Kontaktna Dermatitida

drbo38

Zdravim - prosim Vas, viete mi niekto poradit? Po celom tele sa mi zacali vytvarat cervene flaky - najma na rukach z vnutornej strany, na bruchu, na bokoch a na nohach. Spociatku to vyzeralo ako alergicka reakcia, pretoze som alergik, ale uz to mam okolo 2 tyzdne a stale to nemizne. Mam podozrenie na kontaktnu dermatitidu.

Pracujem v Anglicku v sklade, kde sa skladuju a mixuju uplne vsetky chemikalie, ktore sa pridavaju do jedla - vsetky Ecka, stabilizatory, uplne vsetko.

V robote nosime overaly - ja mam podozrenie ze to je prave z toho, napriklad ze bol zle vypraty alebo zacali pouzivat nejake nove cistiace prostriedky. Alebo to moze byt z nejakej latky, ALE - tuto robotu robim uz pol roka, a tuto reakciu som dostal az teraz, pred dvoma tyzdnami. To, ze by som s nejakou latkou prisiel do styka az teraz je vylucene.

Prosim pomozte, co to moze byt?

Dakujem

jatyon

pohoda:
ja URAZAM ?
koho?
kde? -- ukaz mi citaciu.
vyjadrujem svoj nazor (ako ty :-)) )
-----------------------------------
ivka 1 --- zdlhave testovanie mame za sebou, mame 3 deti, vsetky alergicke.
viem, o com hovorim.
neurazaj, ze neviem, o com pisem !
ako otravujem?
AKO moje rady niekoho urazie?
precitaj si po sebe, co pises.
------------------------------
diik, Andrej. Nech sa Ti dari!

Andrej

Jatyon, :) ja som spravca tohto servera a tiez pozorujem tvoje odpovede. Tiez extra nesuhlasim, aby sa robila komercna reklama cez tieto stranky. Ak vsak ma sprava charakter odporucania, ktore nie je jasne komercne zamerane, tak si myslim, ze je to v poriadku. Toto FORUM je este prilis mlade a zatial sa len formuje a nie su este zverejnene ziadne pravidla pouzivania, takze ich momentalne ani ty neporusujes. Ties si vsak myslim, ze nesuhlas sa da vyjadrit aj jemnejsie. Takze chcem vsetkych vyzvat k tolerancii a pouzivaniu FORA na jeho ucel, aby FORUM plnilo svoje poslanie - pomahat si navzajom. Majte sa pekne a KOMUNIKUJTE! :)

Ivka 1

Jatyon.Veľmi by ma zaujimalo,či by Ti
vyhovovalo zdĺhavé testovanie keby sa
jednalo o Teba alebo Tvojho blízkeho.
Zvlášť keď sa jedna o malé dieťa. Však
napchajme do neho čo najviac chémie.Potom už nebudeme riešiť len dermatidídu.Neviem,že by som chválila sama seba.Aspoň viem o čom píšem na rozdiel od Teba. Zato Tvoje "rady" ak nepomôžu tak aspoň urazia.Keď nevieš pomôcť tak aspoň neotravuj ostatných

POHODA

JATYON - reklamu robí aj David Beckham. Keď je niečo dobré, prečo by to ostatní nemali vedieť. Mojej dcére tiež pomohli iné veci ako lieky. Teraz je v pohode. Vyjadri svoj názor a neurážaj (už si sa prejavil viackrát, už o Tebe vieme, tak prestaň chytračiť).

jatyon

ivka robi si reklamu ...
------------------
ema: je to taka "detektivka"
Treba skusit vylucit co najviac moznych skodlivin.
pockat, kym sa koz upokoji.
potom postupne pridavat jednu vec za druhou .... kym sa reakcia neobjavi.
"testovanie" je zdlhave....

Ivka 1

Emka vedela by som riešenie a celkom
úspešné . Sú to prostriedky na prírodnej
báze.Pomohli iným deťom a určite pomôžu
aj Tvojmu . V prípade záujmu napíš.Ozvem sa na maile.

ema

To ani zdaleka nevieme scim mohlo prist do styku ale priebeh vysevu krupicovych a velmi svrbivych vyrazok trval cely tyzden v nemocnici. Stanovyli jej tuto diagnozu,ale zaroven povedali ze to mohlo bit vyrozoveho typu mozno od prachu na pranie ,uz perime len v mydlovych vlockach alebo alergia na antibiotika. Takze mozme len konstatovat. nasadili jej aj dietu na urcite potraviny aovocie. Doteraz vlastne nic nevime v nemocnici sme boli v juli.