

marosko

Marek, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ak sedis, je dobre mat vhodnu polohu na sedenie. A samozrejme cvicit specielne cviky. Najlepsie sa obratit na Fyziatricko-rehabilitacne oddelenie v Tvojom okoli, kde Ta cviky naucia. Co sa tyka sedenia, tak existuje \"dynamicke sedenie\", ktore posilnuje chrbtove svaly a nuti cloveka sediet spravne. Viac o spravnom sedeni najdes napr. na URL: www.pomocky.sk

Aťa

Marek, ak máš krivú chrbticu, tak v tom prípade rehabilitácie, tam Ti ukážu cviky, ktoré máš cvičiť a veľa plávať!

MArek20

No hej ale ked chodim vystrety tak mijeto take akoby neprijemne. Niesu nejake cviky pri ktorych si napravis chrbticu ?

silvias

Milý Marek zlé držanie chrbtice sa dá odstrániť Kosmodiskom,alebo aj tak ked si dáš varechu a budeš chodiť rovno spriamene a nie hrbiť sa!!Aj ja mám zlé držanie tela a neustále sa hrbím,ale dávam pozor na to!!!Vieš to len ty si musíš dávať pozor na chôdzu a vystierať sa a nie schilovať!!!