Operacia oci versus Myopaticky syndrom

Príspevok v téme: Operacia oci versus Myopaticky syndrom
Marianka

Mam 18 rokov. Od narodenia mam chorobu Myopaticky syndrom. Uz vyse 9 rokov nosim okuliare. Od toho casu, co tieto okuliare nosim sa mi zrak ani raz nezlepsil. Na kontrole som bola naposledy toho roku v auguste a lekarka mi povedala, ze je prekvapena, ze som na tom tak dobre. Vraj cakala, ze sa mi zrak zhorsi viac a to sa mi zhorsil zo -7,0 na -8,0 a zo -7,5 na -8,25. Ale hovorim, moja lekarka bola spokojna. Menej spokojna som vsak ja. Vzhladom na moju chorobu, ktora je neurologickeho povodu mi lekari aj moja rodina odporucaju pracu s pocitacom. Ja nesuhlasim, pretoze sa bojim, ze sa mi zrak bude rapidne zhorsovat. Kym teraz travim pri pocitaci 4 hodiny tyzdenne (niekedy aj menej), v zamestnani by som travila pri pocitaci 8 (!) hodin denne. Sestra mi povedala, ze si mozem oci nechat operovat. Aj by som chcela, pretoze v nasej rodine sa vyskytol pripad slepoty a nechcela by som takto skoncit. Moze sa stat, ze by sa mi kratko po operacii zacal zrak opat zhorsovat? A ak by som sa dala operovat znovu a znovu, nemohlo by mi tolko operacii ublizit vzhladom na moj zdravotny stav? Bojim sa. Pocula som, ze dioptrie by sa mi mali stabilizovat a az potom by ma mali operovat. Mne sa za tych zhruba 9 rokov nestabilizovali dioptrie ani raz. Stale sa mi zhorsovali. Co mam robit?

fajocka

Marinka, hlavne nevesaj hlavu. Ja by som tiez chcela ist na operaciu, no mam aj trochu strach ked som si precitala mnohe prispevky na nete. Mala by si navstivit viacero doktorov a poradit sa s nimi,, myslim ze v tomto ti kvalitne neporadi nikto kto s tym nema skusenosti. Navstivila by som v tvojom pripade viacerych doktorov alebo kliniky kde tieto operacie robia aby som si bola ista ze nepridem o zrak uplne. Drzim palce