preco je zivot taky nespravodlivy?

Príspevok v téme: preco je zivot taky nespravodlivy?
smutnucka123

nezamyslate sa niekedy nad tym, preco je zivot taky nespravodlivy? odjakziva maju muzi viac ako zeny, vyssie platy...a vo vztahu (to mi asi vacsina zien da za pravdu) zena nesmie/muz moze...nieco mi zakaze a on sam robi to iste....a tvrdi ze nie...preco muzi nechapu zeny vo vela veciach? preco v rodine to tak je, ze syn ma dovolene viac ako dcera?? naozaj sa tak da zit? hm, vraj sa tak treba naucit zit, ale preco??? preco to tak je?

aduliena

No malo by to tak byť spravodlivo rozdelené, ale žiaľ nie je. Aspoň teda u nás doma nie. Nevidím nič zlé na tom, keď chlap umyje riad alebo sprace zo stola po sebe!, no ale u nás sa na mňa pozerajú ako na nenormálnu, keď im to poviem....darmo, už sú tak naučení, dosť sa za to na mamu hnevám, ale tá mi len vždy povie, že voľakedy bola "iná doba"..... takže tak...

klacka999

no to je sila.. jednoducho treba byt nekompromisne a nenechat zo seba robit sluzku pre muzov a byt nieco menej.. praveze by to malo byt naopak. chlapi by mali sluzit nam. alebo pardon, skor by to malo byt rovnopravne a hotovo, pomahat si navzajom, nedelit sa, a nerozlisovat. a havne v domacnosti, zijeme spolu a kazdy prispeje a pomoze rovnako. co sme kde sme

aduliena

No ja som už počula zopár takých výrokov z úst žien, že nech sa im radšej narodí syn, lebo ten sa bude mať lepšie ako dcéra....nejaký kúsok pravdy na tom bude...

klacka999

tak tak, jednoducho vo vlastnej rodine si to treba zariadit po svojom, este kym nemame deti a len zijeme s partnerom. ved takto to nemoze fungoovat vsade. ten priklad o rodine sice u nas nefuguje, ale kamoska to tak ma presne.

este k tomu, niekedy mam pocit ako by boli muzi celkovo nieco viac, aj v takej situacii ze ked sa narodi dieta. muz je strasne hrdy ze ma SYNA. ako keby dcera je menej? to je nechutné. ze pokracovatej rodu, alebo take reci pocuvam. a co by robil bez zeny, kde by pokracoval? ha ha

aduliena

KLacka, presne tak....ocko so synom nemusia nič, to len mama s dcérou sa môžu pretrhnúť....mňa to hrozne hnevá. Otca a brata už neprevychovám a práve preto si v tomto budem dávať veľký pozor pri partnerovi....Som zvedavá, ako to dopadne, keď sa odsťahujem z domu....

klacka999

a takisto suhlasim s tym tolerovanim a pod, ako niekto písal, ze chlap ma svoje trapne zaujmy ako futbal pivo krcma kamarati ryby, a s tym my nic neurobime. ano , my ideme na nakupy a s kamoskami na kavicku, lenze to nie je ani polovica casu ktori chlapi travia spominanym sposobom. zatial co oni relaxuju pri pive, my na nich cakame, upratujeme, vyvarame... to je hrozne

klacka999

tak tak baby
proste je to zvyk a my sa tomu akosi podvedome prisposobujeme. treba si povedat STOP a zacneme pekne po poriadku. ked k vam pride frajer c i len na navstevu, nechame si pomoct s riadom alebo s chystaním jedla. a aj v ostatnych situaciach.

jednoducho, my same si tych chrapunov takymto sposobom ucime. ked je rodina ze matka otec dcera syn, tak ako to vyzera? ocko so synacikom sa napapkaju a mama posle dceru umyt riady a sama zacne upratovat, ztaial co tí dvaja si sadnu k telke a oddychhuju. no tfuj

aduliena

Ja som si vždy doteraz hovorila, že chlapa k životu nepotrebujem....prečo asi? Práve pre toto všetko. Ak si aj nejakého k sebe pustím, veľmi budem dbať na to, aby nemal obe ruky ľavé a vedel priložiť ruku k dielu. Dosť sa narobím teraz v domácnosti u našich, tak mám toho plné zuby....

dokedy?

dobra tema.myslim si ze muzov zle vychovali,dovolili im nic nerobit,nepomahat v domacnosti a teraz zena nema ani chvilu cas na relax alebo lentaktak a muz sa este tvari urazene ked musi nieco urobit.oni musia mat svoje hracky(auto,PC,cigaretku,pivko,tipovanie.......... ...)o nich sa aj vedia s nadsenim rozpravat a pri ostatnom hraju hlucheho a nemeho.neprilozia ruku k dielu v domacnosti ale ked nieco nefunguje hned vybuchuju,kritizuju malickosti.(mozno nie vsetci,ti su ale na vyssej urovni).

dokedy?

smutnucka,hovoris mi z duse.som v pozicii ci si nejakeho chlapa mam vobec hladat.bez neho mi je fajn,som spokojna ale ked si predstavym ze stratim nervy a seba samu koli ich lenivosti,vypocitavosti a detinskosti tak...