ďalšia ovulácia bez menštruácie?

Príspevok v téme: ďalšia ovulácia bez menštruácie?
peg

ahoj, nedostala som menštruáciu (mešká 1,5 týždňa), a pravdepodobne neprebehla ani ovulácia, keďže sa mi po celý mesiac nezvýšila bazálna teplota. Môžem mať teraz najblišie ešte ovuláciu alebo mám čakať najprv menštruáciu? Pokúšame sa o bábatko a neviem čo mám robiť, teplota je stále nízka. Môžem sa riadiť len podľa nej?

wwwwww

peg, neboj, bude to v poriadku, ja viem, ze su zeny co otehotneju ani nevedia ako...Ale je aj dost tych, co si musia chvilu pockat, predsa len, je to taky zazrak, ze sa dve tela uplne zhodnu a vznikne novy zivot. Mojej kamaratke (25 rokov) to tiez trvalo 4 mesiace a obidvaja su zdravi...Ja materstvo odkladam, lebo sa na to este necitim, netuzim po babatku este, ale tiez mi lepi, to si nemysli. Chcem po 30tke. Ale utesujem sa tym, ze dnes je veda na vysokej urovni, tak nejak bude, keby nieco.

peg

to mi je luto, ze si to mala az take hrozne... dufam, ze sa ti to uz nebude v takej hroze opakovat. Tie percenta aj statistiky poznam, ale vies kazda zena si povie, preco by mala ona tak dlho cakat, ked "inym" sa to podari hned :) (dokonca aj ked nechcu)- ved mozno prave preto, ale neboj, som v pohode, budem si to uzivat :) a dam vediet. Len dufam, ze uz bude vsetko v poriadku a vsetko prebehne tak ako ma.

wwwww

Ked si citis vajecniky je to fajn, ale ja som sa v noci zobudila este aj na ukrutnu bolest prs, normalne ma bolelo, ked som ich mala prikryte paplonom...Pol noci som nespala, po leziacky to bola ukrutna bolest, buntosila som aj manzela, ktory ma chudak skrabkal, len aby som zaspala. Cely den som potom chodila v podprsenke (nenosievam ju castokrat ani do skoly, hlavne v zime, ked sa nosia pulovre), lebo ma boleli uz nielen pri chodzi po schodoch ako zvycajne, ale aj ked som bola v pokoji, no take hnusne pms som este nemala...Musim zajst na gyndu, nech mi na to da lekar nieco.
To nic, ze ti tentokrat meskal menzes, to sa stava, ze z casu na cas telu hrabne. Palce ti drzim a daj o sebe vediet. Urcite ti to vyjde. Vravim ti stale, ze styri mesiace nic nie su. Statisticke udaje hovoria, ze pri kazdom cykle je len 20-25 percentna sanca, ze zena otehotnie. 85% zdravych parov otehotnie do roka...Ja by som si z toho hlavu nerobila. Radim ti uzivat si milovanie bez ochrany a ono to iste pride.

peg

wwwwwww tak je to nakoniec menzes, potom sa to uz spustilo naplno a este stale to trva. Takze dufam ze uz bude vsetko poriadku a mozno sa to coskoro podari... Ak budem mat este raz taky (alebo iny) problem tak hned pojdem k lekarovi, to uz budem aj doma.Takze tak o 2 tyzdne by mala prist ovulacia, dufam, ze nebudem stresovat a budem v pohode. Inak nestresujem, ale vies uz budem mat pred ocami to, co sa mi stalo teraz.
S tymi vajecnikmi to nemusi byt pravidelne oni sa striedaju "ako chcu". Aj ja by som to chcela tak pekne citit ako ty, mozno aj budem..., ale asi si kupim aj ten ovulacny test a dam vediet, ci "hovori" pravdu. Tak drz palce, budem ta dalej informovat co a ako. a dakujem za rady.

wwwwww

peg, tak ako? Dufam, ze si ok. Ja som sa pustila do robenia vecere a tak ti ma zacal boliet vajecnik, ze som si musela zobrat ibuprofen, sla som sa kuknut do kalendarika a akurat je 14ty den cyklu...Boli ma zase pravy, mna tusim castejsie boli pravy ako lavy. Niekedy sa to pravidelne strieda, niekedy nie. Manzel mi dnes pride zo sluzobky, tak to by boli aspon dvojicky:)

wwwww

Priznaky tehotenstva sa neukazuju tak skoro a niektore baby nemaju ziadne. Takze ja stale dufam:) Urob si predsa len ten test. Ked ti to tam nic neukaze, tak by si predsa len mala skocit na gyndu, ci nahodou to nie je mimomaternicove alebo ti da vyvolavacku. V cudzej krajine som aspon ja nikdy nebola nepoistena, neriskuj! Mne sa dtalo pred niekolkymi rokmi, ze mi menzes meskal 6 dni a bola som z toho nervozna, ze az, lebo dieta este nechceme, keby mi meskal dva tyzden, to by som zalarmovala aj neviem koho, lebo normalne to uz nie je, bud je to tehotenstvo, alebo nejaka hormonalna nerovnovaha.

peg

wwwwwww neviem, nie je to asi menštruácia, len jeden deň som mala slabé špinenie a ovtedy nič už dva dni, takže zasa som z toho zmätená! Vždy mám slabú menštruáciu a začína slabo, ale teraz to určite nie je ono. Takže čakám, čo bude ďalej, ale už sa začínam báť. Aj by som si kúpila ešte jeden tehotenský test, ale nemám ani jediný príznak tehotenstva.
Za ten ovu-test by som ani ja nedala 6000,- ja viem o tom na sliny a ešte nejaký za 1000,- som videla, ale neviem ako funguje. Len aby som ho mala možnosť vôbec použiť keď sa so mnou dejú také veci.

wwwww

6000 korun by som teda za test nedala, to radsej ist ozaj na folikulometriu...Odporucala by som to ozaj iba zenam, ktore nemaju potuchy, kedy ovuluju.

m.

elektronicky ovulacny test poznam tento
www.eva-test.sk

ale stoji az okolo 6000 sk,vraj je spolahlivy, len nie je velmi rozsireny,predpokladam, ze kvoli cene

wwww

Neboj, drzim palce, to nevadi, mala si len taku "poruchu", stava sa to, aj ked dva tyzdne je dost, tak som sa nadejala, ze sa ti podarilo. Ovulacny tester si urcite nekupo ten, co je na sliny, to je velmi nepresne, neviem, kup si taky na moc, alebo este lepsie elektronicky, aj ked bude asi dost stat. Staci par kvapiek mocu, poznam taky, ze ked sa na nom objavi babatko, mas plodne dni, ked nie, este nic. Ked si kupis subor testovacich papierikov, tak testuj pred ovulaciou, ked si budes mysliet, ze ti pride, aby si neminula vela penazi, lebo to je skoda ked vies, kedy ovulujes, aby si si to robila hned po menzes a tak...Ale garantujem ti, ze plodna si, telo proste nie je stroj, daj mu cas.