ďalšia ovulácia bez menštruácie?

Príspevok v téme: ďalšia ovulácia bez menštruácie?
peg

ahoj, nedostala som menštruáciu (mešká 1,5 týždňa), a pravdepodobne neprebehla ani ovulácia, keďže sa mi po celý mesiac nezvýšila bazálna teplota. Môžem mať teraz najblišie ešte ovuláciu alebo mám čakať najprv menštruáciu? Pokúšame sa o bábatko a neviem čo mám robiť, teplota je stále nízka. Môžem sa riadiť len podľa nej?

petulda

lella, ty si riadna pizda, ja mam 21, ale poznam svoje telo a ty sa tu pytas picoviny o ovulacii, ty velka, rozumna, skusena zena! Blba si ako motyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vie vobec, ze musis sukat, aby si mala decko? Nechcem byt vulgarna, ale som riadne vytocena, ako najebes na mna a potom sa pytas, nevies, kedy ovulujes, vo vajci ta nema co pichat ked nemas ovulaciu a nevies ani, kedy to ma chlap do teba smarit, aby bolo decko...Sorry, ale ty mas kolko rokov, lebo znies tak na 14. Zeny skurvene, zaujimajte sa o seba skor ako ked chcete vydzigat bastarda!!!!!!!

lella

tym zmenme temu som myslela vlastne ze aj sa chcem opytat ako je to s tou ovulaciou. Mna zaboli vajecnik hocikedy tak kratko a silno, takze neviem co je z toho ovulacia. Vytok ked si myslim ze uz je najriedsi dalsi den je este viac a inokedy cakam ze bude este riedsi a na druhy den uz nie je skoro ziadny. Potom je uz neskoro. Je potrebne si pohl.styk tak presne naplanovat? Citala som ze ano ked vajicko zije len par hodin, ale nevedela som ze az tak presne na den. A ked nahodou zistim ze to este nebol ten najplodnejsi den, dalsi zasa nie su dozrete spermie... je to tazke, nie?

lella

petulda, nevies, co ktorá zena preziva, nepoznas ich zivotne pribehy tak prosim neurazaj, naozaj to nie je na mieste, mozes tym len ublizit. To ci je zena "poriadna" nezalezi od toho, ci jej vsetko funguje. Asi si toho este malo zazila na to aby si vedela co niekedy zivot prinesie a clovek za to ani nemoze.
A baby zmenme temu, nebudeme sa teraz bavit o jednom nevhodnom prispevku, vratme sa k "nasim problemom"

sigmaa

petulda, tebe len jedna vec. Predtým ako píšeš, si poriadne prečítaj všetky príspevky! Ale ako hovoríš, si ešte mladučká, teda lepšie povedané, ešte nie taká rozumná a máš príliš málo skúseností!

petulda

Boooze, o tehotenstvo sa nesnazim, ale aj ked som mladucka, presne viem, kedy ovulujem (bolest v jednom z vajecnikov) a menzes mam presne dva tyzdne po ovulke, hlienk mam tiez perfektny a nemusim si ho pozorovat, lebo ked mocim, tak zo mna vytecie poriadny vzhladovo ako bielko, to viem, ze som vtedy super plodna:) je ohromna skoda, ze zena 21. storocia sa o svoje telo zacne zaujimat az ked chce decko. Ja mam 21 rokov, ale kramy mi uz roky nemeskali tyzden a pol....A to podotykam mam 41 kg. Ty si urcite vypasena a zdaleka nie taka zdrava ako ja...Ani zena nie si poriadna, ked ti to nefunguje. Tak vela stastia pri merani teploty;) Kazdy lepsi gyndak ti povie, ze tato metoda je zastarala a mala by si radsej absolvovat folikulometriu, ty si tam radsej prilozis lopuchove listy...

dvojbotka

presne peg to uz za mna vysvetlila :)...ale viac sa mi zda pravdepodobnejsie ze si nemala ovulaciu ked ta teplota nevystupila.ale naozaj sa stava ze proste menzes jeden mesiac vynecha.mne sa stalo raz a doteraz neviem preco...

peg

m. ďakujem za tvoje poznatky pomohlo mi to. Ja tiež pozorujem hlien popri meraní teploty a tiež bol celý čas taký "nijaký" slabý a hustý takže je asi isté že ovulácia neprebehla. Takže podľa tvojich skúseností ešte môže prísť, nie? Ja som mala vždy presne 30 dňový cyklus takže je to pre mňa nové. Tak dúfam že to príde a že sa sa už ten zázrak vo mne stane...
A ty vieš stále určite, kedy máš ovuláciu? Ja som to presne ešte nikdy neurčila, nebola som si istá podľa hlienu, preto som začala merať teplotu, ale prišiel tento problém.
Dvojbotka to myslela tak, že ak bola ovulácia, ale potom neprišla menštruácia, môže nastať znovu ovulácia - teda 2. krát - bez menštruácie. To nie je môj prípad, lebo u mňa asi ani ovulácia nebola.

m.

Ahoj Peg, ja som si teplotu nikdy nemerala, ale co viem, tak ked ti este nevystupila, ovulacia pravdepodobne este neprebehla. Ja si ovulaciu sledujem hlienovou metodou. Jeden cyklus som mala veeelmy dlhy (okolo 50 dni) a ked sa spetne pozrem na ten zaznam vyzera to tak akoby mi prebehli dve ovulacie, ale islo iba o oddialenie ovulacie. To mohlo byt sposobene chorobiu a antibiotikami, ktore som v tom cykle mala. Hoci mam velmi nepravidelne cykly (raz 33 inokedy i 48 dni) mam na sebe uz druhy rok odpozorovane, ze po mojej zaznacenej ovulacii pride menzes VZDY o 11 - 12 dni. teda urcite viem ze az ta podla mna druha ovulacia bola prava. Kedze mavam casto zvysenu teplotu, nema pre mna vyznam merat si ju pravidelne ako ty, takze osobne skusenosti s tym nemam, ale mam dobru knihu, v krorej je i tato metoda popisana dost podrobne. "Prirucka symptotermalnej metody" ktora zahrna hlienovu metodu, metodu merania bazalnej teploty a pozorovania zmien krcka maternice. Da sa objednat na www.lpp.sk
www.lpp.sk
ale to tvrdenie od dvobodky aj tak nechapem..

peg

práve teraz, ked to vyzeralo, že to môže byť konečne tehotenstvo, tak som to nedostala. Este nikdy mi to ani len nemeškalo a teraz toto... m. ja vravím, že ani ovuláciu som pravdepodopne nemala koli tej teplote, preto neviem či ešte môže prísť ovulácia, alebo najprv musí prebehnúť menštr. (aj kedď falošná. Keby som si nemerala teplotu tak som na tom, že som tehotná, ale teplota je stále nízka okolo 36,5 už vyše mesiaca. Takže musím sa dozvedieť, či môže prebehnúť ovulácia a otehotnenie aj pri "nízkej" - nezvýšenej teplote, alebo je to ňou podmienené. Vlasne teraz už čakám ďalšiu ovuláciu len sa bojím, že znovu sa nič nebude diať (s teplotou), to ma už asi porazí. Prosím píšte, keď ničo o tom viete!