vaginalna kandidoza

Príspevok v téme: vaginalna kandidoza
amyfl

zdravim...asi pred pol rokom som mala kandidozu a teraz znovu mam taky pocit...je len otazka casu kedy budem musiet ist lekatrovi ci zajtra alebo v piatok...je to mozne aby som mala vaginalnu kandidozu tak casto? nemoze to byt aj nejakym zvlastnym neziaducim ucinku antibiotika penclen kedze ten teraz koli chorobe uzivam?

kostlivec

veru, suhlasim s tou "prirodou". kym som brala vselijake tabletky, cipky a kremiky, aj tak sa mi to vratilo. zmenila som stravu pijem lapacho a je to v pohode. teraz som vysadila aj HAK,takze sa dufam kandidozy nadobro zbavim. jaj,no pravda je,ze bola som aj u imunologicky. odporucila mi candivac.

jjanica

Candidózu som mala tak rok a pol, po každom preliečení sa mi vrátila približne po mesiaci, kúp si nejaké talbletky čo obsahujú lactobacil, ja mám Lacto vit, a dodržiavaj hygienu, žiadne intímne mydlá, ale protexové mydlo, a používaj len BAVLNENÉ spodné prádlo.

Ivka 1

Ano aj ja mám s tým svoje osobné skúsenosti.
Príroda mi pomohla lepšie ako syntetické liečivá. Trápila som sa s candidózou a aj zlatým stafylokokom viac
ako pol roka.

RNG

co tak prirodne antimykotika?
V prirode je rovnovaha medzi plesnami, kvasnymi kulturami, bakteriami atd, takze je hromada antimykotickych prirodnych latok.
Nie su moderne, mnohe su v prirode ucinkujuce uz mnoho milionov rokov a budu pokracovat v svojej cinnosti dalsie miliony rokov.
Vybrane a koncentrovane ako neskodne potravinove doplnky su mnohe v spravnych davkach klinicky ucinne, rovnako, alebo este lepsie ako moderne lieky.
Na to je plno lekarskeho vyskumu, hoci nie farmaceutickym priemyslom.

Ivka 1

Candida albigans je kvasinka,ktorá žije v našom čreve od narodenia.Telo si za normálneho stavu kontroluje v akom množstve sa vyskytuje.
Problém nastane jej premnožením. Môžu to
spôsobiť antibiotika,ktoré zničia vaginálnu mikroflóru.Môžu to spôsobovať aj parfémované mydlá alebo sprchové gély. Tie narušia kyslé
prostredie v pošve. To nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Nosenie bielizne z umelých tkanív tiež nie je vhodné.Priznakmi kandidózy
sú: bolesť pri pohlavnom styku,močení, svrbenie,hustý biely niekedy až hrudkovitý výtok.
Čo teda s kandidózou či už akútnou alebo
chronickou ? Lieči sa modernými antimykotikami,či už na vkladanie do pošvy alebo užívanými ústne v tabletkovej forme. Liečiť by sa mal aj
partner. Inak sa už vyliečená pacientka nakazí znovu. Jedným z nápomocných riešení je aj protikvasinková diéta. Vyradiť z jedálného lístka sladkosti,výrobky z bielej múky,lúpanú
ryžu,sladké malinovky. Obmedziť kávu.
Zaradiť by sme mali vo zvýšenej miere jogurty s probiotickou kultúrou / čím menšia trvanlivosť jogurtu,tým väčšia pravdepodobnosť živých probiotických kultúr/,výrobky z celozrnnej múky,
bylinné nesladené čaje. Účinné je aj zvýšené konzumovnie čerstvej cibule a cesnaku.
Okrem klasických medikamentov existuje aj celý rad produktov na prírodnej báze,ktoré obnovia mikroflóru v pošve a eliminujú aj nepriaznivé účinky chemicky vyrábaných antimykotík.

Dr jajboli

môže byť. Penicilínové lieky sú hnusné. Kúp si probiotiká, jedz aktiviu, bryndzu! Dobrá je aj tbl. Mykosyst 1 tbl.,. Macmiror complex masť do pošvy, alebo tbl.zjesť 3x1