Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

usiko

nataly, mlieko je pre ludsky organizmus velmi skodlive....aj na tomto fore najdes temu o mlieku, diskutovalo sa tu o tom asi pred par mesiacmi...mlieko sposobuje zahlienenie organizmu a vapnik z neho telo nevie aj tak spotrebovat........ale jogurty mozes, samozrejme nie nizkotucne, ale aspon s 3-4 % tuku....

mikaela

Ahoj Nataly. Ja som vegetaránka asi 2 roky. Cítim sa super,na mäso ani nepomyslím, vôbec mi nechýba. Rastlinná strava je taká rozmanitá a chutná, pri varení zapojiť fantáziu a kreativitu a dajú sa pripravovať chutné jedlá. Vegetariánstvo nie je len o jedení surovaj kapusty a mrkvy, ako si mnohí myslia, že jeme len samé listy bez chuti. Ja hovorím jednoznačne ANO za vegetariánstvo, aj keď je to len môj názor a nech každý je, čo mu chutí a vyhovuje. Nikdy som nikoho o vegetariánstve nepresviedčala. Keď vidím surové mäso napr. v potravinách, zdvíha sa mi žalúdok, smrdí mi a podobne, ako písal usiko, je to sval a bolo to krvavé, brrr, až ma stiasa.

nataly

AHOJTE no o tomto sa da polemizovat tiez do nekonecna lebo kazdy sme individualny organizmus na jedneho plati to na druheho to.. jeden je len maso a ziadnu zeleninu a je zdravy a druhy naopak! Ja viem ze maso ma rozne bakterie a problemy zo zdravim travenim a tak su vacsinou z masa. A ako su chovane tie zvierata v akych podmienkach na surove bescitne zabitie- to a chemikalie vpliva taktiez na to aky produkt potom z tych zvierat vznikne. Oni maju tiez city.. Ja ked som jedla v minulosti maso som mala stale velke problemy s chudokrvnostou. A po prvom roku vegetarianstva som sa bala ze urcite budem mat zle testy a vsetko v poriadku. Ved v tej zelenine co jem mam viac zeleza..A ano mam co to nastudovane a orechy su velmi dolezite..Ako dieta som bola na mieko maniak ale teraz pijem len sojove vajicka len raz za cas ale ved mlieko je skoro vsade je tazke ho vyradit a hlavne ci je to zdrave...Sice je pravda ze my ludia sme jedine cicavce pijuce mlieko aj v dospelosti ci si tym neprevapnujeme telo..To by som sa musela viac pozret do odbornej literatury a poradit s viacerymi ..pa a dakujem

usiko

veganstvo nie, lebo nemyslim, ze si dokazes nahradit vsetko, co ti chyba niecim rastlinnym bez toho, aby si si to velmi nastudovala z roznych zdrojov.....ale ja som vegetarian uz asi 10 rokov a v pohode, nebyvam chora akrvne testy mam v poriadku....samozrejme, ja nejem maso nie preto, ze sa zabijaju zvierata, to mi je jedno, pretoze na to ich chovame, ale preto, ze maso je plne bakterii, hnilobnych a inych a kadejakych hormonov a antibiotik....tiez sa mi znusi predstava, ze je to sval....teda bolo to krvave...a tak...ale to su moje dovody....kazdopadne, ak si vegetarian, jedz vela orechov, mas tam bielkoviny nevyhnutne pre zivot a aj ine vitaminy a mineraly...

u_n_i_q_u_e

My sme vegetariani uz mnoho rokov, poznam aj veganov, ale mnoho z nich kvoli zdravotnym problemom zacalo opat jest mlieko aj vajcia. Neodporucam.