Zistenie tehotenstva

kwetinka

chcem sa opytat.neviem ci som tehotna alebo nie. mala som nechraneny poh. styk este cez ovulaciu uz preslo od toho asi 9 dni a ms mam dostat tak za 3 dni.. mam aj priznaky ako napr. velmi bolave prsia, strasne ma boli hlava, niekedy aj nevolnost a tocenie hlavy, nafuknute brucho a mierne bolesti v podbrusku a ako by toho bolo malo mam aj biely husty vytok, ktory nepali, nesvrbi a nepachne. robila som si aj testy ale asi prilis skoro vysli mi negativne az na jeden kde sa objavila aj druha ciarka ale velmi slaba a potom zmyzla. ak mate niekto taketo skusenosti poradte prosim dakujem za rady

jablonka

nie, nezistia. robia sa ine testy, zamerane na pritomnost hlavne krvou prenosnych chorob a tiez hepatalne testy.
rata sa s tym, ze tehotne zeny nedaruvaju krv. a navyse, na pritomnost hCG existuju jednoduche domace testy. na rozdiel napr. od zistovania hepatitidy.

kiki

chcem sa spytat ze ci by pri darovani krvi by sa prislo na to ze som tehotna....ako ci to tam vidia ked odoberaju vzorku alebo aj po odobrati 0,5 l krvi...dakujem:)

Rokytko

emily, kup si kvalitny tehotensky test s vysokou citlivostou, tie spolahlivo deteguju tehotestvo dokonca uz piaty den po styku, stoja okolo 120 Sk, tie menej citlive testy az po vynechani menstruacie (cca 50 Sk. Ak ti test vyjde pozitivne, zrejme na 99% budes tehotna a az potom navstiv svojho gynekologa, on ti tehotenstvo potvrdi krvnou skuskou, za to sa neplati nic.