Ako liecit doma prechladnutie a sopliky

Príspevok v téme: Ako liecit doma prechladnutie a sopliky
_mama_

3-rocny syn nastupil do skolky a odvtedy je stale chory. Teraz kasle a tecu mu sopliky. Snazim sa to riesit Mucoplantom a Nasivinom. Nepomohlo. Nasivin sa nema dlhodobo uzivat, tak mu ho uz nedavam, len poriadne odsavam, cistim nostek roztokom morskej soli (z lekarne) a k Mucoplantu som pridala Tussin, ktory mame este z minulej choroby. Kedze sa mi zda, ze kasle uz menej, chystam sa Tussin vysadit a pokracovat len s Mucoplantom (Tussin mal 2x). Je to spravne? Nechcem jeho telom zatazovat chemiou, ale neviem, ci vobec ma vyznam davat ten liek len dvakrat alebo vobec (ATB nemaju vyznam, ked sa nedoberu - vraj - ako je to s inymi liekmi?)
A este by ma zaujimalo, ci trebaodsavat sopliky, ked si uz vie pekne fukat nos. Odsaje sa ich viac odsavackou ci ho len zbytocne trapim? Mate dake domace recepty na ten nostek? K lekarke este nechcem ist, pretoze nema pochopenie pre moju nevolu krmit ho liekmi. Davam mu aj cesnacik, aj cibulu s medom. Aj prieduskovy caj a caj priaznovo posobiaci pri nachladnuti s citronom. Ale to vsetko je zrejme len na hrdlo. Samozrejmostou su kvanta citrusov... Co viac este mozem urobit?

zuzulik55

U nas pomaha zvlhcovanie vzduchu zvlhcovacom, eukalyptovy olej,vyplachovanie nosteka morskou vodou,nasivin a fenistil

vitavi

Čo viac môžeš robiť ?
Prechladnutie vyliečiš tak, že mu nebudeš dávať tropické, ale ani domáce ovocie. Ovocie OCHLADZUJE.
Soplíky mu zmiznú ak sa vyčistí od hlienov.
Hlieny sa tvoria z mlieka, mliečnych výrobkov, množstva hustých tukov a z bielej múky.
Dávaj mu celozrnné kaše, veľa zeleniny na prečistenie, nie papriku a rajčiny, ale mrkvu, kapustu, kaleráb, cibuľu, por, karfiol a mnoho ďalších domácich zelenín, dobré polievky, prívarky, osmaženú, naparenú, ale i pečenú zeleninu.

Micka222

U nás tieto jesenné stavy liečime cibuľovým čajom s medom a k tomu do nošteka striekame morskú vodu od physiomer.sk a pekne to zaberá

mamaJANKA

U nas tiez obe deti po nastupe do skolky, mnoho krat chore , nasledne aj my co sme nemali tieto detske bacilove choroby aj 20 rokov :-)
Scenar rovnaky: vzdy nazaciatku nadcha- zatekanie soplikov do hrdla- a potom nekonecny kasel. Niekedy aj bolesti hrdla.
Treba to podchytit hlavne hned na zaciatku, caje, odsavanie, do nosa morske vody pre zlepsenie odsavania, do hrdal Bactoral pre zlepsenie ustnej flory a hlavne vydrzat toto obdobie kym sa nezlepsi imunita. Co je dolezite aby deti nesedeli stale doma, ale chodili von, v rozumnej miere sportovali a pokial mozno ziskavali dobre navyky co sa tyka stravovania.

gastanko2016

keď je môj malý nachladnutý, tak mu varím teplý čaj s lyžičkou medu, do nosa používame morskú vodu od dr.max a v prípade upchatého nošteka kvapnem na noc detské kvapky do nosa. Varím mu vtedy ľahšie stráviteľné jedlá a dávam mu hodne ovocia, aby mal vitamíny. To mu našťastie veľmi chutí.

lucifukl

Zdravim,

nas malicky syncek mal to iste, od kedy nastupil do skolky, stale kaslal a tiekli mu zelene sopliky. Nekonecny pribeh - stale len praca, marodka, praca, marodka, ...
Po nekonecnych sirupoch a kvapkach do nosa, sme zasli na krcne, kde malemu zistili bacila. Dobral antibiotika zatial mame uz mesiac klud. Teraz ma trosku upchaty nostek, davam mu celaskon, vitamin B, a caj s echinaceou /to mi poradila znama/.

Skuste, mozno to pomoze aj Vam.

Pekny vecer

kajusQa cmuk

No moja rada je sipkova caj na (hrdlo),vibrocil na (nostek)a na nachladnutie pomaha najme caj,polievky a proste teple jedla a radim vam z liekasmi to netreba prehanat keby ma vaznejsie problemy treba sa obratit na lekarsku pomoc

RNG

Co sa tyka kvapiek do nosa, mozno pouzit roztok GSE(30 kvapiek do pol litra vody , na pitie to moze byt aj do caju, ovocnej stavy a pod)alebo koloidnej striebornej vody(spray)

RNG

Zlozenie "bezchemickych" KIDS vitaminov firmy Forever:

Sorbitol*, xylitol*, uhličitan vápenatý, oxid hořečnatý, kyselina askorbová, niacinamid, kyselina stearová*, oxid křemičitý*, stearan hořečnatý*, d-alfa tokoferyl acetát, biotin, přírodní příchutě, kyselina citronová*, obohacovač příchutí*, hydrogenovaný rostlinný olej*, oxid zinečnatý, glukonát manganu, guarová pryskyřice*, d-panthotenát vápenatý, betakaroten, pyridoxin HCI, acetát vitaminu A, riboflavin, mononitrát thiaminu, karotkový prášek, acerolový extrakt, brokolicový prášek, špenátový prášek, zelný prášek, jablečný pektin, brusinkový koncentrát, rajčatový prášek, komplex citrusových bioflavonoidů, oxid měďnatý, vitamin D3, kyselina listová, kyanokobalamin

Nuz ja som tam napocital 9 roznych prisad(sladidla, tabletovacie agenty, vysusovadla), ktore by podla platnych europskych nariadeni mali byt uvedene s prislusnym E-cislom, oznacil som ich hviezdickou.
Mozete si ich najst v zozname E-ciek