Drzite dietu?

mira

Pšeno je zásadotvorná obilnina, posilňuje priamo slinivku, slezinu a žalúdok. Má pomaly pôsobiace zložité cukry a minerály, vitamíny, vlákninu atď. Rajčiny, papriky, ovocie priamo slinivku oslabujú bez ohľadu na GI.
/Doktori o tom nevedia. Položila by som si ale otázku - vyliečili ma tí doktori ?/
Vypadá to, že doporučujem drastickú diétu? Vôbec nie. Vylúčením škodlivých potravín zbavíme sa zbytočných bolestí a problémov . Sladkosti sa dajú nahradiť obilným sladom v malom množstve aˇzavedeném ďalších opatrení znížiť chuť na cukor, ktorý je drogou so všetkými účinkami.

adriana

No Kamari,neviem či si vybrala.Ale asi najlepšie je držať sa jedného že ,,všetkého veľa škodí,,Ja myslím,že môžme jesť takmer všetko,niečo obmedziť-zameniť.Musíme sa vyhýbať rafinovanému cukru-teda sladkostí,ale aj dia nie sú najzdravšie,ale sem tam proste musíme,biela múka-vymeníš biely chlieb za čierny.Ovocie je tiež zdravé,až na to,že je sladké,a ovocný cukor sa pomalšie spaľuje,a zelenina-ja som tiež nepočula o paradajkách a paprikách,že by boli nevhodné-v lete sa najviac teším na plnenú papriku-tú milujem.Ale tie kilá už máš určite dolu,keď si dodržala pitný režim.Káva vraj zadržuje vodu v tele,i keď ja mám nízky tlak a pijem minimálne 3 kávy denne.

lilien

Ja by som chcela vedieť že vlastne načo sa zaraďuje pšeno ako vhodná strava do jedálneho lístka pre diabetika.Neviem či by som to mohla zaradiť do stravy pre moju 8.ročnú dcéru a ako to chutí?/

Andel

mira, nikdy som sa nestretla s tym, aby lekari neodporucali paradajky, papriku ci uhorky, prave naopak, moj lekar mi vzdy vravi, ze si mam dat na obed a na vceru namiesto prilohy ako je ryza, zemiaky, cestoviny radsej viac tejto zeleniny. Taktiez co sa tyka ovocia je to zdroj prirodnych vitaminov a aj ked si diabetik musi dopichnut inzulin pretoze obsahuju cukor, myslim si, ze jest ovocie 1 -2 x tyzdenne je velmi malo. Dibetik by sa nemal az takto drasticky obmadzovat, zvlast ked si picha inzulin. Nevravim, ze nema drzat dietu, ale takto drasticku, aby si odtrhoval od ust to, co mu najviac chuti, alebo to, na co ma chut. Nedavam za priklad seba, to v ziadnom pripade, ale aj sami lekari povedia, ze je lepsie zahrnut do jedalnicka aj sladkosti, ako sa psychicky trapit tym, ze to nesmiem.

A ak chce niekto schudnut, musi hlavne dodrziavat pitny rezim + pocitajte s tym, ze niekedy sa u vas voda zadrzi a to sposobi viac kilogramov, o par dni vsak vodu vypotite, ci vycurate a kila pojdu dole. Dieta chce trpezlivost a hlavne chce spojit s pohybom, netreba cvicit, staci mat hodinovu prechadzku a najdolezitejsie je NEHLADOVAT! Energiu telo potrebuje aj na chudnutie, kdezto ak chudnete bez jedla, pecen vytvara cukor zo zasob = je viac pravdepodobne, ze priberiete ako schudnete a ak nie hned, tak kratko po tom ako dietu porusite.

kiki

lex neviem, ci vies v akej si teme, ale neva:)) ovocia by som sa rada najedla do popuku, ale nemozem...ale mira,co hovoris 2x za tyzden je pre mna malo aj dietna sestra mi povie max 2x za den:) a na paradajkach zvycajne zijem cele leto.. boze to je aka komplikovana choroba, mam pocit,ze keby som chcela vynechat vsetko zakazane,nic by mi neostalo...

mira

Rajčiny a paprika pre prekyseľujúce a ochladzujúce účinky. Sú to subtropické zeleniny, rastúce v noci a chýba im teplá energia slnka / sú vhodné do subtropického pásma/, majú príliš široký pomer sodíka a draslíka, ktorý oslabuje obličky.
Nehovorím, 1 paprika za mesiac nič neurobí, ale zamerať sa na ne to nie, radšej domáce druhy. Pre cukrovkárov zvlášť.

lex

Aha aby to nevyzeralo tak hrozne, minulu nedelu som mala vysmazany syr a dnes som zjedla tu malu horku studentsku pecat... Treba tiez vyvazit prijem tukov, obmedzit cukry atd. Tie kaloricke hodnoty najdes napr na e-kulturistika.cz

lex

Cau, ja som teraz za mesiac zhodila 8kg, najskor som 2 tyzdne drzala tu dietu s jablcnym octom (podstivo do bodky), najdes ju na nete a teraz sa riadim kaloriami, minimum ktore by mala zena prijat za den je 1200, ja prijimam cca 1000. Jem chlieb len zitny a len rano (1kus max.) s 1pl syra alebo trochu dzemu, na obed napr brokolica+tofu, na veceru jogurtovy napoj alebo ovocie s bielym jogurtom. Medzitym ovocie, sojovu tycinku. Hlavne jem 4 krat denne, vypijem asi 3l vody, vela caju (krabicka zeleneho/ tyzden). Vobec nic nejem po 17.00 a jedlo je vzdy aspon priblizne velkosti paste = nie velke porcie. Vyzera to trosku spartansky, ale snazim sa schudnut uz 2 roky a verim ze mi tato strava vydrzi ako zivotny styl. Inak som mala 64, teraz 56