rastie mi brusko

Príspevok v téme: rastie mi brusko
zuzka123

pred 2 mesiacmi mi meskala mečnstruacia cca 8 dni prva dva dni som mala len vytok,minuli mesiac bola v poriadku,zistila som ze mi rastie brusko,nikde inde nepriberam len na brusku mpzem byt tehotna???robila som si 2 test a vysiel negativny!!!! tak neviem co mam robit moj lekar ma dovolenku cely mesiac nemozem byt tehotna???????????

jablonka

no prave to, ze trval 5 dni svedci o tom, ze s najvacsou pravdepodobnostou to bola menstruacia. ak by trval vytok dlhsie alebo kratsie, bolo by to mimomenstruacne krvacanie. jednoducho to mohlo byt sposobene stresom, prechladnutim, chorobou, ovplyvnene nejakymi liekmi a pod. nic z toho sa predtym neudialo?

vanilyeyes

jablonka dakujem :) Ale teraz otazka znie, preco mi meskaju tak dlho ... a ak ten krvavy vytok bol menzes, kt. som dostala na 23. den cyklu, preco to tak bolo (pokial si pamatam, nemala som nikdy krvavy vytok 5 dni)

jablonka

nie vanilyeyes, urcite nie si tehotna. pisala som o tom, ak by lekar robil vysetrenie iba pohmatom, citil by zvacsenu maternicu a urcite by si skontroloval este ultrazvukom. ak ti robil ultrazvuk, musel by uz vidiet uhniezdene oplodnene vajicko. si v poriadku.
tyzdbe tehotenstva sa pocitaju od zaciatku poslednej menstruacie a cca 6. tyzden je bezpecne poznat tehotenstvo ultrazvukom. reagovala som len na argument, ze ti nebyva zle. podla toho sa naozaj neda orientovat.

vanilyeyes

jablonka on mi nehmatal maternicu, len mi robil vaginalny USG a to teraz aj pred tyzdnom a nic tam nevidel. Len tu zvacsenu sliznicu. Povedal mi, ze by tam uz bolo nieco vidno. Potencialny den, kedy som mohla otehotniet bol 10. marec a uz presiel mesiac, atk sa mi nechce verit, ze by nic nevidel ?? Okrem toho, nebolia ma ani prsia, ani podbrusko - vobec nic ma neboli.

jankaaa

baby nesrandujte, mna uz tyzden boli podbrusko akoby som mala dostat kramy a teraz mi oci vyliezaju z jamiek este... som z trnavskeho kraja

jablonka

vanilyeyes, zle ti nemusi byt. vela zien nepocituje ziadne priznaky tehotenstva. to nemozes brat ako dokaz, ze nie si tehotna. skor som presvedcena, ze lekar, ak ti robil vaginalny ultrazvuk (alebo cez brusnu stenu?) musel by uz vidiet fetus. a ako som uz pisala, citil by len pohmatom zvacsenu maternicu. okrem toho, rast maternice, hlavne v prvom trimestri sa prejavuje bolestami v podbrusku podobnymi menstruacnym bolestiam.
vanilyeyes, bud pokojna, doveruj svojmu lekarovi.
injekcia na vyvolanie menstruacie je zbytocna, menstruacia pride, skor, ci neskor. ak si mala spinenie. vyrataj si prvy den ako prvy den cyklu a potom cakaj menstruaciu.

vanilyeyes

podla mna to uz dostanem menzes. On mi robil uz 2x vaginalny USG a nic nevidel. A to uz by podla mna nieco videl. Ved kramy mi meskaju uz 2. tyzden. A ak by som bola tehotna, tak by som uz bola tehotna asi mesiac alebo nejak tak. Dokonca mi nie je ani zle, takze to vylucujem