pichanie v hrudi

lucka.tak

Ahojte,ja mam skoro rovnaky problem ako vy.Boli a aj picha ma na hrudi.neviem ci nahodou nieje s mojich bolesti krizoch,mam maleho syna (on ma 2 roky)a jeho obcas dvyham.budem rada ak mi odpisete.vopred Vam dakujem

RNG

Enap=enalapril, Vasotec.
Je to chemikalia pouzivana na znizovanie tlaku. Mechanizmus jej cinnosti je ACE.
Ma hromadu zlych ucinkov pre vyse 1% pouzivatelov. Takze ak mas tu smolu , mozes ocakavat toto:
Body As A Whole: Anaphylactoid reactions (see WARNINGS, Anaphylactoid and Possibly Related Reactions).

Cardiovascular: Cardiac arrest; myocardial infarction or cerebrovascular accident, possibly secondary to excessive hypotension in high risk patients (see WARNINGS, Hypotension); pulmonary embolism and infarction; pulmonary edema; rhythm disturbances including atrial tachycardia and bradycardia; atrial fibrillation; palpitation, Raynaud's phenomenon.

Digestive: Ileus, pancreatitis, hepatic failure, hepatitis (hepatocellular [proven on rechallenge] or cholestatic jaundice) (see WARNINGS, Hepatic Failure), melena, anorexia, dyspepsia, constipation, glossitis, stomatitis, dry mouth.

Hematologic: Rare cases of neutropenia, thrombocytopenia and bone marrow depression.

Musculoskeletal: Muscle cramps.

Nervous/Psychiatric: Depression, confusion, ataxia, somnolence, insomnia, nervousness, peripheral neuropathy (e.g., paresthesia, dysesthesia), dream abnormality.

Respiratory: Bronchospasm, rhinorrhea, sore throat and hoarseness, asthma, upper respiratory infection, pulmonary infiltrates, eosinophilic pneumonitis.

Skin: Exfoliative dermatitis, toxic epidermal necrolysis, Stevens-Johnson syndrome, pemphigus, herpes zoster, erythema multiforme, urticaria, pruritus, alopecia, flushing, diaphoresis, photosensitivity.

Special Senses: Blurred vision, taste alteration, anosmia, tinnitus, conjunctivitis, dry eyes, tearing.

Urogenital: Renal failure, oliguria, renal dysfunction (see PRECAUTIONS and DOSAGE AND ADMINISTRATION), flank pain, gynecomastia, impotence.

Miscellaneous: A symptom complex has been reported which may include some or all of the following: a positive ANA, an elevated erythrocyte sedimentation rate, arthralgia/arthritis, myalgia/myositis, fever, serositis, vasculitis, leukocytosis, eosinophilia, photosensitivity, rash and other dermatologic manifestations.

Angioedema: Angioedema has been reported in patients receiving VASOTEC, with an incidence higher in black than in non-black patients. Angioedema associated with laryngeal edema may be fatal. If angioedema of the face, extremities, lips, tongue, glottis and/or larynx occurs, treatment with VASOTEC should be discontinued and appropriate therapy instituted immediately (see WARNINGS).

Naproti tomu mas prirodny potravinovy doplnol tak isto s mechanizmom ACE, ktory nema ziadne bocne nasledky a zaroven je zdrojom silnych antioxidantov, ovocie, hloh(Hawthorne)
Davkovanie je 2x1 gram alebo aj viac, ked treba.
Taktiez pomaha pri znizovani tlaku odvodnenie(diuretikum, mocopudne prostriedky) na co je tiez plno dobrych prirodnych prostriedkov, odporucam napr Water pill,w. potassium(=kalium, draslik)
Inac pouzivanie soli so znizenym obsahom sodika(38% KCL), ktoru mozete dostat v Bille a mozno uz aj inde je velmi napomocne na znienie tlaku a celkove funkciu tela.
Soli rovnako, ako ine soli, ale dostanete menej sodika a plno potrebneho draslika.
Odporucam kazdemu aj pouzitie lecitinu, 1 za 2 krat tyzdenne lyzicu cisteho sucheho prasku(granulatu)na osobu na vycistenie ciev od tukovych nanosov(pripadne aj inych casti tela)
Vyborne sa rozvari napr v zeleninovej polievka, po 20 minutach sa uplne rozplynie a nezmeni chut

gater

Aj mna obcas sekne v hrudi pricom som si myslel,ze je to srdce. Raz som sa nejak zvlastne skrcil a otocil a potom tam ako keby praskla kosticka..Zistil som,ze v mojom pripade ide o chrbticu alebo kosti hrudnika. Ked si myslite,ze problem nastal po nasadeni tabletiek skuste sa poradit s lekarom. Ked pojde ozaj o srdce davajte si pozor na lieky ake vam predpisu lebo srdce je dolezity organ a ine len tak nenajdete..:) S pozdravom j

fida

Este nieco, prepac, mam tam chybu...malo tam byt taktiez pocitujem(ja), ono to vyznelo naopak....neviem, kolko mas rokov, ani ako znela tvoja diagnoza na kardiologii, ale ja sa tiez kvôli tomu trapim, a vravia mi lekari, ze je to urcite chrbtica a psychika..tak neviem

fida

Ahoj, myslim, ze to nieje od liekov..ja mam tiez casto pichanie na hrudi a boli ma tam, taktiez pocituj bolesti a tlaky na hrudi, aj za hrudnou kostou...a vraj to je od chrbtice, alebo psychika...prajem pekny vecer, cauko