Atopicky ekzem

123

ja som vyskúšala pre moje dieťatko prípravok od firmy SALCURA, www.salcura.sk je tam prípravok, ktorý sa volá že gentle je to pre deti bez hormonov, kortikoidov a vo forme spreja takže pre deti idealne že ich nemusíte natierat.je to prírodne a pomohlo.

permoník

Doporučujem vám,aby ste navštívili kamenú sol.jaskyňu.My už máme skúsenosti s takýmito ochoreniami.Deťom sa po absolvovaní liečebných pobytov tieto príznaky stratili a je to prírodná liečba,nič tým nepokazíte.

peta, 26

moje dcera ma už ekzem od narození a ted ji je skoro 5 let a ještě se nám ho bohužel nepodařilo zbavit.Používali jsme spoustu různých speciálních kosmet. přípravků, navštívili doktory,homeopaty, byly na Slovensku v termálních lázních ale nic.Člověk zjišťuje co je nejlepší, a ikdyž je to občas lepší, vrací se to.Slyšela jsem, že jsou dobré turecké rybičky i na lupenku, ale nemám s tím zkušenosti, dále kozí výrobky.Drzte se.

zuzi

Mám tiež syna trpiaceho atopickým ekzémom (a alergiou samozrejme) od 3. mesiaca života. Dnes má už 16 rokov, a až na to,že niekedy má fľaky v lakťových jamkách, na predlaktí, a suchú pokožku v okolí očí, o ekzéme ani nevieme. Choroby spôsobené alergiou sa našťastie tiež akosi vytrácajú, chorý býva tak 1 - 2x do roka, čo je normálny stav. Čo sme robili? Od 2. roku je pod dohľadom alergológa, berie antihistaminiká, teraz už len 1/2 tab. denne, pri silnom ekzéme sme aplikovali Elocom (ale opatrne a nie na tvár!), ako bábätko som ho umývala \"jarišom\", neviem čo to vlastne bolo, predpísal mi to kožný lekár, bola to asi upravená voda, ktorá nedráždi pokožku. Nekupovala som mu oblečenie z \"umeliny\", len z bavlny. Vyhýbala som sa silne alergizujúcim potravinám, ako jahody a citrusové ovocie. Keď to šlo, išli sme k moru, celkovo som sa ho snažila dostať na slniečo, aj keď to bolo skoro nemožné, pretože na jar a v lete mával takú silnú sennú nádchu, že skoro vôbec nemohol vonku. Ukľudnený ekzém sme pravidelne mastili rôznymi prípravkami - najlepšie neparfumovaná indulona, čistá lekárska vazelína, prípadne neparfované krémy s obsahom nechtíka. Teraz už používame len Elidol na tvár a ruky, ale tiež opatrne. Som prekvapená, že lekári nechcú Elidol predpisovať, pretože mne ho lekárka navrhla sama, a nemám problém s predpisovaním. Práve dnes som bola kúpiť nové balenie, 15 g 1% stojí 882.- Sk, pričom ja som platila 53,20 Sk (+ 20 za recept). Želám skorý ústup atopického ekzému aj alergických problémov vašim deťom.

trnka

chcem sa podeliť s Vami o rovnakých starostiach s atopickým ekzémom ako máte Vy. Môj syn ním trpel od jedného roka a ja som sa mu snažila pomôcť ako som vedela. S ľútosťou som sa pozerala na neho ako si svrbí ručičky a nožičky, natierala ho mastičkami a zakazovala mu škriabať si ich. Nejednú noc som prebdela a dávala pozor, aby si neurobil na nich rany. Samozrejme kožnú lekárku som vyhľadala, aj nám predpísala FENISTIL a kortikoidnú masť. Tú som mu natrela snáď len raz alebo 2-krát.Lepšie mu prospieval kúpeľ s liečivým olejom a obyčajná INDULONA (modrá). Kúpavala som ho v rôznych bylinkách a nedávala jesť nič dráždivé. Stavy zlepšenia sa striedali so stavmi zhoršenia a bola som zúfalá. Lenže pri jednom nikdy nezostane a tak sa mu k týmto problémom pridali aj časté laryngitídy. Bolo to vlastne tak, že keď nemal laryngitídu, mal ekzém a naopak.Všetci, kto to poznáte, viete o čom hovorím - o nočnej more, z ktorej mám dodnes strach. Keď bol malý od vyšetrenia u alergologičky ma lekárky odhovárali, že z toho vyrastie, a že musím byť trpezlivá. Tak sme sa snažili aj byť a pomáhali sme si sami. Bylinkovými čajmi, radami z kníh. Zdalo sa, že synove zdravotné problémy slabnú, a že z nich ozaj vyrastie. No keď mal 6 rokov laryngitídy sa opäť zhoršili a to som už nevydržala a nástojčivo sa pýtala k odbornému lekárovi. Dnes po vyšetreniach zistili, že malý je veľmi alergický na kravskú bielkovinu, hladinu železa má hlboko pod spodnou hranicou a z toho narušený celý imunitný systém. Hovorí sa, že všetko so všetkým súvisí a je to pravda aj preto, lebo som sa sa nedávno dočítala, že pri každom dieťati, ktoré trpí atopickým ekzémom, by sa malo uvažovať o alergii na kravskú bielkovinu. Organizmus sa vlastne chce prostredníctvom toho
ekzému zbaviť niečoho, čo je v tele škodlivé ...Keby sa na príčinu prišlo čo najskôr, nemuseli by naše deti toľko vytrpieť. A ešte jednu vec na záver: Nikto z tých ľudí, čo tieto choroby nepoznajú nevedia ako veľmi zasahujú do citového života našich detí. Sú oveľa uplakanejšie, nepokojnejšie a veľmi precitlivené než ich rovesníci. S tým sa zasa spája množstvo problémov pri zaraďovaní do kolektívu... Všetko, ale musíme zvládnuť, veď to robíme z lásky k našim "drobčekom" a oni nás tak veľmi potrebujú. Vždy,keď som už vyčerpaná a zúfalá, spomeniem si na detičky v nemocnici, ktoré majú ešte horšie choroby a musia sa trápiť. Mamičky, prajem nám veľa síl a trpezlivosti.

alfa

ja sa trapim tiez s tymto ochorenim uz od prveho mesiaca mojho syna . z vlastnej skusenosti viem ze su dni ked je clovek upne zufaly a nevie ako dalej. mala som tu vyhodu - mozno aj nevyhodu ze som farmaceutka a snazila som si pomoct aj sama, lebo kozna lekarka to riesila len kortikoidmi a to nebolo to prave. v strave som ho obmedzovala- nejedol citrusy, nepoznal dzusy, cokoladu, skratka nic z tych hlavnych alergizujucich potravin- i ked casom prides sama nato, ze neda sa vsetko dodrziavat, lebo by nemohol papat ani hrach, kapustu a vela pre detsky organizmus podla mna dolezitych potravin.navyse neprisla som na nieco co by mu to zhorsovalo. ked mal rok tak som sa vsemohucim usilim dostala na alergologicke testy-podla pediatricky trapim dieta. tie vysli dobre- dieta je v minimalnej miere alergicke na pele a travy-v podstate ma tento problem kazdy druhy clovek. takze stravuje sa stale rovnako a ku koznej lekarke nechodim. kupem ho v bakneum hermal plus- to moze predpisat i pediater, nepouzivam ziadnu detsku kozmetiku z drogerie. elidel ti stejnak poistovna nepreplati pokial dieta nema dva roky- takze nie je pravda ze ho nechcu pisat. mi ho pouzivame a zlepsilo sa to. kozu premastujem kremom- bud lenienska +
vit ad kvapky, alebo dermazulen + calciova mast + erevit forte ampule 2 kusy.sama musis prist na potraviny ktore mu nevadia postupnym zaradovanim do jedalneho listka. co sa tyka mliek davaj mu tie s oznacenim HA ak uz nekojis. a este jedna rada - ak sa ti v noci velmi skriabe - my mame ekzem na rukach, davam mu bavlnene ponozky a natieram mu kozu na noc obycajnou rybacou mastou. je to hnusoba smradlava ale super mu kozu ukludni a nie je taka cervena. drzim palce a viem o com hovorim. casto si vravim, keby som ten ekzem mala ja miesto neho.

marianka

citala som, ze deticky sa chodia liecit do nejakych kupelov "Sovata", potom ze su vo Francuzsku nejake kupele, kde deti liecia mineralnou vodou, tak ze im davaju masazne kupele a tak... takze odporucam, opytaj sa lekarky katrin.

nada

Ahoj mam unikatny prirodny prostriedok vo forme gelu na liecenie a zmiernenie priznakov atopickeho exzemu kubovanada@post.sk