Sosiofobia - panicky strach z jedenia a pitia

Príspevok v téme: Sosiofobia - panicky strach z jedenia a pitia
nemozem dalej

ludia co mam robit??? uz sa t neda vydrzat...kamosi ma volaju nikde sadnuut a ja vzdy odmietam a pritom velmi rada by som s nimi isla:(( ale nieco mi stale brani...zasa sa mi bude klepat hlava...a uz som si 100 x vravela odem a premozem to...isla som a nedalo sa to ovladat :(((( asi to nikdy nezvldadnem ...stale budem cudak co nikdy nikde nechce ist...a stale hladat nejake blbe vyhovorky....som nestastna...nemam chut zit, strasne ma to ozmedzuje :(((((

linduska4556

a ja mam zase strach ist medzi ludi nechcem nikde pit lebo sa bojim ze by som musela ist casto mocit.y potom mam zase strach ze sa nevymocim .mam strach zo strachu. ja viem je to zvratene ale bojim sa. niekedy nechcem nikam ist lebo si pripadam tucna. alebo ked mi nevide make- up. Niekedy idem a len trpnem a cakam kym pojdem zase domov lebo len doma sa citim v bezpeci.

optimal

Toto že je porucha? Ja nechodím s nikým von už cez šetsť rokov a nevadí mi to. Myslím, že je to o tom, čo od seba a druhých očakávaš. Ty chceš, no nemôžeš, resp. ? Ale chceš. V tom prípade sa asi budeš musieť prekonať. Pozri, so mňa si príklad neber, ja si tu žijem na jednej kôpke už roky a jediný, koho vidím som ja. To mi stačí. Ale nebude. Jedného dňa na to prídem, no bude to neskoro. Urob niečo preto, aby sa ti podarilo vyhnúť sa niečomu podobnému! Chce to silu, no mysli na budúcnosť, zároveň analyzuj minulosť, príčiny. Teda ak chceš. A maj na mysli stanovaný cieľ, musíš vedieť, čo od druhých a tiež od seba očakávaš, čo ti môžu dať a o čo osamote prídeš.

to nemozem dalej

ale noo vzdy je preco zit.... toto ze si myslis ze nemas preco zit je len chvilkove uvidis ze zachvilku bude vsetko dobre :) hlavne sa nezdavaj a ver si ;)

rominest

Asi tu budem jediny chalan, ci uz skor muz... Celu strednu skolu som mal problem pokecat si s atraktivnejsimi spoluziackami. Velakrat som sa aj zakoktaval. Iba s tymi seberovnejsimi, ktore nevystupovali sebavedmo, som sa vedel porozpravat. S cudzimi dievcatami uz vobec nehrozilo. A povedat vlastny nazor pred vacsim publikom bolo takmer nemozne. Proste som si neveril. Az casom som zistil, ze su dievcata, s ktorymi sa mi dobre rozprava a ja sa ani nehanbim ani tolko nezakoktavam. To mi zvysilo sebevadomie a aj odvahu. Casom som zistil,ze ti najvacsi frajeri su casto len hlupaci a ja ich mozem strcit do vrecka. Alebo nie su o nic lepsi odo mna. Niekto pouziva alkohol na uvolnenie. No to by mohlo skocit zavislotou. Lepsie je stretavat sa s ludmi, s ktorymi sa citis prijemne. Ak sa k nim obcas prida niekto novy, nemala by to byt tragedia. Chlapcovi ak za to stal, si mala povedat, co ta trapi a nie vyhovarat sa. Ak to bol niekto na urovni, pochopil by a netahal by ta stale do spolocnosti. Kazdemu, nie iba Teba zalezi na tom ako ho vnimaju druhi. Ale ignoruj ohovaranie ludi, ktori mozno iba nieco zavidia a nemju k Tebe dobry vztah. Inak dievca s malou tremou je pre normalneho chalana milsie ako sebavedome. Aj on ma tremu... Inak velmi pomahaju uspechy v niecom. Sporte, studiu, praci...

nemozem dalej

jej dakujem vam vsetkym za povzbudenie :)) aspon viem ze v tom nesom sama...inak podarila sa niekomu z vas z toho uplne dostat? myslim ze ci ste sa naucili pit a jest v spolocnosti bez tej triaskY?

nataly

BABY NESTRESUJTEEE ja mam skoro to iste ale to ma kazdy !!! kazdy ma tremu v inych situaciach ale v spolocnosti novych ludi je to normalne a nervozita / kazdemu sa pri strese trasu ruky. Kazdy ked vojde do restiky plnej ludi mu prebehne ako vyzeram... a ma tremu..ja m hroznu tremu hovorit na verejnosti keby som mala prednasat pred celou skolou alebo co..A cervenanie ma tiez trapi a pritom sa nebojim vyzliect dokonca fotim nahe fotky a som nudistka! A to ma naucil zivot, ja som stala vzdy za objektivom nie pred a pozri.. a pritom si je treba povedat ja som neni srab som niekto neni som nula MUsime ist vyssie a vyssie ! ked to dokaze iny preco nie JA! Ja som s trasucim poharom mala jednu skusenost pamatam si ju lebo to teda bola triaska hruuuza! Normalne sa mi to vino vylievalo von..jaka hanba a to som sa ani nejako extremne necitila zle len novy ludia a ... ale inac sa snazim kontrolovat i ked ja viem chudatka je mi vas luto som na tom asi trocha lepsie ale len vam chcem pomoct. Vsetko je o psychike vsetkooo musite si len zacat verit a proste vsetkym strachom vpred! Prekonavat to ako ked nevies plavat ta hodia do vody.. DRZIM PALCE

kvapka

myslim ze sa da aj cez dobierku,skus sa pozriet. Jaja-mas pravdu aj si vela krat poviem ake maju vseliaky ludia sebavedomie a cim su horsi,spatnejsi...tym sebavedomejsi

jaja

tak toto vsetko som prezivala aj ja, mozno trosku v miernejsej podobe. mojim problemom bolo pripit si na verejnosti s cudzimi ludmi. A cim boli tie pohariky mensie, tym horsie. Ale zistila som, ze je to tym, ze sa hrozne pozorujem. Teraz si poviem, kaslem na vsetkych, nech si myslia co chcu mne je to jedno. Som aka som a ak sa niekomu nepaci maju smolu. Hlavne sa baby moc nekontrolujte. Ked vidim ake individua chodia po ulici a su v pohode, nic si z nicoho nerobia.