mimomaternicove tehotenstvo

mirka222

Ahojte,
pred troma rokmi som mala mimomaternicove to co som prezivala bolo priserne lekar nevedel dlho zistit co mi je liecil ma na hocico uz az ked uz som bola fakt zle na tom a krv sa mi liala do brucha tak ma urgentne poslal do nemocnice kde ma hned operovali a vzali mi vajcovod moj plod mal 8cmm.velmi som tuzila po dietati a velmi ma to zlomilo.Hovorila som si preco ja?A aby toho nebolo malo o 3 mesiace som mala dalsie mimomaternicove znova to iste a ta bolest uz ani nie fyzicka ale psychicka ma nicila a nici dodnes. kazdy den myslim na to a je mi tazko.mam teraz 27 rokov jeden vajcovod /ten sa im podarilo zanechat/a obrovsky strach ze sa to zas stane a velmi tuzim mat deti.Som v situacii ze neviem ako dalej vraj je vajcovod funkcny bola som na prefukovani ale uz tomu neverim a isto sa mi necudujete tu bolest zazit znova nechcem. Viete mi poradit ako dalej ked chcem mat aj ja tu moznost priniest na svet dieta.dakujem

polka

Dnešná medicína to umožňuje.Hlavne musíš byť psychicky v pohode.Želám Ti z celeho srdca minimálne jedno dieťa.Je to nevyčísliteľný dar,s ktorým treba vedieť celý jeho život zaobchádzať!Nech Ti osud dovolí plniť najkrajšie poslanie ženy.To Ti prajem!

Nikola0407

dyna, ďakujem za odpoveď. To som si aj myslela. Mňa skôr zaujíma, prečo to vznikne. Dá sa tomu zabrániť. Neviem ako sa správne opýtať, ale či je niečo, čo žena robí nesprávne a preto sa to stane.

dyna

pre Nikolou 0407:
mimomaternicové teh. vzniká, keď sa oplodnené vajíčko neusadí v maternici, ale vo vajcovode. Tam sa začne deliť a rásť, a zákonite v jednej chvíli bude tak veľké, že vajcovod mu nebude stačiť, veď nemá také vlastnosti ako maternica, nevie sa zvačšovať. A potom, žiaľ, praskne. je to nebezpešná brušná príhoda. Ale ja osobne poznám dve ženy, ktoré to prežili, a napriek strate vajíčkovodu v pohode donosili ďalšie detičky. Pá

Nikola0407

Môžete mi prosím povedať, ako vznikne také mimomaternicové tehotenstvo? Teda, čo je tomu napríčine a čo sa deje potom, ak sa zistí, že takéto tehotenstvo nastalo?

Lili

Mimomaternicove tehotenstvo je velmi neprijemna zalezitost.Spravnu matku boli velmi ked sa nieco take stane.Ja som ho mala a viem,ze bojovat sa oplati.Mam dve zdrave deti a velmi som si pre ne vytrpela.I ked som chcela este jedno,ale zial uz nemozem.Po porode ma operovali a uz nemam nic zo zenskych organov.

masti

Ahojte,
takze dnes mam svoju slabu chvilku a vsade vypisujem. Napisem len nieco, je ten strach vacsi ako vola chciet mat babatko? Ak si zdrava a okrem toho Ti jeden vajecnik a vajickovod funguje, prekonaj svoj strach a venuj sa pocitu a vedomiu chciet mat baabtko. Kazdej z nas sa to moze stat, je to proces, ktory nezastavis. Okrem toho je mnoho zien, ktore mali taky isty problem a dnes sa raduju z deticiek. Musis verit, ja viem, lahko sa mi hovori ale vzdy tu existuje nadej. Poznala som zenu, ktora mala len jeden vajecnik, ziadny vajcovod a aj druhy vajecnik jej museli vziat, dnes ma synceka- narodil sa sice umelym oplodnenim na 4 krat, ale je z nej stastna mama.

Peťa

Ja si myslím že na všetko chce svoj čas a netreba sa unáhliť, organizmus sa musí zotaviť, ale tiež není dôcod aby ste neotehotneli, dá sa aj z jednám vaječníkom otehotnieť. Samozrejme pokiaľ nemáte aj iné zdrav. potiaže gynk.charakteru, ako napr. zápaly, zrasty.Najlepšie Vám určite poradí Váš gynekológ, sú rôzne možnosti ako tomu pomôcť.Pokiaľ nechcete takú možnosť cez gynek. možno by ste mali skúsiť aj homeopatiu. Veľa šťastia

Kuki

Nadej umiera posledna. :) Myslim, ze ked mas druhy vajickovod OK, tak to pojde. Mozno nie tak lahko ako s 2ma, ale pojde.