Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

mariano

som 4 den po operacii LASIK a na lave oko skoro vobec nevidim mam ho uplne zahmlene akoby som pozeral cez igelitovy sacok a neustale ma skriabe. Prave oko bolo super az do dnesneho dna ked som stratil trosku ostrost do dialky aj do blizky.Takze mam s toho obavy.

kaja100

Metoda PRK je viac bolestivejsia ako ine zakroky, ale samozrejme, ze da sa prezit aj to... Pri tomto zakroku ti po operacii prelepia oci a poslu domov.. na treti den sa dava obvaz dole, ale ked by si siel/sla na operaciu v piatok, odporucam ostat este v pondelok doma... su to predsa oci a netreba veci silit...
K tym strediskam, kde to robia - viem o troch (Excimer - Liscie udolie, FN - na Mitzkiewicovej, Centrum mikrochirurgie oka) - skus pozriet na nete, pripadne si to obtelefonovat a rozhodni sa...

matelko

Rad by som vedel ako dlho trva zotavovanie ked podstupim operaciu metodou PKR. Ci je mozne ist piatok na operaciu a pondelok, resp. utorok frcat do skoly. Alebo je nutne vybavit si aspon tyzden PN. A pripadne napiste kde ste boli operovany, kde ste boli spokojny alebo kde by ste radsej nesli.

nilja

Aj ja som bola na tej operacii, cca pred 3 rok., som velmi spokojna, mala som diopt. -3 a mam ich na 0. Ako pisal Martinam, trochu to boli, hlavne, ked som si kvapkala kvapky do oci, ale stoji to zato. Mna ta operacia vysla menej, asi akolo 18 000 obidve oci. Mne to robili v BA.

martinam

Mna vysla operacia do 30.000,- a takisto nelutujem... Proces hojenia trva tie tri dni, ale nakolko som si vybrala dost setrny zakrok (Lasek alebo Lasik - odporucany od dioptrii -5) mala som len 2x dost velke bolesti prvy den, ale bola som na liekoch a vobec si tie tri dni nepamatam, pretoze som spala v priemere tych 18 hodin denne. Zavisi to samozrejme od kazdeho organizmu individualne, ale u ludi, ktori na operacii boli - bolesti a pocit nepohodlia trvali cca tych 72 hodin. Ale kazdopadne to stoji za to :)) No a tyzden po operacii som mala rozzostrene videnie do blizka, ale do dialky to stalo za to, ale po tyzdni to bolo vsetko uzasne... Neviem, ci by som sla do toho, keby som mala -1,5... ale ak sa rozhodnes, budem drzat palce..

ilgide

25000,-sk obidve oci???Kde v KE to robia a ake su mozne zlavy.Ja mam dioptrie 1,5 obidve oci uz 3roky ustaleny zrak.A ako ste sa citili na druhy den po operacii???Neboleli vas oci???

verca

Ahojte. aj ja som podstupila tuto operaciu oci v nobembri minuleho roka a mozem ju vsetkym len odporucit. mala som dioptrie -6.5 a nosila som v podstate od mala okuliare neskor sosovky co mi dost zneprijemnovalo zivot. teraz mam 20 rokov a vidim zatial vyborne.stoji to sice vela penazi to je pravda ale vobec ich nelutujem a ak by som to potrebovala isla by som na nu urcite este raz.je to vyborna vec.pa
a co sa tyka strachu aj ja som sa bala ale potom zistite ze prekonanie toho strachu stoji za to