Syndrom karpalneho tunela, tetania

Príspevok v téme: Syndrom karpalneho tunela, tetania
masti

Zdravim Vas,
chcela by som Vas touto formou poprosit o radu a pomoc. Stretol sa uz niekto z Vas s diagnozou syndrom karpalneho tunela, prp. tetania? Je to choroba z pretazenia. Ak hej, prosim poradte mi ako je to mozne liecit aj bez chirurgickeho zakroku, citala som ze sa to da liecit aj bylinkami, no neviem akymi, prip. je vhodna aj akupunktura?
dakujem

masti

dakujem Vam vsetkym, takze pyridoxin, uz uzivam v injekciach, a obviazana ruka je o nieco lepsie, dakujem Vam pekne za radu, dufam ze sa to uplne vylieci

evik

Pomaha uzivanie vit. B6, predpoklada sa, ze ma vplyv na znizenie opuchov, pomoct moze aj prikladanie studenych obkladov 2x denne na 10 min. pri pretrvavajucich problemoch moze byt doporuceny chirurgicky zakrok. pripadne sa injekcne lieci kortizonom.

masti

dik za rady,dakujem Ti Hela, skusime najskor bandaz, je to zaujimave, ze lekar hned odporucil chirugicky zakrok a pritom si myslim, ze existuje aj ina cesta. Chcem sa spytat na toho akupunkturistu,kto je to a kde by som ho mohla najst, prip. nejaky kontakt a pod. co sa tyka byliniek neviete mi nahodou nieco blizsie povedat, ze ci existuje nieco aj na taketo problemy?
dakujem

Hela

LIEČENIE:

Znehybnenie s použitím dlahy alebo ortopedickej pomôcky, ktoré bráni ohýbaniu zápästia a znižuje tlak na nerv na najmenšiu možnú mieru, alebo ho celkom vylučuje

Obmedzenie alebo zmena činností a pohybov, ktoré SKT spôsobujú

Užívanie liekov, ktoré zmenšujú opuch šliach, alebo podávanie injekcií týchto liekov priamo do karpálneho tunela

U pacientov, u ktorých podávanie liekov alebo použitie dlahy nevedie k zlepšeniu, je niekedy treba vykonať operáciu, ktorá tlak na nerv uvoľní