Astigmatizmus

Príspevok v téme: Astigmatizmus
denko

Mám 15 rokov, a na astigmatizmus mi prišli asi pred dvomi rokmi. Zaujíma ma, či sa táto očná vada môže časom zhoršiť, až dôjde k úplnej poruche zraku, alebo naopak, či sa môže lepšiť, alebo či to je stále v tej istej rovine. Čítala som, že to môže byť dedičná záležitosť, alebo ju môže spôsobiť nejaký úraz. Ešte pred mojim narodením zaviedli mamke infekciu, a počítalo sa s tým, že sa narodím nevidiaca - chcem sa spýtať či aj to môže byť príčina astigamtizmu.

Ddana

Astigmatizmus neriešim - mám dioptrie ľavé oko s cylindrami -6,5 a pravé 4,5. Do očí by som si pri tak nízkych hodnotách nenechala šprtať.

operacny vyk

AHoj, rozhodla som sa pre laserovu operaciu oci. Mam astigmatizmus : 1,5 + a -2 cyl. 180. Lekar mi tvrdi, ze laserova operacia pomoze iba na 35%, kedze laser nedokaze upravit moj zrak s takymto zakrivenim rohovky. Tak teda mam sa podrobit zakroku, alebo je to zbytocne. Dakujem

astik.

Dobrý den zistili mi astigmatizmus tak sa chcem spýtať či to môže byt spôsobene vysom jasom moniotru lebo pred tým som také problemi nemal. dakujem

astigmatizmu

Moja dcera ma 5,5 okuliare,nosi od 1,5 ma astigmatizmus.sa horšuje je 1 žiačka da sa to o perovat ma ešte dmo,hypermetropia,nystagmus,hypoplasio. dakujem

andulka01

mne zistili astigmatizmus uplne nahodou ked som mala 25 rokov a nikdy som to neriesila,lebo vidim dobre aj bez okuliarov. nic sa mi nezhorsuje a tak sa tym nezaoberam. lekar mi nepovedal, ze by sa to malo zhorsovat.

dada.

Ja mam cylinder iba na pravom oku + 0,5. Ak mi ho dali aj na ľave tak ma stale bolela hlava a tak divno sa mi pozeralo cez okuliare akoby chcel na mňa spadnúť cely svet :-) všetko sa mi akoby hýbalo. A bolo to preto, že na tom ľavom oku mam síce astigmatizmus tiež, ale ho mam aj tupozraké, tak preto mi tam vadil. Je to možne?

.....m

zdravim datelinku a ostatne spriaznene duse
infekcia nema nic spolocne s astigmatizmom,mas nepravidelne zakrivenu sosovku,na okuliare sa robi cylinder a problem je vyrieseny

oci

astigmatizmus je vlastne nepravidelne zakryvena rohovka.. vela ludi s touto chybou absolvuje uspesne laserove operacie.ale to si treba premysliet,zozbierat info, skusenosti tych co mali taky zakrok a zvazit rizika. nejake info na citanie:primar.sme.sk

datelinka1

halcinka, mamka má zrejme ochorenie nazývané keratokónus, je to degeneratívne ochorenie rohovky a pravidelné návštevy lekára nijako nesúvisia s rozvojom alebo stagnovaním ochorenia. ono si ide svojou cestou. čo sa týka invazívnej liečby, prevádza sa transplantácia rohovky, neinvazívna liečba sa robí ošetrením UV žiarením. treba sa ale popýtať v súkromných centrách, neviem ti poradiť, kde na Slovensku sa to lieči týmto spôsobom.

halcinka

Ahojte
Mojej mamke zistili ze ma astigmatizmus uz v roku 1989 cylinder 3,5 a 3 v roku 2002 mala cylinder 5 pravidelne chodila na prehliadky nosila okuliare ale stale sa to zhorsuje, teraz ma cylinder 7 a 11 a pan doktor stale hovori ze to uz tak bude a ze sa stym neda nic robit, comu ja velmi neverim.Citala som ze pri pravidelnych kontrolach sa astigmatizmus nezhorsuje no mame sa to zhorsuje.Da sa taky vysoky cilinder odstranit operacne?Alebo ake su nejake ine moznosti ako sa toho zbavit???