vydavky

Príspevok v téme: vydavky
jana1

som tehotna. mam 18 r. chodim do skoly. vcera som sa docitala na jednom fore, ze skor ako si jedno dievca rozmysli ci si dieta necha, nech sa popyta na vydavky. myslim si ze je to dobry napas. mozte mi mile mamicky poradit,ako sa to da zvladnut financne. co take babenko stoji... od plienok az po hracky? nemam predstavu. mesacne to je asi kolko? prosim,napiste co najskor... cas rozhodnutia sa krati...teda chcem si ho nechat...ved je moje,sice v zlom case...ale ak sa to nezvladne financne je problem. preto prosim o radu. dakujem

msaj

to mi je fakt ľúto, budeš to mať teraz dosť ťažké, určite budeš na to dosť myslieť, ale neboj, to zvládneš, muselo to tak asi byť a je to tak iste lepšie, držím palce, a drž sa ,

jana1

mary 2, depky prave zacali. museli mi dietatko zobrat, malo nejaky velmi tazky hendikep a neprezilo by viac ako mesiac v brusku a bolo by to nebezpecne aj pre mna. uz som sa aj zacala tesit... a osud to takto zariadil. dnes ma pustili z nemocnice. :-(

mary2

ahoj jana1, ako? už depky prešli? sú také dni , že sa ti niektoré veci zdajú zlé a potom prídeš na to , že to také zlé až nie je, že?

jana1

mary2 dakujem a myslim,ze som sa rozhodla spravne a necham si ho. mas pravdu.... budem ho milovat... ee uz ho milujem. a ved ma rodicia snad nevyhodia a aj priatelovi rodicia to snad pochopia. ved koniec koncov bude to ich vnuca, no nie? a nejake peniaze mam nasetrene a otazku byvania budem riesit o par rockov.a priatel robi popri skole

martinam

Ahoj, niekde som citala, ze bez ohladu ake su tvoje prijmy, naklady na domacnost (teda dieta) stupnu oproti predoslym o 20%. Ale drzim palecky, pretoze je to vsetko o prioritach, coho sme schopni sa vzdat a co naopak uprednostnit... Maj sa a drz sa :)

mary2

mám trošku podobnú skúsenosť aj keď svojím spôsobom inú, ale ide o to, že tiež som mala takúto dilemu, boli sme zobratí a po narodení syna som znovu otehotnela, on mal vtedy 3 mesiace, bola som z toho hotová, lebo som ešte riadne nevedela čo s ním a nieto ešte ďalšie dieťa, bývali sme v jednej izbe spoločná kuchyňa, jeden plat, naši sú rozvedení, matka s nami nebýva, takže o nejakej pomoci nemohlo byť reči, revala som týždeň a potom som si povedala, že to nejako prežijeme, a prežili sme, ani nie do roka sme mali aj dcéru, teraz majú 7 a 8 a som rada, že som sa nerozhodla inak, takže všelijako sa dá, a ked uvidíš nádherné bábo, ktoré máš, tie pršteky, očká, skrátka budeš ho milovať a zbožňovať, a všetko zvládneš

mary2

milá jana, vždy sa to dá zvládnuť, aj keď sa ti zdá, že nie, zvládneš to, je to dosť peňazí, ale predpokladám, že máš rodinu priateľa alebo niekoho na koho sa môžeš obrátiť, všetko je dnes drahé, ale vždy sú tie možnosti, že si môžeš kúpiť kočík z druhej ruky, alebo kúpiš lacnejšie plienky, pokiaľ budeš dlho kojiť, odpadne ti investícia do mlieka, a bábätko bude mať babku, ktorá prispeje hračkou, hrkalkou, neboj, pozeraj na to pozitívne, a aj keď teraz sa ti to vidí čierne alebo aj tvojej rodine, až sa to malé krásne zjaví na svete, všetci ho budú mať radi a budú radi, že si sa rozhodla takto, držím palce