bolesť zubov u detí

malawik

Nie je dobre pri kazdej boliestke davat dietatu nejaky liek. Musi si zvyknut, ze mala bolest k zivotu patri, ale ak dieta vyslovene trpi, place, nespi v noci,..Ja som davala synovi nurofen na noc, ked mu zubky rastli.Vy uz mate asi vsetky, ze?

Moloko

no, ja tiez nie som zastancom dopovania liekmi, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to niekedy inak nejde. Dcera tiez ked sa stazovala na bolest, tak som jej Nurofen dala a dalsi den ju to len tak preslo a nemuseli sme nic riesit. Ine je, ak bolest trva dlho...

karolblava

Ja by som sa rad poradil. Mame 4-rocneho syna. Stazuje sa na bolest zubu. Boli sme aj u lekara, ale ten tam vraj nic nevidi. Manzelka mu nasadila nurofen na noc, aby mu bolest zmiernila. Ja si vsak nie som isty, ci to je dobre, dopovat dieta liekmi.

RadekP.

Suhlasim s Andrejom. Ist znovu za lekarom. Ak je to dobry lekar, bude hladat priciny bolesti. Ak nie, radsej ho vymen, kym nieco nezbabre. No, ked ma dieta bolesti a nechce otvorit usta u lekara, mozno by som skusil hodinu pred navstevou nasadit bars aj Nurofen, aby bolest utlmil. Mozno potom dieta skor otvori usta...

Kvetka134

Dobry den, ja som niekde citala, ze pri bolesti zubov pomaha dat si na bolave miesto klincek (korenie, nie ten kovovy :-)) a jemne cucat. Ale pokial ide o dieta, asi by som volila skor Nurofen a opatovnu navstevu lekara.

Aquabela

Dobry den. Elmex ma taky specialny gel a ten mi vzdy zabral. Dcera mala bolavy zubok nastastie az ked mala 6 rokov a uz si dala pekne vysvetlit, ze musi otvorit pusu. Na bolest jej pomaha Nurofen a potom uz sa moze vrtat :)

malawienka

Ak by tu este niekto stal o radu, tak pri bolesti zubov sa nam podarilo synovi ulavit nurofen cipkami, ale jednalo sa o 6 mes. mimco a zubky mu iba rastli. Majte sa.

Jessi_1111

barunka3@ máš pravdu. prepáčte,nevšimla som si daný vek.. áno paralen 100 alebo 125mg alebo panadol sirup.. nurofen, a také čo sa týka bolesti... a inak je to už dosť stará téma... .

barunka3

jessi, 3-ročné dieťa ešte nemôže užiť paralen 500 mg. takto malé deti užívajú (ak sú schopné prehltnúť tabletu) 125 mg paralen.