....... už po prvom vyšetrení antikoncepcia?.......

Príspevok v téme: ....... už po prvom vyšetrení antikoncepcia?.......
bibinka

Čaká ma prvé vyšetrenie u gynekologičky (držte palce) a chcem si dať predpísať HAK. Zaujímalo by ma preto, či už v ten deň budem odchádzať s receptom v ruke alebo mi bude brať krv a robiť všeliaké vyšetrenia?
V podstate ma HAK nesúri, ale rada by som sa už chránila aj takto.

A ešte jedna otázočka - nie je bežné že lekár/gyn. vám dá skúšobné tabletky (napr. 5ks), aby ste vedeli, že či vám sadne? Lebo kupovať drahé balenie antikoncepcie, ked ešte neviem, či mi sadne sa mi nezdá byť moc rozumné ...

rita23

ked som prisla k lekarovi s prosbou o antiku, tak ma vysetril a rozhodol sa mi dat Belaru. Dal mi jeden balicek akoze na skusku, bolo to zadarmo. Po mesiaci som mu povedala svoje skusenosti s tym, a on mi ju nasledne predpisuje dodnes.

angeles

mne predpisala lekarka anti odrazu, ale v ordinácii som stravila dlhý čas...veľmi dôkladne sa so mnou porozpravala, pytala sa ma na otazky o mojom tele, ci som nebola niekedy chora na pecen a tak...a nasledne sa pytala aj na choroby v mojej rodine...potom ma vysetrila...
pytala sa ma na cenu anti tak som jej povedala a povedala mi typy...ked som tam isla tak som odrazu chcela nizkohormonálnu anti...predpísala mi Lindynette 20...a je to pravda ak majú baby neake neziaduce silne neziaduce ucinky tak to je hned po 2, 3 tabletkách...ALE bacha na to že pri kazdej anti su neaké mimo ucinky, je to predsa len príliv hormonov...ale ono sa to upravi...je to zvyk

jaja

s tou krvou je to zaujímavé... ale síce ani predtým sa krv. testy nerobili vždy pred predpísaním... podcenujú to!

jajka

no ja som teraz niekde citala, ze odber krvi sa od januara 2008 pri nových nerobí, a nemusis si vybrat balenia na 3 mesiace, staci najprv na 1 mesiac, aby si zistila ci ti sadne.

bibinka

... no nemyslím si, že či sadnú zistím až po troch mesiacoch. Niektoré baby tu píšu, že to museli vysadiť hned po pár tabletkách! Že im bolo z toho tak zle.
Ale to ma len tak napadlo ( nikdy som o "skúšobných " nepočula, ale nemyslím si, že by to bol zlý nápad) :)
Aj tak ďakujem ...

zuzanazuzanna

no mne moj gynekolog predpisal tabletky nie na zaklade nejakeho specialneho vysetrenia, ale len sa ma spytal, kolko za ne chcem mesacne platit a podla toho mi predpisal nejake.