pleseň-surne!!

Príspevok v téme: pleseň-surne!!
kvetinôčka

čaute. mam začínajuci pleseň, nič vážne. ale lekarka mi rychlo predpísala rosalgin prašok a candibene tabletky na noc do pošvy na 6 nocí. ale zajtra mam dostať menzes. môžem to užívať aj počas alebo až po? ona vie, že mam dostať menzes, ale nejak sa mi k tomu nevyjadrila a ja som sa zabudla spýtať. a buducu stredu mam ist na kontrolu. co teď ??? a neviem, ani kde som to mohla dostať. dodržiavam pravidelnu hygienu, mam staleho priatela 4 roky a spavame s prezervatívom, nekupem sa na verejných kupaliskach a nesadam si na verejne, cudzé záchody...

Ivka 1

Candida albigans je kvasinka,ktorá žije v našom čreve od narodenia.Telo si za normálneho stavu kontroluje v akom množstve sa vyskytuje.
Problém nastane jej premnožením. Môžu to
spôsobiť antibiotika,ktoré zničia vaginálnu mikroflóru.Môžu to spôsobovať aj parfémované mydlá alebo sprchové gély. Tie narušia kyslé
prostredie v pošve. To nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Nosenie bielizne z umelých tkanív tiež nie je vhodné.Priznakmi kandidózy
sú: bolesť pri pohlavnom styku,močení, svrbenie,hustý biely niekedy až hrudkovitý výtok.
Čo teda s kandidózou či už akútnou alebo
chronickou ? Lieči sa modernými antimykotikami,či už na vkladanie do pošvy alebo užívanými ústne v tabletkovej forme. Liečiť by sa mal aj
partner. Inak sa už vyliečená žena nakazí znovu. Jedným z nápomocných riešení je aj protikvasinková diéta. Vyradiť z jedálného lístka sladkosti,výrobky z bielej múky,lúpanú
ryžu,sladké malinovky. Obmedziť kávu.
Zaradiť by sme mali vo zvýšenej miere jogurty s probiotickou kultúrou / čím menšia trvanlivosť jogurtu,tým väčšia pravdepodobnosť živých probiotických kultúr/,výrobky z celozrnnej múky,
bylinné nesladené čaje. Účinné je aj zvýšené konzumovnie čerstvej cibule a cesnaku.
Okrem klasických medikamentov existuje aj celý rad produktov na prírodnej báze,ktoré obnovia mikroflóru v pošve a eliminujú aj nepriaznivé účinky chemicky vyrábaných antimykotík.

mira

Kvasinky sa živia cukrom, keď ich budeš "prikrmovať", bude sa im dariť. A tiež zbožňujú prekyselené telesné tekutiny, v ktorých im to prospieva.
Okrem cukru prekyseľuje hlavne mäso a biela múka, ovocie.
Zásadotvorná je zelenina.

tuk-tuk

Taketo problemy dostanem,ked pouzijem novu avivaz,pripadne sa sprchujem nejakym novym,este nevyskusanym sprchacom.