Bolave muzske prsia

Príspevok v téme: Bolave muzske prsia
Karol Lichecky

Ahojte vsetci. Pred nejakym casom som si vsimol akehosi tlaku v prsiach,
extremnu drazdivost prsnych bradaviek a zaroven aj mierneho zväcsenia prs.
Az teraz (mam 36 rokov) prisli obdobia, ked pri kazdom aj miernom zvislom
naraze (napriklad rychlejsej chodzi, po schodoch, behu atd.)
celkom slusne obidve prsia tak zvlaste bolia. Manzelka hovorila, ze taketo
problemy mala pri tehotenstve a zo srandy mi ponukla nech skusim nejaku podprsenku.
Dlho som odporoval ale potom som si po tajomky jednu odhadom skusil... A ejha!
Problemy s pohybom takmer ustali! Takze som manzelku poprosil, ci by nesla so mnou na nakup.
Este chcem dodat, ze sa identifikujem ako MUZ a nechcem na tom nic menit aj ked sa nosenie
podprsenky pre mna stalo beznou vecou ako nosenie ponoziek. Avsak za tu ulavu to stoji.
To sa potom daju "vydrzat" aj niektore ustipacne poznamky okolia.
Predsa len taka podprsenka 90B trochu zmeni tvar vasho hrudnika.
Avsak snazim sa to skryvat volnymi trickami, hrubsimi vecami.
Nie vzdy to vsak ide. Najidealnejsie je to teraz v zime.

Kde hladat pricinu? Hm, netusim, lekari zistili len akusi velmi vzacnu neproblematicku chorobu,
vela malych tukovych ostrovcekov na ramenach a hrudniku. Nejedna sa vsak o gynekomastiu.
Avsak nehodlam podstupovat nejaku operaciu, v stave nasho zdravotnictva, ked sa umiera aj na kurie oko.
Na poslednej kotrole som sa zdoveril lekarovi, ze mi pomohlo nosenie podprsenky, tak sa usmial popod
fuzy a povedal, ze niesom ani prvy ani posledny. A este dodal, ze ked ma niekto blbu poznamku,
tak mam zlahcit situaciu slovami: "manzelku boli chrbat, tak nosím prsia miesto nej apod."
Väcsina zmlkne a na blbcov bohuzial obcas narazis. Ale rozumni ludia ma po objasneni problemu
este aj polutuju. :-)

Na zaver chcem len povedat, ze dakujem mojej manzelke, ktoru nadovsetko milujem.

Mozno som tymto niekomu pomohol, ak sa trapi s podobnym problemom a hanbi sa povedat o tom svojmu doktorovi.
Karol Lichecky.