celiakia

mira

Chcela by som poukázať na pravú príčinu vzniku celiakie. Dostanú ju ľudia, ktorí jedia sladkosti, mlieko a mliečne výrobky a bielu múku. Čiastočne napomáha tomuto stavu aj mäso, a to prekyselením prostredia v čreve a zničením mikroflory, ktorá potrebuje zásadité pH v tenkom čreve. Zničenie klkov má na svedomí i ovocie.

damian

Hadam sa tieto info roznesu po SK a celiatici budu vediet, ze treba dat pozor aj na pohanku, a ze dolezite su enzymy. Doposial som dost na SK hladal, ale nikde som zial nenasiel zmienku o enzymoch a to je smutne. Pritom je na SK Kreon, a do velkej miery je preplacany aj poistovnou.

RNG

ten millet tj proso, (olupane sa nazyva na Slovensku pseno, je to travina podobne ako psenica a ine,je znacne bohaty na gliadiny, takze ho samozrejme treba vylucit z diety coeliakov.

RNG

www.springerlink.com
Tu tvrdia, ze robili pokusy na antigenovu reakciu na buckwheat=pohanky a ziadnu reakciu nepozorovali na prolaminy, ktore sa nachadzaju v pohanke.
Zase rozni ludia zaoberajuci sa quinoou tvrdia, ze neobsahuje ziadny gliadin a zaroven tvrdia, ze ked ju jedli coeliacki pacienti s mierou, nemali ziadne problemy
Takze neviem.
Ono je to zrejme aj individualne, lebo niektori ludia maju len ciastocne problemy s lepkou, niektori coeliaci po poziti lepky sa z toho dostanu pomerne rychlo(tj ich telo ma ciastocny schopnost predsa len spracovat male mnozstvo gliadinu), u niektorych je to velmi dlho.
Takze zrejme mnohe z tych veci nepomoze nic ako vyskusat.
To iste sa tyka vylepsenia travenia roznymi enzymami.

damian

Ajka2, aby sa nemusela podstupovat biopisa, odporuca sa urobit krvne testy na protilatky proti gliadinu (anti-alpha-gliadin antibodies). Pouziva sa tzv ELISA test alebo fluorescent ELISA test. Ak testy nevykazu celiakiu, ale pretrvava podozrenie na nu, biopsia je nutna. Osobne by som sa vsak vyhol biopsii, nasadil bezlepkovu dietu a cakal na vysledok.

damian

Ak pacient nahodou nereaguje na kvalitnu dietu a enzymy, pricinou moze byt nedostatok zinku. (...the presence of an associated disease or complication, such as zinc deficiency.)

damian

The standard treatment of celiac disease is a gluten-free diet. In the study, patients followed a gluten-free diet and received either two capsules of pancreatic enzymes with each meal (six to 10 capsules a day with each capsule containing lipase 5,000 IU, amylase 2,900 IU, and protease 330 IU

damian

Marissa, pri celiakii sa predpisuje hlavne amylaza, lipaza a proteaza. Najdolezitejsie su dieta, enzymy a az potom probiotika.