Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

tehotenstvo + vaginalny USG

:o??

uf.. mne sa to zda opovazlive od toho lekara povedat, ze netreba hcg testy, ked na usg nebolo nic vidno.. a keby to bolo mimomaternicove tehotenstvo? To by na ultrazvuku nemusel vidiet a prave z krvi by sa dalo zistit ci tam je tehotenstvo alebo nie.. nechapem ako mozu mat lekari tak rozdielne pristupy a nazory..

lenka22

bolo to vaginalne sono... myslim ze take na brucho (neviem ako sa to vola) ani nema. napisem ako som dopadla, paaa

fidka

lenka22...tak ked si mala tehot.test pozitivny, tak asi budes mamina...lieky na alergiu tehoten.testy neovplyvnuju, akurat zapaly a antibiotika...len vzdy neviem o aky ultrazvuk sa jednalo...vaginal. alebo klasika?? len fakt sa mi to zda dost skoro vidiet na USG-podotykam ide o vagin.USG-zarodok, ale môze byt..preco nie...ale na klasickom USG-v ziadnom pripade-to by sa jednalo uz o nejake cysty...a uvidis, co ti povie vo stvrtok a nech ti zobere odber aj na HCG...keby USG nebolo 100-percentne..potom napis, ako to dopadlo..pa a nech ti to vyjde...

labutienka

teda aj lekar mi potvrdil, ze uz by nieco videl (lebo v tom case mi meskali kramy 2. tyzden, cize podla toho by som bola uz v 4 tt). ale na gyndu po skuskach urcite zajdem, no pojdem tam s malou dusickou, ze ak nahodou .... no myslim si, ze ak by som bola tehotna, mala by som uz davno nevolnosti..
Lenka22 ak ti vysiel test pozitivny a ak aj lekar videl "hrasok", ja si myslim, ze to je urcite babo :))

labutienka

fidka ja som sa ho na USG aj pytala, ci nahodou nemam cysty, ukazal mi na monitore oba vajecniky a povedal, ze su uplne v poriadku, dokonca cumel do toho monitora, no nic nevidel, ziadny hrasok ako lenke :)) Ja som pocula, ze vraj uz v 3 tt by uz malo byt nieco vidno - teda ten gestacny vacok a zlty vacok (alebo ako sa to vola), takze Lenka22, ja si myslim, ze si urcite tehotna :)) Gratulujem :)))

lenka22

ja som na gyndu prisla s tym ze mi vysiel pozitivny tehotensky test a chcem sa uistit, pretoze som jedla aj tabletky na alergiu a tak pod. a doktor ze najprv nic a potom zhikol - ze aha tu moze nieco byt, no a ked na to klikol tak mu ukazalo ze cca 4.tt

lenka22

fidka a ani na sone ti neobolo nic vidno?? bo aj my sme sa snazili, a dufam ze to vyslo... obcas sa aj bojim ci to nie prave daky zdrav. problem, ci som naozaj tehotna, ale na sone bolo fakt vidno taku malu gulicku... no ved vo stvrtok uvidim...

fidka

lenka22....ked to je mimco, tak hrasok porastie...ale môze to byt aj cysta..v 4.tyz.sa mi to zda dost skoro vidiet na sone...a dufam, ze sa jednalo o vagin.sono?? a co odbery na HCG??-to uz dnes ti lekari ani nerobia, ci co??

fidka

labutienka..neboj...mimco to asi nebude.., ja som to tiez take mavala, a to som mimino chcela 4-roky...a aj kramy mi casto vynechavali, citila som sa ako tehotna, boleli ma prsia...bolo mi zle, mala som zavraty...a nakoniec-to bola psychika...ale na tu gyndu stejne po menzese zajdi, aspon na tu citologiu...a v skole nech to mas ok..pa

lenka22

mne sonom zistil, ze som v cca 4. tt, tak neviem kedy sa to da resp. neda zistit sonom. Idem sice len vo stvrtok na potvrdenie, ale bolo vidno na sone taky maly hrasok...:)tak dufam ze hrasok porastie :)))