hyeny - uplatky

gaia

presne tak. alebo si vyberiem čestnú cestu, alebo tú takú pohodlnejšiu so všelijakými barličkami v podobe úplatkov a darčekov. tiež súhlasím s tým, že čestnosť je o človeku a nie o povolaní. v každom povolaní môže byť človek férový alebo neférový. ak využijem slabosť hoci aj realitného makléra, znevýhodním samozrejme toho, kto to neurobil. aby som povedala pravdu, takéto niečo by ma ani nenapadlo. ako vidím, sú ľudia, ktorí si dokážu zabezpečiť akúkoľvek výhodu v akomkoľvek prostredí. ale vždy je to len na úkor niekoho iného. aj na to treba žalúdok.pokiaľ ide o úplatky v medicíne, lekár, ktorý je nadutý na svoje bohatstvo získané z úplatkov mi pripadá ako pávia hlava položená do stredu smetiska.

barela

sedmikraska viac nebudem reagovat na teba...pretoze TO SA ANI NEDA.jednemu sa moze rozum zastavit. predpokladam, ze mas chut provokovat a nato nemam casu.
Ked das tomu maklerovi flasu, asi ti nevadi, ze niekoho odstrcis z poradia alebo nejak tak podobne.. to je jedno, nech to je ktokolvek lekar-nelekar

sedmikraska

ja takto do tej realitky nemusim telefonovat kazdych 5 minut, on zariadi to, aby sa nas nezabudlo a to by nemusel

age

sedmikraska, zivot ma nejake pravidla. ak chces zit s cistym svedomim, mala by si ich dodrziavat. v prvom rade ide u lekara, aj u realitneho maklera o to, ci sa sprava podla svojho svedomia, podla danych pravidiel. problem je v tom, ze to svedomie "boli " najviac len prvykrat. podla toho, co tu pises, mali by sme vsade behat s flasou whisky? alebo byt znevyhodneni len preto, ze chceme nieco ziskat cestne a poctivo? ak si mam vybrat, tak radsej budem ta druha. neberiem a ani nedavam. nerobim rozdiely.

sedmikraska

myslim, ze tato temma bola otvoena koli tomu,ze lekari zneuzivaju labilnu psychyku pacientov a ja som nepisala o uplacani lekarov. Upresni mi peco presne je ti na grc

barela

neviem naco tato tema bola otvorena..
Pokial viem, tak v prisahe nie je povedane, ze nemozu za to zobrat upatok
sedmokraska, je mi z teba NA GRC

sedmikraska

si myslim, ze namam, pretoze doktori maju prisahu, ze musia urobit vsetko pre zachranu zivota. Ale nejakemu realitakovi je jedno ci da byt tebe alebo niekomu inemu a takto, ked sa uvolni nejaky byt, tak proste na teba bude myslet a da ho tebe miesto niekoho ineho, si myslim, ze sa to neda ani len zrovnavat

sedmikraska

myslim tym, ze ked niekto, nemyslim doktori (pretoze ti by mali urbit uplne vsetko co je v ich silach a bezplatne), urobia pre teba nieco co uz nie je v ich povinnostiach. Napr. hladame bytik alebo domcek, tak by sme boli radi keby nas na jeden uprednostnil, vie ze pracijeme tam kde je moznost dostat sa ku Whisky, tak sme mu nenapadne predhodili, ze by sa nejaka flaska usla aj jemu