cigarety

eviak

loli, das mu na vyber a on si zo zaciatku vyberie teba. pride prva stresova situacia, siahne po cigarete a co? mate po vztahu? baby, nikdy nedavajte priatelom na vyber, bud to alebo ja. co ak si vyberie to druhe?

suge

Vcera som bola na pitve (v ramci studia) a mali sme tam pacienta s rakovinou pluc. Ked uz nic ine, tak aspon nikdy nezacnem fajcit. Pocuj mila loli, vravi sa, ze laska vsetko prekona, no ak sa nieco muzi davaju velmi neradi, tak je to prevychovavat sa od svojich partneriek. No a ak sa uz teraz nedokaze vzdat svojich zlozvykov kvoli svojmu zdraviu, myslis, ze by to bol ochotny urobit kvoli tebe...?

loli

Cigaretový dym sa skladá aj z monoxidu uhlíka, ktorý bráni prístupu kyslíka do pľúc. Ďalšou zložkou je decht v mimoriadne nebezpečnej chemickej väzbe. Ten má na svedomí riziko ochorenia na rakovinu.
V modravom dyme sa ďalej nachádza amoniak (prítomný aj v bieliacich prostriedkoch a čistiacich prostriedkoch na WC), smrteľný kyanid a fenol. Jedným potiahnutím z cigarety inhalujeme vyše 3 000 rôznych chemických látok!

Opojenosť
Kto potiahne dym do pľúc, pocíti veľmi rýchlo účinok, pretože nikotín v dyme sa absorbuje sliznicou ústnej dutiny. V slinách sa rozpúšťa a dostáva sa priamo do krvného obehu. Preto mávajú fajčiari po prvom „šluku“ často aj pocit závratu.
Nikotín zrýchľuje tep, telo prečerpáva viac krvi. Keď sa jed dostane do mozgu, cíti sa človek aktívny, akcieschopný a vzrušený. Fajčiari vravia, že sa po cigarete vedia lepšie sústrediť a sú výkonnejší. Zároveň sa znižuje svalové napätie, nastáva uvoľnenie a uľahčenie.

Riziká
Nikotín vedie pomerne rýchlo k telesnej a psychickej závislosti. Má vyšší potenciál závislosti ako obávaný heroín. K závislosti vedie už samotný rituál fajčenia

miranda

loli,prosim ta,nais dajake informacie zo socky co obshuju cigarety a cigary.vznikla tu taka tema a mna by to velmi zaujimalo tiez. dakujem!!

lole

jedine, co tym docielis je to, ze bude fajcit za tvojim chrbtom a bude ti klamat, ze nefajci. Radsej nech fajci, ale pri tebe nech to obmedzi, ako by ti mal klamat.

zaja

dievcata,ako vidim,nemate na vyber, bud sa prisposobite vy alebo najdete nefajciara,ak teda on neprestane,comu ja neverim,ale ked vas miluje,tak by sa mohol,lebo cigarety vseobecne su skodlive jak jemu tak spoluzijucim.bud teda si vazi vas,vase a svoje zdravie,alebo svoj pozitok mu je dôlezitejsi.

miranda

loli ale ked muzi sa nemenia lahko ani sa návykov nechcu zbavovat.neniem,ci sme slaba motivacia a spamataju sa az ked maju velke zdravot.problemy.

miranda

mia,stale je to lahsie ako ked tych rokov bude 8-10-alebo viac.
ja verim,ze to dokazes.co si horsia ako vsetci ti co chceli prestat a nakonieac prestali?neschopnejsia?nedisciplinovanejsia? vôbec nie si! samozremje ze to dokazes a ja verim,ze ked budes velmi chciet a budes si verit,tak to mas vyhrane velmi rychlo.
popros kamarata,rodinu a priatelov aby ta v tom podporovali,teda aby ta nenukali cigaretou,aby ak je to mozne pred tebou nefajcili, vyhybaj sa podnikom kde sa fajci zmen teda prostredie a vysledok nenecha na seba dlho cakat. vela uspechov!

mia

samozrejme, ze uvazujem o tom ako prestat. urobila by som mu tym neuveritelnu radost ale je to velmi tazke. fajcim viac ako sest rokov a niektore cigarety si jednoducho nedokazem odpustit.

hekate

citove vydieranie. skor by som to videla na kompromis, alebo sa ho snaz presvedcit velmi nenapadne, ale pouzit frazu ja alebo cigarety mi pripada prinajmensom hlupe a hlavne nebezpecne