Potrebujem probiotika?

Príspevok v téme: Potrebujem probiotika?
Lius

Lekarka mi dnes oznamila, ze mam alergiu na laktozu, som vegetarianka a musim teraz obmedzovat lepok, aby sa mi napravila plet. Podla Vas mam zacat s uzivanim probiotik v tabletkovej forme? Obcas jem kyslu kapustu, ale neviem, ci v nej je dostatok. Stravujem sa inak velmi zdravo, iba celozrnne(teraz bezlepkove) potraviny a vela zeleniny a ovocia, plus strukoviny. Poradte prosim

akro

dnes som si kupil druhe balenie probio-fix 90 kapsul co stalo 491 sk to je na jeden mesiac ale da sa aj jedna kapsula za den a potom to mas na 3 mesiace ja to znizim az neskor lebo mi to velmi pomaha som zdravsi a prajem tento pocit kazdemu. je to neuveritelne ako mi tie male bakterie pomahaju dufam ze pomozu aj tebe lius...

RNG

Kysla kapusta ma v sebe nahodne kvasne kultury.
Niektore su dobre pre nas, ine skodlive, preto maju ludia hnacky obcas po vypiti stavy z kapusty. Alebo cmaru.

Probiotika su laboratorne vypestovane len tie kultury, ktore su nam uzitocne. Teda nielen kultury na kvasenie mlieka a kapusty.
A su vo forme a kvantite neporovnatelne lepsej, ako v spominanych produktoch.
Potravinove alergie su casto z nedostatku enzymov, takze telo nevie niektore latky spracovat.
Vtedy pomoze doplnok chybajucich enzymov.

Lius

lenze sa bojim, ze beriem dost pripravkov: B12, lebo skoro ziadnu zivocisnu stravu neprijimam, pupalku kvoli zenskym problemom, chlorellu a pripravky rastlinne na detoxikaciu pecene. A teraz aj probiotika budem musiet :(