Syndrom karpalneho tunela, tetania

Príspevok v téme: Syndrom karpalneho tunela, tetania
masti

Zdravim Vas,
chcela by som Vas touto formou poprosit o radu a pomoc. Stretol sa uz niekto z Vas s diagnozou syndrom karpalneho tunela, prp. tetania? Je to choroba z pretazenia. Ak hej, prosim poradte mi ako je to mozne liecit aj bez chirurgickeho zakroku, citala som ze sa to da liecit aj bylinkami, no neviem akymi, prip. je vhodna aj akupunktura?
dakujem

ala

Prosím,poradte mi,
asi pol roka po úraze na hlavu som začala kolabovať.Prejavovalo sa to pocitom slabosti až útlmu v mozgu.Niekedy to prešlo, inokedy nastal kolaps.Po vyšetrení na neurológii:EEG, pospánkové EEG, CT vyšetrenie som mala negatívne.Zistili mi neurotetániu, ale moja zdravotná stránka sa nezlepšila ani po užívaní Rivotrilu a neskôr aj Ziloramu.Mám obavu, či je moja diagnóza správna. Je este iné vyšetrenie, ktoré by potvrdilo, prípadne vyvrátilo túto diagnózu?Liecim sa už 6-ty rok a aj ked menej, ale stále sa mi príznaky vracajú.Po prebrati som určitý čas neprítomná, nereagujem, telo mám napnuté, ale po určitej dobe to prejde akoby sa nič nestalo.Myslím si že to skôr vyzerá ako epilepsia,ako mám zistit o akú chorobu vlastne ide? Všetky výsledky sú negatívne, prípadne aké ďalšie vyšetrenia sa dajú ešte urobiť? Ďakujem.

martin21

No, tak chodim na tie injekcie od minulej stredy, vcera som dokoncil prvu sadu ( to je 5 injekcii), od dneska zacinam brat dalsich 5 ( kazdy den jednu) ale vobec mi to nepomaha. Vola sa to ze Milgamma N, tak neviem :(

magdaléna

Mám problém.Bolelo ma celé telo, chodila som na rôzne vyšetrenia,napokon som si kúpila týždenný pobyt v kúpeľoch Turčianske Teplice a tam som po 4 dňoch vytiahla z krku hlistu dlhu asi 20 cm. Pani doktorka mi povedala, že to bola hlavná diagnoza mojich problémov.Bolo to pred mesiacom preliečila som to vermoxom no teraz mám znova tie isté príznaky a najmä pocit v krku, že mám tam znovu to isté. Chodím po vyšetreniach no bez výsledku. Neviem čo by som mala piť alebo jesť, aby som to dostala von. Prípadne akým vyšetrením sa to dá zistiť.

masti

Mily Martin, mne osobne pomohli injekcie s vitaminom B, a taktiez nechat ruku v klude, a fixovanu, takze sa vobec nechystam to riesit chirurgicky aj ked lekar odporucil prave tuto moznost(kto vie preco?;)nech si kazdy domysli) preto som hladala touto cestou este viac informacii a musim sa este raz podakovat Hele a evik. Na tvojom mieste by som si dala chvilku pauzu s tym cvicenim ako ti napisal Pista a ked sa to zlepsi urcite ti to prospeje, nepretazuj zbytocne ruku lebo by to mohlo dopadnut este horsie, dokonca som citala, ze sa dokazu zlomit aj kosticky v ruke a to by bolo este horsie. Vela zdaru:)

janík

buky-krčové žily-slabosť obehového systému najmä slabé "čerpadlo"a slabosť energie celkom,opuchy členkov:ak sú mäkké a nebolia,po zatlačení prstom ostáva jamka-ide o slabosť obličiek,ak je opuch tvrdý a bolestivý ide o poruchu pečene!Všetko dobre liečiteľné akupunktúrou!

pišta

Martin,
ja osobne na tvojom mieste by som URCITE najprv poriesil problem karpalneho tunela a potom na dal na cvičenie.
Nemáš čo stratiť, skôr získať.
Nervy, to až taká sranda nie je.
Treba ich mať na poriadku, lebo potom idú na nervy...a vzniká začarovaný kruh.
Vitamíny aj akunpunktúra, mylsím tiež, že to pomáha.
Posilovanie vo všeobecnosti zvyšuje svalové napätie v chrbte a ty teraz potrebuješ uvoľniť...

martin21

Ahojte,
myslite si, ze ignoracia dg karpalneho tunelu moze neskor vyustit do niecoho vaznejsieho????
Cisto teoreticky, chodim totiz do posilky, a trpnutie ruky by som pretrpel, keby som aj nadalej mohol cvicit, a nevyvinulo by sa mi to v buducnosti do horsieho stadia. Co si o tom myslite?