Pleť a stres - vhodný krém a rady

Lenka2583

hej viem ako to myslíš. môžeš to používať súčastne, pretože voda dosť vysušuje pokožku a ten repík je vlastne tiež voda, len s tým rozdielom, že zároveň aj upokojuje a hojí pokožku, a to mlieko, či emulzia vyrovnáva ph a chráni pokožku pred stratou vlhkosti. ak to chceš súčastne, tak naskôr si umy tvár, potom si daj to mlieko, vmasíruj, opláchni a potom si daj ten repík. alebo môžeš nasjkôr používať len repík a potom o týždeň o 2 môžeš začať s tým mliekom a repík už vysadíš, prípadne postupne s ním presteneš. je to na tebe. môžeš i tak i tak:)

mimodavu

uf toľko info, že ani neviem čo skôr... :)
to magnézium je fakt fajn.

ja nepoužívam absolútne žiadnu kozmetiku, ani mydlo, nič...teda veľmi zriedkavo(1-2 krát/týž.) CleanAndClear

a to tie umulzie môžem používať súčasne s tým repíkom? teda nie súčasne ale ... vieš ako to myslím ?

Lenka2583

to mlieko, či pena, či emulzia, či gel má byť niečo také, čo si dáš na vlhkú pokožku, vmasíruješ do nej a potom opláchneš vodou

Lenka2583

ja ti navrhuješ všetko postupne vymeniť, preto postupne, aby si vedel, čo ti pomáha a čo nie, lebo aj v značkách si musíš nájsť to svoje
najprv teda prelieč pleť repíkom, nepoužívaj žiadne mydlo na tvár, môžeš skúsiť nejakú emuziu, ktorá by upokojovala pleť, ked ti tak podráždene reaguje na vodu, napr. značka Happyderm má takú penu, má dva druhy-ty si môžeš zakúpiť ten na citlivú pokožku, je to inak dosť drahé na ten objem, ale myslím, že je to najjemnešie a tak na začiatok by si mohol skúsiť potom si môžeš kúpiť aj inú verziu "upokojovadla" ono aj nivea má takú penu na mladú pleť, celá tá rada mladej pleti nivea je veľmi citlivá k pokožke, tá je o niečo lacnejšia ako Happyderm. alebo potom Lirene je veľmi dobrá kozmetika má celú radu starostlivosti o citlivú pokožku. ty si ale nekupuj celú radu, to nie je dobré, stačí ak si vyberieš jeden výrokob, ktorý by ti mohol sadnúť, ale zas nemusí:( Lirene má tiež takú nie penu, ale gel na zvlhčenie. ja som mala raz z avonu jedeno perfektné mlieko pri umývaní tváre, no užho nevyrábajú:( i ked ja s avon kozmetikou vôbec nie som spokojná, ale tamto bolo dobré. ak by si zašiel do drogerky a mali by tam emulziu na tvár v podobe mlieka kúp si to radšej, lebo pená sa rýchlo minie

Lenka2583

môžem vedieť akú používaš kozmetiku? či používaš aj mydlo na tvár alebo nejakú emulziu? alebo či momentálne nepoužívaš nič?

Lenka2583

to s tými cievkami som si aj myslela, že nebudeš mať. to sa vyskytuje až v neskoršom veku, i ked už to mávajú aj mladí, väčšinou to majú staršie ženy a ešte si to zhoršujú používaním nesprávneho krému a to AB mandlový, ale to nie tvoj prípad
áno presne tak, prídeš do lekárne a vypýtaš si sypaný repík :)

mimodavu

no akože neviem to presne opísať, ale zdá sa mi akoby ma pleť možno trošičku pálila, alebo akoby bola podráždená (ale to nie vždy, niekedy iba sčervenie, a raz sa mi dokonca stalo že úplne mi sčervenela, pálila a medzi červenou a tou normálnou pokožkou bol taký prudký prechod. alo to zmizlo po pár minútach).
s tími cievkami si to akosi neviem celkom predstaviť. ako to myslíš

ten repík ako zoženiem. mám prísť do lekárne a poprosiť si sypaný repík či ako?

Lenka2583

ked sa prelieči tvoja pleť s repíkom, potom môžeš začať skúšať nejaký krém.
chcela som sa ešte spýtať na to začervenanie, je to skôr také, že suchá popraskaná pokožka, môže ale nemusí svrbieť a tiež môže, ale nemusí dokonca páliť? alebo je to skôr také vnútorné, pod vrchnou vrstvou, skôr cievky?
ak by to boli cievky, tak značka Lirene má celý rad kozmetiky na tvár s týmto problémom, od pleťovej vody až ku krémom, ale patrí k tým drahším značkám, ale za to veľmi účinným
ak to nie sú cievky, ale ten prvý prípad, tak na to sú iné krémiky vhodné