Zub múdrosti

ATIDE/ESMERA

Ja Ti poradím, MUDr. Čech starší aj mladší v Peišťanoch, je na Kúpeľnom ostrove, ak to enmáš moc ďaleko, ale k nemu pacienti cestujú aj napr. z Trnavy, je dobrý, aj men bdue vyberať asi tak v apríli osmičku, čo rastei krivo v jasne :D Nájdi si na googli, volá sa to Dental Studio 2011

zonka

Ahojte tiez by som si asi mala dat vybrat spodne zuby mudrosti lebo rastu kolmo v dasne a krivia mi zuby.viete mi odporucit skutocne schopneho zubara? bojij sa ze narazim na masiara co nebude vedet co robi ,(((((

Vrabčátko

Mne tiež rastie horný zub múdrosti a nepocitujem nič .. mne v lekárni na bolesť zubov doporučila taký gél Kamistad a to znecitliví bolavé miesto :)

majči

Mne horné narástli pomerne rýchlo, ani som o tom nevedela, ale s dolnými to bolo horšie... rástli, rástli, bolelo, bolelo ...prestalo to, no predvčerom to začalo zas, no v horšej podobe. Ďasná okolo dolnej pravej 8čky úplne odchádzajú, a celú pravú stranu tváre mm napuchnutú. Čítala som, že sa to prejavuje aj fyzickou, či psychickou únavou a presne to sa mi stalo, pretože zaspím už o pol 8, a to som bez liekov. Babka mi odporúčila ,,propolis", kt. pomáha pri popáleninách, vredoch zápaloch, ... a! zmiernil bolesť, pretože mi umŕtvil líce aj ďasno, a teda bolesť je preč a zub rastie viacmenej bezbolestne. Takže odporúčam v prípadoch, ktoré nie sú tak vážne, ako veľké hnisanie a podobne ...

SF

@kachnička spodne maju ovela horsie dosledky ako vrchne, vrchne sa vacsinou ani netrhaju, ak maju dostatok miesta pre rast, samozrejme potrebuju aj spravny smer a patricnu dentalnu starostlivost (cistenie zubov). Zatial co spodne 8-micky obycajne musia ist von z dvoch dovodov: 1./ lebo rasu po "leziacky" a 2./ lebo tlacia do ostatnych zubov a uplne "krivia zuboradie" + mozu sposobovat zapaly zubnych nervov (moj pripad).

@jojo95 rozhodne ak je bolest uz v takomto stadiu, tak k lekarovi, aby to nebolo este horsie..

@simka111 nie je to normalne, to treba prebrat so zubnym ortopedom - mozes si takto uplne poskodit celustne klby

btw, mna osobne tiez caka vyberanie spodnej lavej osmicky, ktora sa nalezato opiera do sedmicky (tym vznikol zapal korenov na sedmicke co sposobovalo brutus velky zapal lavej uzliny, celustneho svalu, atd.. nakonieco to vyriesili ATB + korene zo 7. museli ist vsetky von, resp uz boli uplne rozpadnute. Zub bol predtym nesmierne citlivy na tlak, teplotu, sladke/kysle, usta som mohol otvorit len velmi bolestivo..)

simka111

Mám 4 zuby múdrosti, je normálne, že sa mi zle otvárajú ústa, že ma bolia čeľustné klby pri kusaní a že mi niekedy puká pri uchu????

Niekde som sa to už pýtala, ale neviem kde :)

jojo95

Ahojte, chcel by som sa spýtať na možno netypický príklad ( presne neviem je to môj prvý zub múdrosti). Ako mi narástla 8-čka (dole vpravo), natiahla na seba kus mäsa z ďasna a spod ktorého oboch strán mi rastie ten zub a pritom je spojené s ďasnom. Zub samotný boli len malo, a kvôli tomu ďasnu ma bolí celá pravá dolná časť úst a jazyk. Neviem či s tým mam ísť lekárovi alebo počkať či sa mi to pretrhne. Je to s tým ďasnom normálne? Poraďte, prosím.

kachnička

Ahojte, práve mám problém s týmito neposlušnými zúbkami :( ,,,. Moja stomatologička mi chce vytrhnúť horný na ľavej strane... :( ale problém je, že ten ma vôbec nebolí....ale na pravej strane dolu je to katastrofa...nemôže sa prerezať a ďasno mám dosť zapuchnúté... no zub ma však nebolí len ďasno :( poraďte prosím...Ďakujem s pozdravom Katarína :)