....... už po prvom vyšetrení antikoncepcia?.......

Príspevok v téme: ....... už po prvom vyšetrení antikoncepcia?.......
bibinka

Čaká ma prvé vyšetrenie u gynekologičky (držte palce) a chcem si dať predpísať HAK. Zaujímalo by ma preto, či už v ten deň budem odchádzať s receptom v ruke alebo mi bude brať krv a robiť všeliaké vyšetrenia?
V podstate ma HAK nesúri, ale rada by som sa už chránila aj takto.

A ešte jedna otázočka - nie je bežné že lekár/gyn. vám dá skúšobné tabletky (napr. 5ks), aby ste vedeli, že či vám sadne? Lebo kupovať drahé balenie antikoncepcie, ked ešte neviem, či mi sadne sa mi nezdá byť moc rozumné ...

pad

mohli by ste mi prosim pomoct, mam taky problem pred rokom som uzivala hak ale kvoli kombinacii s inym liekom som ich musela prestat brat.Teraz som zacala zas a beriem ich od prveho dne kramov a mam take slbe krvacanie. Uz doberam balenie a chcem vediet ci mi kramy dojdu normalne a ci to prestane. dakujem

jujuli

podla spravnosti sa musi najskor odobrat krv,lekar by sa ta mal spytat na zavazne choroby v rodine,zmerat ti tlak no a s receptom by si mala odchadzat az po dobrych krvnych vysledkoch.lenze vela lekarov ti odoberie krv a hned ides s receptom na skusku.bohuzial

jaja

podla mna by ti mala spraviť najskôr vyšetrenie a potom predpísať, žial realita je iná... a skúšobne na mesiac sa predpisuje, o 5 som ja nepočula...

pad

ked som bola ja prvykrat na vysetreni tak mi dala okamzite recept na HAK a krv mi nebrala, ze vraj sa to uz nevyzaduje a nehradi to poistovna, takze si to musi kazda platit a nie je to lacne...

p

:)
je to na pecenove testy, nie na urcenie gravidity. Ved ta bude vylucena menzesom (prvu tabletku uzijes prvy alebo piaty den krvacania)

:)

mám otázocku ....bola som si predpísať tabletky a brali mi krv .....z tej krvi by mi zistili či niesom nahodou tehotna vsak.....bo tabletky nemozu predpísat poklial si doktorka neni uplne ista ci som alebo nie tehotna...

kikaaaaaa

mne ked predpisala HAK, tak mi predpisala len na mesiac, potom som o mesiac prisla a zobrala mi krv...no mala som zvýseny bilirubin, ale ze mozem ich uzivat dalej..tak neviem ci je vhodne uzivat tabletky, ked to mam zvysene...

miriam88

no ja som bola predne ani nie perd mesiacom tiez u gynekologicky, hlavne kvoli HA. bola som u nej poobede, dala mi brozurky nech si vyberiem aku chcem HA a povedala ze mam prist rano na odber a ked budem mat vybrate tak aj hned jej mam povedat. cize v podstate som uz hned druhy den po navsteve mala recept v ruke. :) a nedavala mi ziadne skusobne tabletky, o tom som ani nepocula

evik18

kym nevyskusas nezistis a po piatich tabletkach duplovane...aa inac mne bachla tabletky bez testov.vraj dnes to uz nie je potrebne ale ked to chces tak musis si to zacvakat..

afka

ja som tam sla prawe kwoli hak a tak ma wysetrila a dala mi na wyber hjoworila rozne druhy a ja som si wybrala yadine a zatial som spokojna potom mi sestricka wzala krw a neskor som mala zawolat ci je wsetko ok a mozem wybrat lieky.