neviem co s antikoncepciou...atd

Príspevok v téme: neviem co s antikoncepciou...atd
sun

Caute baby, teraz sa fakt na vas spoieham..no, uz budem mat sice 20, ale som s chalanom este nespala, vlastne mam frajera uz vyse 2 rokov, a aj ked chcem cakat do svadby, ono sa to tak az nacasovat neda moc...chcela som si dat predpisat antikoncepciu, lenze, musi mi doktor spravit prehliadku? ja sa toho jaksik bojim...a ake tabletky su dobre, nezatazuju moc, chcem to aj kvoli akne trosku..alebo, tie naplaste, nejak funguju? a hlavne toto, zeee, ako sa tie antiko tabletky pouzivaju? mi to kamaratka vysvetlovala, ale som to jaksik nepochopila, sa mi to lepsie, ked to vidim napisane...poradite mi prosim? ako, ja som v inych veciach tak zbehla, ale v tomto uplne neskusena, ach jaj..no co so mnou, ale vsetkym dakujem moc papa

sun

zenicky, ste zlate, ze ste mi takto napisali, moc dakujem, a moc mi to aj pomohlo, tusim sa uz pomaly aj prestavam bat toho gynekologa.. :)

lion

ahoj.Ja beriem antikoncepciu už vyše roka a zatial som nemala problémy.Je vela druhov tabliet,aj na pleť.Ak povieš lekárovi čo od nich očakávaš vyberie ti ten správny druh.Začínajú sa brať v 1.deň menštruácie,ale lekár môže určiť aj na 2.,3..Je tam URČITE 21 tabliet,Berieš jednu tabletu denne o tom istom čase.Potom nasleduje 7 dňová pauza.Počas nej by si mala mať menzes.Potom zase 21 dní berieš,pauza,atď..možno ti nebude vyhovovať hneď prvý druh(môžeš mať výtok,alebo ťa môžu bolieť prsia-to však býva najmä počas prvých troch mesiacov-chvílu organizmu trvá,kým si na ne zvykne),ak to však pretrvá aj nekôr,lekár ti môže tabletky zmeniť za také čo ti budú vyhovovať.Keď si panna zrejme ťa vyšetrí cez konečník,prezrie ti prsia a možno vezme krv.Vyšetrenia sa neboj,nie je to až také hrozné a je to dôležité pre tvoje zdravie.

neboj

Ospravedlnujem sa, je tych tabletiek tam 21, a prestavka je 7 dní nie 5. To viete, moje hlava deravá, za ten cas aj zabudla, ako sa to berie, ale ako som písala, budes tam mat aj návod na pouzívanie.

kikulka

ja beriem regulon 2 roky a som úplne spokojná.Gynekológa sa nemusíš obávať,však po prvej prehliadke uvidíš,že to nič nie je...Tabletky začneš brať v 1.deň menzesu.V balení ich je 28 alebo 21.Keď ich je 28,tak nerobíš prestávku v užívaní a keď ich je 21,tak keď ich doberieš,urobíš 7 dňovú prestávku a pokračuješ s novým balením.Keď si panna,tak ti zrejme prehliadku robiť nebudú,ale zoberú ti krv.

sun

nemoze byt kazdy dokonaly ako ty...myslim, ze tu sa nejedna o pravopis...ked tu chces pisat somariny, tak tu radsej nechod. dik

neboj

Ked chces, skoč ku sukromnej gynek. a povedz jej, že si ešte panna a ona ty prehmatá poprie, a možno ak budeš chciet a budeš mat nejaké problémy tak ta môže vyšetrit cez koneční, a potom ta pošle cez ultrazvuk - ale mne to robila, iba ak som o to požiadala, lebo som si nebola celkom istá, čo som v poriadku. Inač sa to nerobí, pokial si panna. A pravdepodobne ty predpíse DIANA 35, čo je aj na akne. Začneš to brat prvý den menštruácie, a potom to berieš každý den o priblizne rovnakej hodine tých 27 tabletiek /už si poriadne nepamatam, kolko ich je tam, ale sa mi zdá, že ich je tam tolko/čo je v tom balení, potom to vynechás na 5 dní a potom začneš brat dalšiu várku. V jednom balení su 3 várky - teda na 3 mesiace. Myslím,že ak to berieš max. 1 rok tak ty to neuškodí. Ja som to brala pol roka, a nemala som žiadne zvyšené pečenové testy. Teraz to už neberiem, inač doktorka ty to povie ešte raz, prípadne tam máš aj návod na použivanie a ak je dobrá doktorka, tak ty dá kontakt aby si v prípade otázok mohla jej zavolat. Maj sa krásne,