krestansky gynekolog

vevericka

necitala som diskusiu celu..ja len tolko gynekolog by mal byt hlavne odbornik, tu viera nema, co hladat, ak si proti potratom a antike..nikto ta nedonuti..mama mala krestanskeho (teda nie, ze by sme boli veriaca rodina, ale bol najblizsie) a bol na dve veci, po roku do neho odisla..neriesil ziadne jej problemy..

abby..veta..gmo nepatria do prirody..studovala si, ci to len tak, lebo to teraz "fici"??

abby

mifor: možno ťa to prekvapí, ale som žena - . Ohľadom Tvojej diagnozy, ktoru musis, bohuzial v zivote niest, netvrdím, že nie sú výnimky, kedy antikoncepciu predpisujú ako \"liek\" - v Tvojom prípade napriklad. Hovorila som o moralnom rozmere akejkolvek antikoncepcie v kontexte cistoty vztahu.

mifor

Milý abby neviem čo by si robil(a) v mojom prípade, keby si antikoncepciu jednoducho musel(a) užívať ako ja vďaka Turnerovmu syndrómu.

zuzic

ajajka preco hladas veriaceho? ako tu uz vela ludi povedalo nie je to o viere aky je lekar. ja som tiez veriaca ale nehladala by som gynekologa podla toho ci je veriaci. tu ide o nieco ine. moze sa tvarit akokolvek veriaco ked bude mat strasny pristup. a neveriaci lekar moze mat uzasny pristup a dobre srdiecko. to mas jedno. a ked nechces nikto ta neprinuti napr. k potratu alebo antike. hladaj radsej podla pristupu a vedomosti, s tym viera nic nema

abby

Hormonálna antikoncepcia má veľa nežadúcich účinkov na ženský organizmus. Stačí si letmo prečítať hociktorý príbalový leták. Je to vážny zásah do hormonálneho systému, navyše synteticky vyrobenými hormónmi ktoré nepatria do tela asi rovnako, ako GMO plodiny nepatria do prírody.
Tu je článok o antikoncepcii od spomínaného Mudr. Andreja Karkalíka: www.bedekerzdravia.sk
Že hormonálna antikoncepcia škodí zdraviu je jedna stránka veci. Druhá - pre nás, kresťanov ešte dôležitejšia skutočnosť je, že jej používaním - za účelom zbavenia kreatívnej, t.j. plodnej, plodiacej stránky milostného aktu ženy a muža - konáme zlo. Je to znesvätenie jedného z najväčších božích darov.
Existujú aj iné metódy (Billingsova metóda) založené na sledovaní vlastného tela ženy, ako sa vyhnúť otehotneniu, pomocou ktorých si môžu spolu so svojím manženom zariadiť-prispôsobiť svoj sexuálny život.

beb

pre Miloša a ľudí s podobným názorom- naozaj netreba posudzovať a osočovať. Jednoducho povedané, jasné, že každý lekár má byť profesionál vo svojom odbore, ale pre praktizujúcu veriacu kresťanku je pochopiteľné, na čo sa ajajka pýta, to iní nechápu, je to zrejmé i z ich reakcií.Takže bez toho, aby som niekoho urážala, naozaj sú to zbytočné reakcie a zbytočné rozpitvávanie danej témy. Ak niečomu nerozumiem, tak to nechám tak a nebudem iných posudzovať a čudovať sa im a pokladať ich za čudných.

trapne..

nechapem co tu riesite??je to jej vec nie??? kokos...konec...tak poznate alebo nepoznate?? tych odpvedi preco vam tu uz napisalo x ludi tak nebudte jak prifajcney...toto ma vie tak nasrat..kazdy sa stara do kazdeho..