Bolesť lýtok pri behu

Príspevok v téme: Bolesť lýtok pri behu
natallka123123

dobry mam na vas jednu prosbu..potrebovala by som zistit co to znamena a ako sa da odstanit bolest lytok pri behu...najprv som si myslela ze ide o obycajnu svalovicu ale tie lytka bolia stale uz sportujem vyse tyzdna ci pri tenise alebo pri behu stale ma bolia...uz ma aj napadlo ci to nemoze byt nieco ortopedickeho razu ale ked niekto vie presne co by to mohlo byt z coho by to mohl byt a hlavne ako sa to da odstranit bola by som mu naozaj vdacna keby mi poradil...vopred dakujem za odpoved:)

Qwyxyr

Nieje dolezite kde behas, ci je to dokola alebo v prirode, tak isto nieje dolezity povtch po ktorom behas, ci je to asfalt alebo tartan, ci trava. Topanky tiez niesu rozhodujuce aj ked osobne by som v zle vychodenych topankach nebehal, a tu sa dostavam k podstate... Najdolezitejsie je ako behavam, myslim pohybovy vzor mojho behu, praca Mus. Illiopsoas ( Psoas Major, Psoas Minor Musc. Illiacal) a Gluteus Max. a ich vzajomna spolupraca, reciprocia... samozrejme pokial je PMj skrateny a pretazeny a GMax oslabeny a vynechany z pohyboheho vzoru nastavaju problemy, ktore sa retazia dalej...(smerom nahor sposobuje bolesti chrbata pri a po behu, smerom nadol bolesti RECT. FEM, Hamstr.az na lytkovy sval ci noznu klenbu cez Tib.Anterior) Najdolezitejsie je spravne behat, so spravnym postavenim panvy a beh si zacnete uzivat...

LILIII

ono podla mna behavat ako osol vo vybehu dokolecka je tak nezazivne ,ze to uplne casom prestane byt to prave orechove ..... praveze mna fascinuje beh v prirode
ale kazdemu jak sa lubi :)

mmnnm

ja ked som cez leto behávala na betone tak ma z toho lítka boleli ale potom to prestalo.. odvtedy behávam už na školských ihriskách

hapicha

Zavisi od mnohych veci.ci bezis po trave ci tvrdom chodniku nedostatok horcika a privelka nadvahazatazujecklby co je zataz na aj lytka.pred brhom si prv ponatahuk slachy streching potrebujes a mozrd cvicit k tomu aj jogu.nemudis behat nie kazdemu fobre robi beh to skakanie skus beh po schodoch plus chodenie po schodoch.

LILIII

AJ nevhodne bezecke topanky mozu byt dovod . Podobne som mavala bolesti (z otrasov pocas behu) a nakoniec som zistila ,ze za to moze obuv aj ked bola podla mna naj-naj ,podla trenera mi nesadla a tak mi odporucil inu ,kde sa berie ohlad na moju vahu a teren ........ viac som bolesti nemala.

Hogo Fogo

Treba si dat riadnu pauzu!
Znamena to, ze lytko je pretazene - preto ta bolest.
Netreba prehanat, radsej dlhu pauzu, aj niekolko dni, inak hrozi chronicky stav - lytko si na bolest zvykne, ale znicite si ho uplne.