trinegol

Príspevok v téme: trinegol
titi

mam 16nasi pred dvoma tyzdnami som zacala uzivat antikoncepciu trinegol.s priatelom sme sa uz milovali bez toho aby si musel davat pozor,nemam strach ze som tehotna,verim tej antikoncepcie...len ma zaujma nazor ostatnych zien ktore ho pouzivaju...a este jedna otazka pribera sa s tejto antikoncepcie?

iwa

Titi
Ja som mala zo zaciatku tiez obavy, dokonca som si kedysi povedala, ze nikdy nebudem brat tabletky, lebo sú skodlive. Ale vsetko ma svoje pre a proti. Ako si napisala, stale lepsie ako ostat tehotna. Teraz beriem a je to v pohode. Aj ked co sa tyka tej migreny, zo zaciatku ma trochu pobolievala hlava, ale to len prve tyzdne, kym si telo nezvyklo.

TITI

A IWA KEDY SI SA PRESTALA BAT ZE OTEHOTNES ALEBO KEDY SI SA ZACALA NORMALNE MILOVAT SO SVOJIM PRIATELOM??KEDY ZACINA ANTIKONCEPCIA ZABERAT NA 100%?

titi

to si s kade jatyon skopiroval?ja viem ze je to nebezpecne ale horsie by bolo pre mna to tehotenstvo,koli tym migrenam som sa bala pretoze od 6rokoch trpim migrenami s aurov ale zatial som nemala ziadny zachvat od kedy ich pouzivam...je to riziko...ale vazne netuzim byt tehotna

iwa

Tie co teraz beriem sú sice drahsie, ale su aj kvalitne s minimalnymi vedlajsimi ucinkami. Takze ziadne NAHODOU... Ale predtym som brala ine, lacnejsie a z tych som tiez nepribrala. Ale ako som uz napisala, ked som ich zacala brat, mala som pocit ze zjem aj slona.

jatyon

v POHODE ????????? vázne ??????????
.
Nepříznivé účinky hormonální antikoncepce
Ženy, které užívají hormonální antikoncepci, nejčastěji trpí onemocněním srdce a vysokým krevním tlakem, změnami pigmentace kůže, riskují srážení krve, srdeční infarkt a mrtvici. Toto riziko se zmnohonásobuje, jsou-li zde další rizikové faktory, jste-li např. starší pětatřiceti let nebo když kouříte. Dalším závažným vedlejším účinkem bývá poškození jater. Dále se mohou vyskytovat migrény, nevolnosti, nervozita, deprese, bolesti v prsou, přibývání na váze, změny sexuální vnímavosti a nepravidelné krvácení.