Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

no vyzera to tak ze sa prestahujeme lebo uz doma skoro nic nemame :Duz aj telak poputovala.takze to vidim cele na stredu.
desmodka ja nechapem kedy to marek stiha.asi ma nejake nadprirodzene schopnosti alebo co.je pravda ale ze ja som cely interier navrhla kym som bola tehotna takze som mu ulahcila pracu.len prisiel ukazal ze ako to chce a urobili to pravdepodobne.takze aj ja som sa namakala aby ste si nemysleli :D
no takze tvoj priatel je ok.no ja uz neviem vcom to moze byt.stres alebo co?ale tak zase nemyslim ze stale ste v strese.

DESmodka

ahojte zienky ako sa mate??? lenuliatko stahujete sa?? tak super drzim palce aby to dobre dopadlo, to my ked sme prerabali byt tak ja som mala vsetko na starosti, este aj vacsinu stieh som si musela sama
oskrabat :), ale bola to sranda aspon si viac cenim byt :), marek je zlaty ked ti to takto vsetko ulahcuje, to ten moj ak by sa do toho pustil no neviem neviem ako by to dopadlo :)
dd veru aj vy by ste mali nieco poriesit, nieco vacsie - nech ma kde betka vystrajat :)
u nas stale nic, draheho spg dopadol dobre, tak uz nam ostava len dufat...

lenuliatko

hmmm no opytam sa ale myslim si ze ziadnu ujmu jej tym nesposobim ak ju tam davat nebudem.inac zase sa tak vyhodila.ja nechapem.davam pozor nato co jem.druhy krat sa vyhodila.neviem no.

dd

hmm..ak mas niekedy v blizkej dobe cestu okolo pediatra, skus sa ho na to spytat,ale podla mna uz nemusis Alex tak "napevno"balit do zavinovacky..mozno sa uz chce troska rozvalit, natiahnut :).ja som Betku v tom 3.mesiaci uz len tak akoze balila..nestahovala som jej snurky nejak silno, aj ked v noci spinkala, tak len tak akoze, aby to mala zaviazane, aby bola zakryta. a ten spacak bol tiez siroky, bolo to tak robene, ze pod pazuchami sa to dalo troska stiahnut.aj teraz mi maminka pre nu taky usila, ale ako som pisala, je z nej strasny cestovatel, raz som jej ho skusila dat na noc, ale o chvilu bola z neho vyvlecena, aj deku zo seba skope po chvili..a to ma na sebe v noci len bavlnene pyzamko a zakryvam ju dekou v obliecke..

lenuliatko

a ved nebude vadit ked nebude v zavinovacke alebo v takom spacaciku nie?ci ano?
moja kamoska malu vitktorku nebalila do zavinovacky od mesiaca a pol asi.a davala ju do postielky a tam ze pokojne spinkala.prikryla ju len taku dekou a ze vraj to stacilo.
no kazdy ma iny sposob a ja neviem podla coho by som sa mala orientovat.alexandra velmi narastla a trcia jej aj nozky aj rucky vystrkuje a radsej ma ked moze byt taka volna.

dd

jej, no to je super :)! ze to uz mate teda zariadene :).aj manzel bol dnes v skole na skuske..ale bordel no..co Ti tu budem pisat..vyrazila ho a pritom si jeho pisomku ani neprecitala..ach jaj..ked vidim, ako ho to nebavi, je mi az zle ale zaroven sa bojim, co by bolo, keby to necha :(..
hmm...ja som jej inak nebalila rucky dovnutra do zavinovacky..neviem..ani v porodnici mi ju tak nebalili, vzdy mala rucky von..do zavinovacky som ju prestala balit tak okolo 3.mesiaca, ked jej uz vykukali nozicky, potom som ju davala do takeho spacaku, co som mala pozicany od mojej tety, ta si usila taky jednoduchy spacacik so zipsami na bokoch, bolo to fajn..

lenuliatko

vzdy sa prihlasime rovnako :D akurat ked sa prihlasim ty napises nieco :)
no ja mam malu este v zavinovacke ale neviem no vzdy je taka nepokojna.uz je silnejsia a vybera rucky a vrti sa.asi ju tam budem davat pomenej.marek ju nosi na rukach bez zavinovacky.kupila som si ja babysatku.ale ked dam alex do postielky celkom sa jej to paci a nejako neprotestuje.
dnes sme sa boli pozriet s malou do domu.tajne.marek otom ani nevie lebo je v skole ved skuskove.
tak sme tam zasli a sme hikali az.on to uplne zariadil a vsetko do detailov upravil ako som chcela.aku kupelnu som mu ukazovala v katalogu urobili aj gauc.no proste vsetko.myslela som ze ked sa tam nastahujeme bude plno roboty a nebudeme sediet na sedacke ale na nejakom starom matraci.prekvapil ma.az mi do placu bolo.a mala obkukovala vsetko ocka velke.
kedy si betku restala davat do zavinovacky?

dd

ano, presne si to napisala s tym bytom..resp. asi si to tu uchovava, aby mohla prist kedykolvek akoze si nieco zobrat, ale pride na kontrolu v podstate..
no co sa tyka Betky...kym som ju mavala v zavinovacke, tak nebol problem, lebo sa nejak neprehadzovala, takze sme sa pomestili aj na roztahovaci gauc u mojich rodicov :).ale potom, ako som ju uz prestala viazat do zavinovacky, tak som ju postupne zacala davat do postielky spinkat, aj aby mohla kludnejsie spinkat, manzel sa v noci vela prehadzuje a tiez som sa bala toho, co si napisala:) aby sa na nu neprevalil.ja som taka, ze ked je to nutne, tak ako zaspim, tak sa zobudim..a tiez som ju potom zacala davat do postielky preto, ze kym spavala s nami, tak som spavala len na jednom alebo druhom boku a zacala ma potom z toho pobolievat chrbtica..teraz ked uz je vacsia, tak sa vela prehadzuje, precestuje aj celu postel.v izbe to mame tak, ze v rohu izby je poschodova postel, dole spava Betka a hned k nej mame prirazenu manzelsku.ked ma nejake blbe obdobie, tak ju necham spat pri mne, alebo medzi nami, niekedy lepsie zaspi, ked sa prituli k manzelovi, ale vacsinou spava na svojej posteli..

lenuliatko

:D waw no dobre zamotane to mate.mozno svokra tam ma veci prave preto aby vam dokazala ze ten byt je stale ich a ze sa nemate prilis roztahovat.
ja uz tym nasim svokram vobec nerozumiem.hruza.
chcela som sa ta este opytat.betka este stale spinka svami?alebo ako ste ju naucili?lebo ja rozmyslam nadtym dost.nie zeby som nechcela aby alex spala snami lenze nechcem aby si zvykla a potom nebude chciet spavat v postielke.nevies do kolkych mesiacov je vhodne tak nechavat spapat babatko s rodicmi?ja sa ju pokusam davat do postielky.je to lepsie podla mna.ma viacej svojho miesta.takto celu noc trpnem ci sa marek nahodou prudko neotoci a neprevali sa na nas.

dd

no to je zlozite..lebo oni akoze ani nevedia, kde byvaju :D.svokor ma este stale trvaly pobyt nahlaseny v rodicovskom byte, svokra ma tu, svagrina neviem kde, manzel ma tu a ja mam este stale u mojich rodicov, pretoze som zhodnotila, ze je zbytocne si sem prehlasovat trv.pobyt, ked to nie je nase a ani neviem, kolko tu budeme byvat..co ked svokre rupne v hlave a za mesiac nas vyhodi..?
inak v podstate tu byvali, cez tyzden a ked im to tak lepsie vyhovovalo, vacsinu casu byvali tu, ale posledne roky, co stavali chalupu(normalny dom,len oni to volaju chalupa a svokra este stale stavba, aj ked to uz davno dostavane), tak vikendy, volne dni a prazdniny travievali tam..jak sme oznamili, ze sa ideme brat, mali z toho strasne mindraky, ze kde budeme byvat a bla bla..a ze oni nemozu ist byvat na chalupu, lebo ze to este nie je dorobene(aj ked podla mojho nazoru to bolo uz v tej dobe plne obyvatelne a jedine co tam chybalo, bolo zabradlie na schodoch, ktoreho sme sa dozili aj tak az min.rok nejak na jesen).nejako sa odstahovali na konci min.skolskeho roka, ked svagrina zmaturovala, ale ako som pisala, stale tu maju v tej jednej izbe este kopu svojich veci, stahuju to "priserne rychlym tempom", svokra sem pride, donesie si bednicku, hodi do nej 4-5veci a to je vsetko..
aj mala na zaciatku, jak sme sa zobrali taky napad, ze aby sme tu byvali s nimi v byte, cize by sme sa tu v 2izbaku tlacili ja, manzel, Betka, svokrovci, svagrina a dvaja psi, ale to som bola jednoznacne proti, lebo som vedela, ze by to tu bolo len same peklo a navyse ja moc nemam rada, ked su v byte psi a psie chlpy su potom doslova a do pismena vsade.tak sme potom rok boli ako kocovnici a kazde 2-3tyzdne sme sa stahovali medzi mojimi rodicmi a svokrovcovych chalupou..cele leto sme boli u mojich rodicov a v sept.ako zacala manzelovi skola, sme sa pristahovali sem..takze tak nejak to je..