epilepsia

bara

neviete mi niekto prosim poradit akej pohybovej aktivite a sportom sa moze epileptik venovat a naopak akym by sa mal vyhybat?

žužu

Dobrý deň. O ketónovej dieéte som sa dozvedela z večerného filmu s Meryl Streepovou-skutočný príbeh. Ak ste dobrý v angličtine alebo máte niekoho kto by Vám pomohol, pozrite stránku www.hopkinshospital.com. Treba sa s tým trochu pohrať. Veľa šťastia. ZK

Budy z BB

Hm, hladam na nete nieco ako je ketogenna dieta najma, jej obsah ale nic, je tu niekto kto by vedel poskytnut zhruba jej obsah. Som epileptik a toto bude asi dieta ktoru budem velmi rad dodrziavat, moje zahchvaty su vraj celkom good na pozeranie ""?. Ale mne sa po nich celkom zle pozera na svet davam sa dokopy nejaky ten den. Nechcem o tom pisat asi aj Vy mate svoje a je to aj pre Vas dost zle, Ja mam za sebou iba 4 zachvaty ale aj tie mi dali co preto aby som si uvedomil ze tato choroba je velmi vazna. Preto Vas este raz prosim poslite mi niekto adresu, alebo navod na ketogennu dietu. Dakujem velmi ( sabolic@inmail.sk)

Andrej

Ano, je to ketogenna dieta a bol o tom americky film, ktory bol presne o tom. Teda dieta, jej odporcovia a jej zastancovia. Rozhodne by som to konzultoval s doktorom alebo lepsie doktormi.
SMILE, daj vediet co si sa dozvedela-uvidime co nato SK doktorina.

jatyon

seriozni odbornici takuto dietu neodporucaju:
je zdraviu nie prospesna
zatazuje oblicky
zvysduje sa obsah kyseliny mocovej, a tak riziko dny

jatyon

ide o ketogennu dietu,
ktora pri tazkych formach epilepsie (udajne = Amerika :-) ) pomaha.
Ide o stravu s extremne velkym mnoztvom tuku.

vera

ja som po tej diéte tiež skúšala nájsť nejaké informácie a trochu mi pomohla kamoška, ktorá žije teraz v usa. poslala mi odtiaľ nejaké info. skúsim ich nájsť a dám ti o tom vedieť.

Kuki

Hm... teraz si vobec nespomeniem aka dieta to bola, ale som si isty, ze som o tom videl v nasich TV hrany film podla skutocnej udalosti. Tak snad aspon zatial tato indicia...