HLADOVKA???

Príspevok v téme: HLADOVKA???
sasa

Caute, potrebujem poradit od niekoho rozumneho. Pod lekarskym dozorom drzim ocistnu hladovku. Poznam velmi dobre vsetky pre a proti, o tom sa nechcem dohadovat, som zdravotnik viem co sa s telom deje pocas hladovky. Chcem sa spytat ci mi neviete povedat ci pocas tyzdnovej hladovky neschudnem prilis a kolko??? Lebo chudnut moc nechcem.
Sasa

gabina

Saška, si nejaká nabrúsená...ak som sa ťla, prepáč. Zdá sa mi, že na toto fórum chodia baby, ktoré mali problém s PPP. Tému hladovky by som určite založila na fóre zdravia ale nie v sekcii PPP.
Nie som paranoidná...a závidieť? Neviem ale si mimo...

robbie56

sasa: za tyzden podla mna schudnes tak maximalne 5 kil, ale potom skus ovocno-zeleninovu(cerstvu) dietu, aby si telo doplnila zivymi enzymami a az potom prechadzaj na zvyknutu varenu stravu a aj nadalej ju jedz so zeleninovou oblohou ...

gabina: to ked v nejakej knihe su 3 body, tak to uz za tym stoji cela "veda" ? A ked to predpisuje len 24 hodin, tak vsetko nad tento limit je zazrak ?

Co potom 42dnova Breussova kura ? Potom to si uz ta slavna "veda" ani nedokaze predstavit, ze ?

sasa

Hej Gabina ono to celkom v takom fore tak vyzera ale ja mam 175 cm a 55 kil cize na chudnutie rozhodne dovod nemam. Lekar mi to urcil kvoli tazkym zdravotnym problemom, z traviacim traktom a podobne..
Ale dakujem vam za radu, vela som sa od vas nedozvedela. A hlavne od teba gabi, ty paranoidna zavistlivka, prepac.
Pa sasa

zazie2112

ja neviem, ja som v poslednom case vela rozmyslala o hladovke, ale potom som si uvedomila, ze mojou skutocnou prioritou nie je precistit si telo ale schudnut, myslim, ze pre baby s ppp je to labilna poda....

gabina

Veda rozlišuje tri druhy hladovania
1. vynútené hladovanie, pre ktoré je charakteristická podvýživa; človek prijíma nepatrné množstvo nekvalitnej potravy s nedostatkom dôležitých výživných látok a minerálov;
2.anabióza (zastavenie rastu a nízka úroveň látkovej výmeny počas pokojového štádia u nižších organizmov) a hypobióza (zimný spánok u cicavcov);
3.liečebné, riadené hladovanie, keď sa celkom vynechá potrava a organizmus sa preorientuje na vnútornú výživu z vlastných zdrojov. Takéto hladovanie môže byť zamerané na prevenciu, aby sa organizmus zbavil hlienov brániacich dobrému fungovaniu buniek a orgánov, alebo na liečbu niektorého ochorenia pod lekárskym dozorom.
Pri hladovaní 24 hodín nič nejeme, iba pijeme vodu.

.
Vidíš tam to číselko - 24? Tak to znamená JEDEN deň. Nie týždeň.

gabina

Týždňová hladovka pod lekárskym dozorom? Ktorý lekár s takýmto niečím súhlasí a podpíše sa pod to?
Myslím, že je pravda niekde inde, že si si naordinovala hladovku sama a čakáš, že Ti sem niekto napíše také číslo, ktoré ťa poteší. Čo by si chcela vidieť? 10 kíl? 5 kíl?
Akosi neverím takýmto rečiam...